Fatih Altaylı'dan olay Reza Zarrab iddiası

Türkiye-ABD arasındaki gerilimin Gülen'den değil Zarrab davasından kaynaklandığını belirten Fatih Altaylı, "AK Partililer asıl hedefin Erdoğan olacağını, Cumhurbaşkanı’nın adının bu davaya dahil edilerek kriminalize edileceğini düşünüyorlar" dedi. Altaylı şöyle devam etti:"17-25 Aralık dosyalarını FETÖ’cülerle işbirliği yapan ABD’li yargıç ve emniyet görevlilerinin hazırladığı konusunda şüpheleri yok ve bu hazırlığın aylardır sürdüğünü iddia ediyorlar. Şaka yapmıyorum, bir kesim buna inanıyor."

13 Ekim 2017 08:54
PAYLAŞ
TWITTER

Habertürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı'nın 'Hedef suçlu yapmak mı?' başlıklı bugünkü yazısının ilgili kısmı şöyle:

CİDDEN ÇOK SAF YA DA ÇOK İYİ NİYETLİ OLMALISINIZ

Türkiye ile Amerika Birleşik Devletleri arasındaki gerilimin FETÖ elebaşı Gülen’in iade edilmemesi kaynaklı olduğunu düşünüyorsanız, cidden çok saf ya da çok iyi niyetli olmalısınız.

Elbette Gülen meselesi, ABD ile yaşadığımız gerilimin nedenlerinden ya da kaynaklarından biri ama iktidarı asıl rahatsız eden ve ABD’ye çok ciddi bir şüpheyle bakmasına neden olan mesele “Reza Zarrab” davası.

BU DAVANIN CUMHURBAŞKANI’NI HEDEF ALMAK ÜZERE ORGANİZE EDİLDİĞİNİ SÖYLÜYORLAR

İktidara yakın isimler, bu davanın izlemesi muhtemel seyrinden AK Parti’nin çok kaygılı olduğunu, parti yönetiminin Zarrab Davası ile Türkiye’ye yönelik bir “operasyon çekileceğine” inanıldığını ve bu davanın Türkiye Cumhurbaşkanı’nı hedef almak üzere organize edildiğini söylüyorlar.

İktidar partisine göre, ABD Zarrab Davası’na Zafer Çağlayan’ı da dahil ederek bu davayı Türkiye’deki siyasetçileri hedef alan bir hukuki süreç haline getirdi.

İlerleyen günlerde başka bazı siyasetçilerin de bu davaya “sanık olarak”dahil edileceğine inanıyor ve Türkiye’nin ya da Türkiye’yi uzun süredir yöneten iktidarın “sanıklaştırılacağı” kaygısını taşıyorlar.

Sonrasında ise asıl hedefin Cumhurbaşkanı Erdoğan olacağını, Cumhurbaşkanı’nın adının bu davaya dahil edilerek kriminalize edileceğini düşünüyorlar.

ABD’nin Türkiye’ye karşı FETÖ destekli böyle bir komplo peşinde olduğundan neredeyse eminler.

ŞAKA YAPMIYORUM, AK PARTİ İÇİNDE BİR KESİM BUNA İNANIYOR

17-25 Aralık dosyalarını FETÖ’cülerle işbirliği yapan ABD’li yargıç ve emniyet görevlilerinin hazırladığı konusunda şüpheleri yok ve bu hazırlığın aylardır sürdüğünü iddia ediyorlar.

Şaka yapmıyorum, AK Parti içinde bir kesim buna inanıyor.

Bana sorarsanız bu “aşırı” bir paranoya.

Ve gerek parti içinde, gerekse parti dışında bu paranoyayı olası bir senaryo gibi anlatanlar hem AK Parti’ye, hem Cumhurbaşkanı’na hem de Türkiye’ye kötülük ediyorlar.

AMERİKA BU KADAR DELİRDİ Mİ?

Böyle bir durum ne ABD’nin, ne Türkiye’nin, ne de Türkiye halkının çıkarına. Tarihinin en kötüsü de olsa Amerikan yönetiminin Türkiye ile olan ilişkileri bu denli yüksek bir gerginlik, hatta düşmanlık seviyesine taşıması pek olası değil.

Amerika’nın bu kadar delirmiş olabileceğini düşünerek hareket etmenin ise Türkiye’ye faydadan çok zararı var...

Okuyucu Yorumları62 yorum
 • 366 Oy
  tanımıyorum demişti amma sonra fotolar çıkınca hayır sever iş adamı dedi 700 milyarlık saat önce inkar sonra kendim aldım faturası var sonra hediye dendi yani bunlar bogazına kadar pisliğe batmış rezadan dolayı yakayı ABD ye kaptırmış bundan sonra zaten hayır bekleme
 • 84 Oy
  @mah6bsddn4 1.ABD İRAN A AMBARGO KOYAR,KENDİ ŞİRKETLERİ EL ALTİNDAN İRAN TİCARETİNE DEVAM EDER. 2.DAVA ZATEN ÖZEL AÇILMIŞ,ÖRNEĞİ YOK.ABD HUKUKU İRAN,TÜRKİYE TİCARETİNE KARİSABİLİYORSA,ASTANA BİLEŞENLERİNE DE DAVA AÇSIN???? 3.SANA GÖRE ABD MÜKEMMEL BİR HUKUKA SAHİP,DIŞ BATİRABİLECEĞİ ÜLKELERİN İÇ İŞLERİNE HİÇ KARİSMAZ.SÜTTEN ÇIKMIŞ AK KAŞIKTİR. 4.ABD TURKİYE Yİ SEVER,YALNIZ RTE KÜÇÜKKEN TURUMP UN BİLYALARİNİ ÇALMIŞ. 5.ASİL PARAYONA SENDE ALTAYLİ,YERİNİ KORUMA PAHASİNA,SORUNLARİ ,GERCEKLERİ YOK SAYİP TURİBİNLERE OYNUYORSUN,ŞER SPORUN TRİBÜNLERİNE.
 • 302 Oy
  yalan yok, neyse o !
 • 299 Oy
  rıza zarab hayırsever bir iş adamıdır diyen ben değildim adam ne yaptıysa akp ile birlikte yaptı
 • 155 Oy
  Amerikanın çıkarları doğrultusunda hareket edilmedikçe yapmayacakları şeylerin olmadığını bilmeyen varmı
 • 134 Oy
  YAHU BU CANAVAR ABD HEP YAVRULARINI ISIRIYOR SADDAM GİBİ MÜBAREK GİBİ.... DİKKAT ETMEK LAZIM...
 • 34 Oy
  @apachim nokta atışı bravo
 • 79 Oy
  Ateş olmayan yerden duman çıkmaz, demek ki doğru!
 • 56 Oy
  17- N25 ARALIK ABD KURGUSU İSE BİZİM DEVLET, HÜKÜMET, İSTİHBARAT NEREDEYDİ? FETÖ'CÜLERİ LİYAKATİNİ BAKMADAN MEVKİ SAHİBİ YAPAN, TUTUKLANAN GÖREVLİLERİ O MEVKİLERE GETİREN, ERGENEKON, BALYOZ..VS DAVALARLA TSK NIN İÇİNİ BOŞALTANLAR, KOZMİK ODALARA GİRİLİRKEN ŞAK ŞAKLAYANLAR AKP Lİ DEĞİL MİYDİ? REZA ZARRAB DAVASINI ABD HAFİFE ALMAYINCA ALTAYLI'NIN DEDİĞİ GİBİ PABUÇ PAHALI...
 • 56 Oy
  asıl hedef erdoğan değil zaten yolsuzluğun babası erdogan
 • 35 Oy
  yakinda riza zarrabi fetocu ilan edecek akp. bize kumpas kurdu diyecek. kandirildik diyecek. adamin satin almadigi bakan kalnamiski basmis oarayi satin almis.
 • 59 Oy
  Esasen Sn Altaylının Yazdıkları olacaksa Burada gocunacak ne var Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Yönetim Biçimini Şeyhlere Murutlere Cemaatlere teslim ederek ülkemizdeki bütün özgürlükleri bir avuç yobaz zihniyetin eline devşiren kişi sizci hala cumhurbaşkanlığında mı kalmalı Bu ciddi bir suçtur ve Yargılanmalıdır ancaaak bu siyasi malzeme olarak kullanılmamalıdır. eğer Erdoğan Sahtekarlık yaptığı iddia edilen bakanları korumamış olsaydı kendisi de Süt gibi tertemiz olurdu ancak o bunu tercih etmedi Yargılanmalıdır. Erdoğanı öldürmek isteyen Fetöcüler de hak ettikleri en ağır cezaları almalıdır
 • 17 Oy
  RÜŞVETÇİLER HIRSIZLAR KİM OLDUKLARI ORTADA HALA NEYİ TARTIŞIYORSUNUZ !
 • 35 Oy
  tayyibin son kullanma tarihi geldi
 • 9 Oy
  ya 13 seçim kaybeden KeMAL için ne diyorsunuz
 • 6 Oy
  @yuc1178 -- chp yi 80 yıldır kullanıyor bu halk. ne gördü hiç..hizmet yok..akp yi 15 yıldır kullanıyoruz.. yaptıkları ortada.. aslında son kullanma tarihi çoktan geçen ve çöpe atılması gereken chp..
 • 11 Oy
  Türkiye'de tutuklanınca beni çıkarın yoksa konuşurum dedi çıkarılınca abd y kendini tutuklatttı bülbül kafeste şimdi ötmesi yakın... Hizaya gell.
 • 13 Oy
  Türkiye'de tutuklanınca beni çıkarın yoksa konuşurum dedi çıkarılınca abd y kendini tutuklatttı bülbül kafeste şimdi ötmesi yakın.. Hizaya gell
 • 10 Oy
  ne istedilerde vermedik ey abd
 • 7 Oy
  erdogan nasılki yol arkadaşlarını kullanıp sonrada peçete gibi buruşturup atıyorsa biz zamanlar beraber yürüdükleri amerikada onu buruşturup atacak maalesef kaderi bu
 • 7 Oy
  erdoğan bayraktar: ne yaptıysam başbakanın talimatı ile yaptı..dedi mi dedi...kupon arazi, yandaşa ihale ve buralardan pay alma işlerinin başında erdoğan gelir...engellemeselerdi de davaların nereye gittiğini görseydik...oğlu bilali arabasında gezdirdiği günleri, para kasalarını, dolar dolu ayakkabı kutularını unutmadık...
 • 7 Oy
  ALTAYLI KORKA KORKA YAZMIŞ .NE DEDİĞİ ANLAŞILMIYOR .HALKIN BİLDİĞİNİ HALKA ANLATAMAYAN KAZTECİ.
 • 6 Oy
  keser döner sap döner bu hesapta bir gün bu hale döneceği belli idi güneşi balçıkla sıvamaya kalktılar 17/25 öncesi ve sonrası buyurun cenaze namazıne er kişi niyetine
 • 5 Oy
  Türkiye'de tutuklanınca beni çıkarın yoksa konuşurum dedi çıkarılınca abd y kendini tutuklatttı bülbül kafeste şimdi ötmesi yakın... Hizaya gell..
 • 5 Oy
  abd ne derse o olur mağlesef bu böyle oldu,güçsüz olduğun müddetcede böyle olacak kimse atıp ,tutmasın ,altından kalkamayacağı ve kişisel çıkarları için ülkeyi bataklığa sokmaya hakkı yok.
 • 5 Oy
  18 yaşı nı doldurmayan çocukların babaları çocuklarının suç teşkil eden eylemlerinden ne kadar sorumluysa, Ret de icracı bakanların eylemlerinden o derece sorumludur. Rahmetli Ecevit e eleştirileri hatırlayacaklardır, kendi yemiyor ama etrafında yiyen bakanlara da sesini yükseltemiyor diye.
 • 7 Oy
  akp kaygılıymış acaba ben neden kaygılı değilim suçları yoksa neden kaygılı olsunlar ki, onlardsa biliyor bu işin sonunun erdoğana dayanacağını, o bir gün boyunca sıfırlanamayan paraların elbet bir gün hesabının sorulacağını saf olan dahil her kes biliyor, ama kimse ses çıkaramıyor korku korku. korku dağları sarmış.
 • 13 Oy
  Abd illaki recebi istiyorsa verip kurtulalım, bu inatlaşmayla ota boka zam geldi, insan ilk önce beslenip barınabilmeli, lider ülke değiliz ki, dünya liderimiz olsun, şahsen tüm hakkımı vermekten yana kullanıyorum, bakan damat paşa da hediyesi
 • 4 Oy
  siz zannediyormusunuzki bu bir yolsuzluk bunun adı benim ambargo koyduğum iranla nasıl ticaret yaparsın benden başka kimse ticaret yapamaz ve bencede hedef erdoğan günü ve zamanı geldiğinde gerek itibarı gerek politikası gerekse bizzat şahsı etki altına alınıp bitirmek.
 • 6 Oy
  ZERRAB DAVASININ BİLİNMEYEN YANLARINI AMERİKA AYDINLATACAK SANIRIM
 • 5 Oy
  reza zargan türkiye ye ne yaptı kaç parasını çaldı ne yaptıysa abd ye yaptı size ne oluyor içimizdeki abd uşakları
 • 5 Oy
  O zaman bizde obama ve turumpu terör örgütünü yardım ve yataklıktan dava açalım.bizim mahkemeler görev başına.
 • 3 Oy
  bu dava da henüz adı geçmeyen o kadar çok kişi var ki..! insanlar yazacak ama yazmaya çekiniyor. çünkü ufacık bir şeyi bahane edip ya da olmayan bir şeyi olmuş gibi gösterip milleti içeri tıkmakta bu hükümetin üstüne yok
 • 3 Oy
  ABD kurtulmanın bır yolu var sanayı sanayı sanayı biraz silah üretmemiz lazım biraz fazla çalısmamız lazım abd israil düsman olacaksın bu dünyada biraz düsman edınekceksın ve konusmayacaksınkı bıseyler elde eden yoksa konusmakla bırakmalzlar
 • 3 Oy
  efkan alayı verelim kurtuluruz nasılsa önüne yatmaya hazırdır ey amarika al efkan alayı ve tayyibin rızasını ne olur
 • 5 Oy
  ÇOK SAÇMA ÜLKELER ARASI KIRİZ ÇIKAR
 • 15 Oy
  türkiyede adalet sistemi siyasetin gölgesin den kurtulsun 15 yılda olan olaylardan çok kişi yargılanır,suriye ve ırakdaki gelişmeler 15 temuz kalkışmasından dolayı ,devletimize sahip çıkmalıyız başta kim olursa olsun,geçmişte yapılan ne varsa eninde sonunda mahkemeye çıkacakdır ,türk milleti adbd ve batıya diz köçemez
 • 2 Oy
  1.ABD İRAN A AMBARGO KOYAR,KENDİ ŞİRKETLERİ EL ALTİNDAN İRAN TİCARETİNE DEVAM EDER. 2.DAVA ZATEN ÖZEL AÇILMIŞ,ÖRNEĞİ YOK.ABD HUKUKU İRAN,TÜRKİYE TİCARETİNE KARİSABİLİYORSA,ASTANA BİLEŞENLERİNE DE DAVA AÇSIN???? 3.SANA GÖRE ABD MÜKEMMEL BİR HUKUKA SAHİP,DIŞ BATİRABİLECEĞİ ÜLKELERİN İÇ İŞLERİNE HİÇ KARİSMAZ.SÜTTEN ÇIKMIŞ AK KAŞIKTİR. 4.ABD TURKİYE Yİ SEVER,YALNIZ RTE KÜÇÜKKEN TURUMP UN BİLYALARİNİ ÇALMIŞ. 5.ASİL PARAYONA SENDE ALTAYLİ,YERİNİ KORUMA PAHASİNA,SORUNLARİ ,GERCEKLERİ YOK SAYİP TURİBİNLERE OYNUYORSUN,ŞER SPORUN TRİBÜNLERİNE.
 • 2 Oy
  abd uşakları size ne oluyor reza iran ambargosuyla abdyi zarara uğrattı size ne oluyor türkiyenin kaç parasını çalmıştır
 • 2 Oy
  Reza konusunda ilk uyarı mitten gelmedimi? Bu adamlar hala kutuların hesabını vermediler.Ama amerika şimdi bundan bal gibi yararlanıyor.Onlar getirdi, onlar gönderir.Başka türlü erdoğan 2023 dede başkan
 • 1 Oy
  bencede olabilir
 • 1 Oy
  TÜRKİYE HAKKINDA AMERİKANIN BİLMEDİGİ HİÇ BİR ŞREY YOK SANIRIM HER ŞEY AMERİKANIN BİLGİSİ DAHİLİNDE
 • 3 Oy
  Fatih Altaylı çok doğru bir tesbit yapmış,dikkat edilirse ne zaman Vize konusunda bürokratlar Bakanlar komuşup biraz ortamı yumuşatsa hemen Erdoğan çıkup acayip veryansın ediyor,burada Erdoğanın ABD ilişkilerinı olabildiğince germek düşüncesi var,eline ne geçecek işte cevabı;ABD mahkemelerinde Zerrap konuşunca Erdoğan ve Aile Fertleri ile bakanların rüşvet aldıkları kesinleşince zor duruma düştüğünde millete bakın zaten bu devlet ile dost değiliz bana iftira atıyorlae demek için,aynı şeyler Fetö İslami Tertör Örgütünün 17-25 kasetlerindede yaşandı.
 • 1 Oy
  Fetönün beyin takımı Terörün anası şeytanın çocuğu ABD dir.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir