Bir skandal daha! 186 hamile çocuk tespit edildi

Edirne İl Genel Meclisi Kadın Haklarını ve Kız Çocuklarını Koruma Komisyonu tarafından yapılan araştırmaya göre 2017’de Edirne’de 186 hamile çocuk tespit edildi.

Bir skandal daha! 186 hamile çocuk tespit edildi

İstanbul Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 2017’nin ilk 5 ayında 39’u Suriyeli, 38’i 15 yaşından küçük 115 çocuğun hamile olduğunun gündeme gelmesinin ardından Edirne İl Genel Meclisi Kadın Haklarını ve Kız Çocuklarını Koruma Komisyonu tarafından kentteki durum araştırıldı.

Komisyon Başkanı Mehmet Uzun tarafından açıklanan raporda 2017’de Edirne’de bulunan sağlık kuruluşları tarafından 186 hamile çocuğun tespit edildiğini belirterek, bu çocukların Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bildirildiği ifade edildi. Habertürk'te yer alan habere göre, çocuklarla ilgili sosyal çalışmacıların inceleme raporlarının çocuk mahkemesine intikal ettirildiğini belirten Uzun, 31 çocuk için mahkemece sağlık tedbir kararı, 2 çocuk için danışmanlık tedbir kararı verildiğini söyledi.

"VAHİM SONUÇLAR"

Ortaya çıkan tabloda Romanların ‘erken evliliği’ doğal karşılamasının da etkili olduğu belirtilirken Edirne Roman Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı Turan Şallı rapor sonuçlarının Edirne için vahim olduğunu söyledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
yazık bu cocuklara...
MİLLETİN DE,DEVLETİN DE ÇİVİSİ ÇIKTI...
@sahipcikalimdedeye yüzyıllardan beri sosyal bir vakıa, Roman kardeşlerimiz erken yaşta evleniyor..yasalarımıza göre yasak olsa da bu devam ediyor...Burada erkek taraf da çocuk ... Bu şekilde yüzlerce olayda savcılık hem kıza hem de erkeğe dava açıyor..her iki taraf da çocuk olduğundan bir birlerine karşı cinsel istismar suçu işlemiş oluyorlar....Nitekim haberde "Ortaya çıkan tabloda Romanların ‘erken evliliği’ doğal karşılamasının da etkili olduğu belirtilirken..." denmekte...
KOALİSYON HUKUMETLERİNDE BÖYLE REZİLLİK OLMADI.AK PARTİ AMERİKANIN SİYONİZMİN PARTİSİ OLDUGUNDAN BUNLAR ÖNEMLİ DEGİL.
@durankaraman66 yüzyıllardan beri sosyal bir vakıa, Roman kardeşlerimiz erken yaşta evleniyor..önceden evlenmekle dava düşmekte idi o sebeple kamuoyuna yansımıyordu fakat yasa değişti ve ağır ceza getirdi. Bu şekilde yüzlerce olayda savcılık hem kıza hem de erkeğe dava açıyor..her iki taraf da çocuk olduğundan bir birlerine karşı cinsel istismar suçu işlemiş oluyorlar....Nitekim haberde "Ortaya çıkan tabloda Romanların ‘erken evliliği’ doğal karşılamasının da etkili olduğu belirtilirken..." denmekte...
bunları yapanların hiçmi çoru çocuğu yok pes artık hiç birşey düşünemiyom
korumaymış!bu vahşeti yapanların allah belasınıversin..”adalet” olmayınca,işimiz sadece allaha kalıyor!
eğitimsizlik.bilgisizlik,korunmasızlık,yeterli sosyal yaşamın sağlanamaması,aileye dayalı temel yaşam şekli. temelini oluşturan sebepler kuşkusuz bunlar
Edirnede çingene vatandaşların sayısı fazla ve bu vatandaşlar 18 yaşına gelmeden çocuklarını evlendiriyorlar
DİNDAR VE KİNDAR NESİL DIŞINDA BİR İDDİAN OLMAZSA MEMLEKETİ BÖYLE REZİL RÜSVA EDERSİN.İNSANLAR DİNDE YERİ VAR DİYE KANUN-NİZAM DİNLEMİYORLAR; BİR SÜRÜ MECZUP TÜREDİ HER GÜN BİRÇOK KONUDA KENDİ KAFALARINA GÖRE FETVA VERİYORLAR.
Diğer Haberler