Tarihi değiştirecek keşif!

Bilimadamları, yapılan son arkeolojik incelemerin ışığında bilinen tarihi değiştirecek bir keşfe imza attılar.

Tarihi değiştirecek keşif!

Bilimadamları, Amerika'nın doğu kıyısındaki altı noktada onlarca taş el aleti bulduklarını açıkladılar. Aletler üzerinde yapılan incelemelerde bu aletlerin 19 ile 26 bin yıl yaşında ve Avrupa-tipi oldukları keşfedildi.

The Independent gazetesinin haberine göre, bu bilgiler ışığında, Avrupalı avcıların Amerika yerilerinden 10 bin, Kristof Kolomb'dan ise tam 20 bin yıl önce Amerika kıtasını keşfedip, burada yaşadıkları ortaya çıkarıldı.

Bu aletlerin keşfedilmesinin, onlarca yıldır yapılan arkeolojik keşifler arasında en önemlilerinden biri olduğunun altı çiziliyor. Daha önceden de kimi insan eliyle yapılmış eşyalar keşfedilmiş, ancak bunlar sadece 15 bin yıl öncesine kadar dayanıyordu. Şimdi keşfedilen aletler ise o dönemde Avrupa'da kullanılanlarla birebir aynı özellikleri taşıyor.

Araştırmacılar, Batı Avrupa'dan yola çıkan Taş Devri insanlarının neredeyse 2 bin 500 kilometrelik mesafeyi Atlantik buzu üzerinde katedip, Kuzey Amerika'ya ulaştıkları iddiasını ortaya attılar.
Buzul Çağı'nın tepe noktasında Kuzey Atlantik'in büyük kısmının neredeyse bütün yıl buzla kaplı olduğu, buzul tabakasının ilerisinde ise avcılar için çok zengin besin kaynaklarının bulunduğu belirtiliyor.

Ancak yapılan bu son keşfe kadar, bu iddiayı destekleyecek çok fazla kanıt bulunmuyordu.
Şimdi, Exeter Üniversitesi'nden Profesör Dennis Standord ve Profesör Bruce Bradley bu ay yayınlanacak kitaplarıyla bu teorilerini ve kanıtlarını sunacaklar.

Yapılan son keşfin ardından araştırmacılar Tennessee, Maryland ve hatta Texas'ta Taş Devri'ne dair daha çok keşif yapmayı umut ediyorlar.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 31 yorum
Hz.Adem ve Hz.Havva dünya ya indirildiğinde ,ilk atalarımız,yanlarında her türlü alet edavat yaşıcakları barınak vardı.mağara devrinden gelmedik yani.toplum çoğaldıkca dünyanın farklı yerlerine dağıldıkca ve tufanla bir çok teknoloji de yok oldu ve geriye kalanlar farklı şekillerde yaşadılar.tufandan önce bazı tefsir kitaplarında ki tabarani de insan oğlunun tufandan önce büyük bir teknolojiye sahip olduğu ve dünyanın bir yerinden bir başka yerini gördüğünü yazar.biz 20.yy buna kavuşduk habılteleskobu ve uydular sayesinde tvlerle.ben mağara devri yok tunc yok demir yok bilmem ne devir inanmyrm
senin anlatmak istediğin şuraya çıkıyor dünyada teknoloji daha önceden çok gelişti ama kıyemet koptu daha sonradan yeni nesil insanlar çıktı ve tekrar bugünlere gelebildik olmuş olabilir dünya milyarlarca yıldır var çünkü biz miladi takvimde 2012 yılındayız henüz yani.. kaç tane 2012 yıl geçmiş dünyada..
Sümer tabletlerini okuyunca 3 kutsal kitapta yazan öykülerle aynı olduğunu görürsünüz. Tabletler kutsal kitaplardan daha da eskiler!
Sümer tabletlerinden önce de din vardı.Akıllı olduğunu sanıyorsun ama hiç değilsin.Kutsal kitapların hepsi ilk insandan söz eder ve ilk insanla din başlamıştır.Senin dediğin tabletler ilk insandan çook sonraya dayanır ve esinlenmesi de gayet doğaldır.Kitaplar tabletlerden değil tabletler kitaplardan esinlenmiştir anlayacağın.Peygamberler kitap getirmeselerde yaşam tarzını belirleyerek ve dini öğreterek yaymışlardır.Sümerlere peygamber gelmediğini ve sonrada doğru dinin yozlaştırıldığını düşünmeyecek kadar saf bir Turan Dursun okuru olduğunu gör ve biraz araştırma yap.Dikine gitme.
taleyt bak dedik senin dediğin doğru kabul ettik madem bu bukadar kolay dinler bir birinden esinleen biliyor kitaplar bir birinden esinlene biliyor.. neye inanıyorsan onun aşkına bana 1 tane ama sadece bir tane Kur-an ayetleri gibi bir ayet yazda görelim ;)
@teleyt, sonucta herkes kendi inanci dogrultusunda fikrine dogruluk kazandirmaya calisiyor. Sende aynisini yapiyorsun. Sümer tabletleri medeniyetin sümerde basladigini ve tanrilar tarafindan gökten getirildigini yazarlar. Sirf ilk 10 tanri krallarin bile hüküm süreleri takriben 450bin yildir. ve bu tufandan önceki dönemdir. Bizim bildigimiz peygamberlerin bas harfleri bile gecmez o tabletlerde. Tufandan sonra ise krallik yani sümerler tanrillar tarafindan tekrar indirilir falan vesayire. ve Hz. Ibrahim, sümerde bir sümer rahibi olan babasinin yaninda büyümüstür.
ALLAH İNDİNDE TEK DİN İSLAMDIR. Hz. musa döneminde de İslam vardı Hz. İsa Döneminde de Sonra tahrif ettiler.Daha Sonra Hz. Muhammed geldi ve bu dini de tasavvufla tarikatlarla Kuran Ve sÜnnetde olmayan yeni yeni Bİdatlarla Tahirf Etmye çalışıyorlar.Materyalist ÜDşünce ile yok eskiden mağarada yaşamışlar Yok Konuşamıyolarmış palavra "Allah, Adem'e bütün isimleri öğretti."(Bakara 31) Hz. Adem HERŞEYİ BİLİYORDU ZATEN
Türklerin tarihi dayatmalarla anlatıldığı gibi 3 bin yıllık göçebe bi topluma dayanmıyor.. bazı şeylerin araştırması yapıldığında görülen bir takım gerçekler insanların gözlerinn ne kadar güzel boyandığının açık bir kanıtı olur..
meksika tabletleri ve hindistanki naakkal tabletleri bundan 50 bin yıl öncesine kadar gelişmiş bi medeniyetten bahsedyor,ki mahsedilen medeniyet mu imiş.. 1930 lu yıllarda Atatürk general Mayatepek i meksikaya gönderiyor.. sonucunda ingiliz albay james churcward ile irtibata geçiliyor... Atatürk bu araştırmasını Türk tarihinin çok daha geriye ve gelişmiş topluma dayandığını bildği için yaptırıyor ve sonunda Türkler mu kıtasından gelmiştir sonucuna varıyor..ne yazıkki ömrü bunu açıklmaya yetmiyor.ancak bunun kanıtı olarak keops pramitinden büyük olan çindeki türk pramitleri gösterilebilir..
kuzey kutbu donmuşta ordan amerikaya ayak basmışmış avrupalılar.bu zamanda kutupta bir insanın yaşaması ne kadar güçse o zamanda seyahat etmek nasıl imkanlı oluyor :) en mantıklı göç hikayesi;asya üzerinden bering boğazını geçerek amerika kıtasına ayak basmış olmalılar.bering boğazını nasısl geçtiler bunu da bu saçma haberi yapan araştırmacılar bulsunlar :)
ozamanalrda türk mürk yoktu hemen kesin türkdü falan demeyin avrupalıda yoktu siz insanın dünyada yaşayışının 6 bin yıl yada 10 bin yıl geriyemi gittiğini sanıyorsunuz sanki bir siz vardınız sizden öncesi yoktu bukadar kıt çalışmıyordur inşallah kafanız bu dünya üstünde 100 bin yıl öncede insanoğlu vardı 1 milyon yıl öncede adı abd miydi avrupa mıydı onlar için önemiz ama aynı dünyada yaşadılar onlarda insanoğlunun fiziki görünüşü teknolojik yada sosyo ekonomik faktörlerden değişiklik gösterebilir önemli olan beyninin evrim geçirmesi görülen oki kendini yokedecek kadar evrim geçiriyor beyni
Darwin de yıllar önce, bir kaç maymunu öldürüp gömmüştü sonra çıkartı o maymunları ve dediki ilk insan bunlardır demişti, Akla ilk gelen Darwinizm yine hortladımı? sorusunu akla getiriyor,,
ya bu ilk insanların yüzlerini neden hala maymuna benzetmeye çalışıyorlar anlamak mümkün değil. hala evrimici zihniyet bişeylerin altını kurcalıyor. ilk insan hz adem maymunmuydu. tövbe tövbe....
Bu şu demek: Aslında bu topraklarda eskiden bizim atalarımız yaşardı. Biz atalarımızın topraklarına geri döndük diyerek Amerika kıtasının Avrupalılarca istilasını meşru gösterme çabalarıdır. Bu kıtanın, çok eskiden beri Avrupalıların topraklarıymış gibi gösterilmeye çalışılmış. Yoksa taş devri insanı -50 derecede çoluk çocuk 2500 km yol katedip hiç bilmediği topraklara gitmesi pek akıl karı değil.
hani Allah din muhabbbetleri başlamamış daha nerdesiniz yurdum yorumcuları :)
Bilim adamlarının bulmuş olduğu bulgular nuh tufanı öncesine aittir. Amerika kıtası keşfedileli yada amerikanın tarihi ne kadar bir oluşumdurki her yeni keşifte şaşıyorlar.osmanlının kuruluş ve yükslme döneminde ve selçuklu-abbasi-emevi dönemlerine amerikamı vardı.?Kaldıki adı amerika olmasa bile o zamanda orada bir hayat vardı ve insanlar orada yaşıyordu.bugünkü buluş o zamanlara aittir.yok avrupadan gitmiş yok afrikadan gitmiş nerden gitmişse gitmiş. Sonuçta avrupada batan bir kıtada var adı atlantis.(allahın gazabı)nuh tufanı bundan sonra olmuştur.Bunlar keşfedildikçe insan hayrete düşüyor
O zaman fotoğraf makinasımı varmış?bilinçli bir şekilde maymuna benzetilmeye çalışılmış bilim sahtekarlılığı diye buna denir işte
keşke senin foğrafını koysaydılar daha inandırıcı olurdu :))
Aklını öpeyim. Maşallah zeka küpü. Bilimadamı olsana? Dünyayı falan kurtar. Boşa gitmesin bu zeka. :)
Yalan ...bunalrın amaçları işte bakın biz avrupalılar daha önce burdaydık buralarda bize ait,,,yalann siz herşeyiniz....yeni kıtanın ilk yerlileri Türk kızılderililerdir
utanmasan siyahilere de türk diyeceksin :) mynet bari bunu yayınla özgür ve bilinçli habercilik adına (!)
dünyanın yekpare olduğu zamanlarda kendilerine en uygun yaşam alanını bulma çabaları işte...demek her tarafa yayılmışlar...
Yani bu adamlar diyorki bizim atalarımız zaten burayı çok önceden keşfetmişti. Amerika yerillerden (Kızılderili) önce Avrupa'lı atalarımızındır. Belkide bulduk dedikleri parçaları Avrupa'dan götürüp burada bulduk diyorlar. İşte Tarihi eserlerin önemi budur. Adamlar bir yerin geçmişine bu şekilde sahip çıkıyor. Bizde elimizde bulunanların kıymetini bilmeyiz.
elin adamları 20 bin yıl öncesini araştırıyor. bizim siyasetçiler de havanda su dövüyor. 20yıl önce sen sunu yaptın ben bunu yaptın. sağcısının da solcusunun da hepsinin Allah belasını versin. hepsi rant peşinde gerisini bilmem. şimdiki gençler de üniversiler kavga ediyor. bizim gençlik bu işte 30 yıl önce aynı senaryo. hala akıllanmadılar.
neden böyle haberlerde yorum olmaz. yani bizim bilimle hiç ilgilenmediğimiz çok açık. şike konusunda yüzlerce yorum olurken bu tür haberlere kimse bakmıyor demek ki
yaa ne kadar sacma bısey bunalr tamamen hayal urunu allah hazretı ademı ılk ınsan olarak yaratmıs kı ha adem cok akıllı bır ınsamıs ondan sonra gelen peygamberler ıse meslke sahıbı ınsnalar ama tarıhtekı caglara bakarsak ınasnalr değıl akıllı olmayı konusmayı bıle bılmıyorlar neymıs işaretı kullanıyorlarmıs falan .yok atesı bılmem kac sene sonra ıcat etmısler .yok tekerlek bılmem kac sene sonra once kare sonra ucgen sonra besgen derken daıre seklını almış.yaa allah ınsan akıl vermıs .ama tarıhte cağlar bakrsak ordakı ınsnalrda akıl yuzlerce senede bır gelısıyor.aslında bole bır cagfalan yk
eyvah bunlar bizim adem babamıza hiç benzemiyor...yoksa...
aletlerin avrupa tıpı olması aslında ınsanlığın ıhtıyaçları doğrultusunda ortak veya benzer aletlerı kullanmalarına sesep olmasından kaynaklanıyor olabılır.ama ıllakı burdan gıttı denılırse o zaman da gemı de ıcat edıldı derdık
maymun ve goril soylular ne çok seviniyor böyle haberlere..hayvanlaşmak isteyenler gözünüz aydın...
Onlar buyuk atalarimiz. Iste Avrupa avcilari diyerek kendilerince sahip cikip sekillendiriyorlar. Insanlik ve medeniyet bizimle basladi. Milliyetcilik falan degil soyledigim. Benim atam insanligin ve medeniyetin ata-babasi iken aslimi inkar mi edeyim?
kesin türk dür gidenler. çılgın türkler kabında durmazz
Diğer Haberler