‘Müslüman Kardeşler örgütü feshedilsin’

Mısır’da ‘Öfke Cuması’ protestolarının yaşandığı ve 173 kişinin öldüğü olayların ardından, geçici hükümetin başbakanı Hazım el-Biblavi, Müslüman Kardeşler örgütünün feshedilmesini teklif etti.

‘Müslüman Kardeşler örgütü feshedilsin’

Devrik Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin destekçilerini dün sokağa döken Müslüman Kardeşler örgütü, bir gün sonra kapatılma uyarısıyla karşı karşıya kaldı.

Mısır genelinde 173 kişinin öldüğü, 1330 kişinin de yaralandığı çatışmaların ardından, Mısır’daki ordu destekli hükümetin Başbakanı Hazım el-Biblavi, Müslüman Kardeşler’in feshedilmesi için teklifte bulundu.

Hükümet yetkilisi Şerif Şavki’nin yaptığı açıklamaya göre, el-Biblavi, örgütün feshedilmesi önerisini, devlet kurumu olmayan organizasyonlara lisans veren Sosyal İşler Bakanlığı’na yaptı.

Şavki, ‘başbakanın yaptığı teklifin görüşüldüğü’ bilgisini verdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Bunlarin yarisi müslüman kardeste öbür yarisi ne kardesi acaba, yoksa süt kardesmi bunlarin tümü, sayin süt kardesler sizde bu kadar yürek oldugunu bilmiyordum ayaklanmisken milyonlarca süt kardes israile yürümüs olsa israil ortadan kalkar.
adı yeterince ilginç zaten..müslüman kardeşler..eee diğerleri ne oluyor bu durumda?
SURİYE VE MISIRDA Kİ BU MÜNAFIKLAR MÜSLÜMANLAR ARASINA FİTNE SOKMAKLA MESHUR DİĞER İNSANLARI ÖTEKİLEŞTİREN DEMOKRASİ VE LAİKLİK KARŞITI, ŞERİATÇI, ABD NİN DESTEKLEDİĞİ BİR TERÖR ÖRGÜTÜ . MISIR VE SURİYE HALKI TARAFINDAN İSTENMEYEN ŞİDDETTİ TEMSİL YOLU SEÇMİŞ TAKİYYECİ BİR TERÖR ÖRGÜTÜ. BİRÇOK BAKAN SİYASETÇİ VE SİVİLLERE YÖNELİK SUİKAST VE BOMBALAMA EYLEMLERİ MEVCUT. MURSİ GİBİ AŞAĞILIK BİR ABD UŞAĞINI NEDEN DESTEKLER İNSAN. HALKIN PROTESTO ETTİĞİ % 32 KATILIMI OLAN ANAYASA REFERANDUMUNDA % 57 OY (%18) ALINCA COĞUNLUK KABUL ETTİ DİYECEK KADAR AŞAĞILIK BİRİ. ÇIKARDIĞI KANUNLARA BAKIN ÖNCE.
Diğer Haberler