Myanmarlı albaydan skandal sözler: Şu kadınlara bakın, kim onlara tecavüz etmek ister?

İnsan Hakları İzleme Örgütü (HRW) bu yılın başında yayınladığı raporda, Arakanlı kadın ve kız çocuklarının askerler tarafından tecavüze uğradığını yazmıştı. Myanmarlı bir albayın bu suçlamalar karşısında yaptığı savunma ise tüyleri daha da ürpertti. Albay "Şu kadınlara bakın, kim onlara tecavüz etmek ister?" dedi.

BBC'ye açıklamada bulunan Tint askerlerini savunarak, "Kanıt nerede? Bu iddiaları öne süren kadınlara bakın. Kim onlara tecavüz etmek ister? dedi.

​HRW, yayınladığı bir raporda Arakanlı kadınların ve 13 yaşına kadar kız çocuklarının askerler tarafından tecavüze uğradığını öne sürmüştü.

POLİSLER KADINLARA VE KIZ ÇOCUKLARINA TECAVÜZ, TOPLU TECAVÜZ VE CİNSEL SALDIRI İLE SUÇLANMIŞTI

Raporda, Myanmarlı askerlerin ve sınır güvenliğinde görevli polislerin kadın ve kızlara tecavüz, toplu tecavüz ve cinsel saldırı suçlarına karıştığı iddiaları yer almıştı.

Olayların, 2016 yılının son aylarında, Arakanlıların çoğunlukta bulunduğu Maungdaw bölgesindeki en az 9 köyde yaşandığı belirtilmişti.

Saldırıların çoğunun gruplar halinde gerçekleştirildiği, kadınlara silah doğrultulurken diğer kişilerin tecavüz ettiği ileri sürülmüştü.

Myanmar hükümeti ise iddiaları defalarca reddetmişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 13 yorum
adam haklı:))
@demir471970 tipik chp zihniyeti işte böyle oluyor görün bunların gerçek yüzünü çagdaş gericiler
@demir471970 dilerim senin başına böyle bir iş gelmez.mizah konusu yapılacak bir durum yok ortada.
bu kulaklar damacanaya, tavuğa, keçiye daha neler neler aklıma gelmeyen canlı cansız varlığa hallenen ne sapıklar duydu. bırekın ırkçılığı da biraz insan olun
kendi dindaşına tecavüz etmeyi tercih etmiş diyecek birşey yok.
Bizim kadinlarimizin bazılarıda Ataturku bsevmez Ataturk olmasa bu kadınlar gibi muamele gorurlerdi..
Kadınların ifadelerini niye almıyorlar, mahkemeye çağırsınlar tek tek teşhis edilsin. Tek taraflı olunca adam tabiki inkar eder. Soykırım yapıp çoluk çocuk öldüren bu kansızların tecavüz etmemelerini beklemek zaten salaklık olur.
Adam victoria secret mankeni bekliyordu heralde tecavuz etmek icin yaptigi salak yoruma bakar misin azicik insan ol
bugünkü yılmaz özdil in arakan yazısını okuyun da neler olduğunu öğrenin tarihte.ABD projesi olan bu olayın sanıldığı gibi olmadığını öğrenip şaşıracaksınız.
@voila11 hadi diyelimki müslüman degilsin yav arkadaş siz insanda degilsiniz bu islam düşmanı fasık yılmazdan daha ne bekleyeceksin yazıyı merak ettim okudum fakat okumadan önce dedimki bakalım ak partiyi ne nerde olaya dahil edecek ve eleştirecek ulan ha bu budistle ha yılmaz ben hiç bir fark göremedim..
@voila11 yılmaz özdilin ne ......... olduğunu tr biliyor müjdat gezenle düetini...
5 milyon suriyeliden sonra 3 milyonda Arakanlıyı alalım. AKP için oy deposu:))
@muradk ---içimde sadece hissiyat ne suriyeli ne arakanlı şu masumlar akp nin zerre umrunda değil onlar nema peşinde bilmiyorum hissiyatım öyle diyor gösteriş şov riya çokta umurlarında olmadığı hissiyatındayım. çünkü onlar kadar olmasada en azındna onlara yakın kendi ülkemizde biçareler var bir tane Allah ın kulu çıkıp demiyor ki emekli maaşalrı son 1-2 sene içindeki döviz faiz artışı karşısında pul oldu neden ekeonomik hareketler yok sürekli vatan millet sakarya edebiyatı ile kitleler resmen narkozlanmış adam aç dünya borcu var ama halen akp ..akp diye diye yalıyor hayret
Diğer Haberler