Kitabı yırtıldığı için ağlayan Yasemin'e sürpriz ziyaret

Gaziantep'te, okulun verdiği Hayat Bilgisi kitabı yırtıldığı için 'Devletin verdiği kitabı ben nasıl yırtarım?' diyerek gözyaşlarına boğulurken çekilen görüntüleri, internette izlenme rekorları kıran ilkokul 2'nci sınıf öğrencisi 8 yaşındaki Yasemin Kaplan'ı, kent protokolü evinde ziyaret etti. Kolejtepe Mahallesi'nde oturan ilkokul 2'nci sınıf öğrencisi Yasemin Kaplan'ın Hayat Bilgisi kitabı, evde ağabeyi 13 yaşındaki Umut Can ile tartışırken yırtıldı.

Kitabın yırtılmasına içerleyen küçük kız ağlarken, annesi Hatice Kaplan da cep telefonu kamerasıyla o anları kaydetti, ardından da görüntüleri sosyal paylaşım sitelerinde paylaştı.

Küçük Yasemin'in "Ben devletin bana verdiği kitabı nasıl yırtarım? Bana emanet edilen şeyi nasıl yırtarım? Onu devlet veriyor bana, ben almıyorum. O sapasağlam duracak. Onu devlet nasıl yaptıysa, ben de onu öyle tutmak zorundayım" diyerek gözyaşlarına boğulduğu görüntüler, kısa sürede tıklanma rekorları kırdı.

Olayın ardından Vali Ali Yerlikaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete Kaplan, Kaplan ailesinin ziyaret etti. Ziyaret sırasında yaşadıklarını anlatan Yasemin Kaplan, "Ben ağabeyimle tartıştım. Bu sırada ağabeyim kitabımı yere attı. Kitabım yırtıldı. Ben de Recep Tayyip Erdoğan'a ihanet ettiğimi düşündüm ve ağladım. Bana emanet edilen kitabın yırtıldığını görünce çok üzüldüm" dedi.

Vali Ali Yerlikaya ise, Yasemin'in videodaki konuşmalarının yürekten olduğuna inandığını ifade ederek, "511 bin öğrencimiz var. Bu öğrencilerimizin her birine devletimiz, hükümetimiz kitaplarını dağıtıyor. Çok masum başlayan, her ailede karşılaşılabileceği kardeşler arası kavgada Yasemin'in söyledikleri, bunu çok anlamlı gördük. Zannediyorum Türkiye'de sosyal medyada tıklanmasına vesile olan cümle ve kelimeler de o bantta yer alıyor. 'Devletimizin, milletimizin bize emanet ettiği kitabını nasıl yırtarsın?' sözü yürekten geldiği için. O bütün yüreklerde karşılık buldu diye düşünüyorum" diye konuştu.

Fatma Şahin de, Yasemin'in görüntüsü karşısında onurlandıklarını anlatarak, "Yaseminlerin çoğalmasına ihtiyacımız var. Mesele aslında kitaptan daha çok bir sorumluluk. Hem burada duyduğu o duyguyu devletin ona vermiş olması. Devletin bana verdiği şeye zarar vermeme üzerine annenin, babanın, ailenin çok büyük bir başarısı var. Yasemin bu duyarlılığı ile Türkiye'de çok büyük bir dikkat çekti. Biz de kendisiyle onur duyduk. Hem aileyi tebrik ediyoruz; böyle bir aile yetiştirdikleri için, hem de Yasemin'i tebrik ediyorum. İnşallah geleceğimiz Yaseminler olduğu sürece çok aydınlık olacak" şeklinde konuştu.

Vali Yerlikaya ve Başkan Şahin, yanlarında getirdikleri çeşitli hediyeleri Yasemin'e ve ailesine verdi. Vali Yerlikaya, yırtılan kitabının aynısını da imzalayarak Yasemin'e hediye etti ve bundan sonra üzülmemesi gerektiğini söyledi.

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 33 yorum
sahte bunlar akp in oyunları diyecek yokmu? ordan gibip, yobazlar şeriat gelecek' baglayıp, ordan da ayakkabı kutusundan çıkacak? nerde o ayağı taşa değse rte'ye baglayan güruh?
ama çok etkili ya Çok candan çok içten çok mükemmel bir harika bir video yani İnsanın yüreği sızlıyor Gecekten
@farsight kafan mı güzel ?
baban onun parasını farkında olmadan ödüyor küçük kardeşim üzme kendini boşa
tabikide odeyecek. devletin geliri vergi ile ne oasini bekliyordun. senin mantigina gore belediye otobusune molotof atip yakabilirim ne de olsa vergi veriyorum. vergi vermek senin vatandaslik gorevin. kabul etsende etmesen kural boyle. her yerde aynidir. begenmiyorsan kapi acik cikabilirsin.
@gul_adem Verdiğimiz verginin hesabını da toplayanlar verecek, vermesini bilecek. Aksi takdirde ona vergi değil haraç, sana da vatandaş değil, köle denir. O yüzden milleti ülkeden kovarken kendinin de bir b.k olmadığını bil.
kuzum benim ömrün sağlıkı uzun başarılarla dolsun
ben aileden once Yasemin'in oğretmenini tebrik ediyorum. cok iyi bir eğtimci kardesimizmiş.
Ne güzel devletin kıymetini bilenlere.Ama çoğu kişi birçok hizmeti hak etmiyor.
BİR ANNE BABA EVLAT YETİŞTİRİR DEVLET BANA KİTAP VERDİ SAHİP ÇIKAMADIM YIRTILDI DİYE AĞLAR,BİR ANNE BABA EVLAT YETİŞTİRİR POLİSE DEVLETE YÜZÜNDE MASKE İLE TAŞ ATAR TERORİT DESTEÇİSİ VATAN HAİNLERİ İLE DEVLET DÜŞMALARI İLE HALAY ÇEKER SONRA EKMEK ALMAYA GİDİYORDU YALANI İLE PARLATILIR HATTA HEYKELİ YAPILIR:)DÖVLET KATİL DÖVLET BİZE BAHMİR DİYENLERE VE DESTEKÇİLERİNE KAPAK OLSUN..
DEVLETİNE DÜŞMAN OLAN İÇİMİZDEKİ HAİNLER SANA KURBAN OLSUN...
recep tayip erdoğan a ihanet ettiğini mi söyledi gerçekten .yoksa küçücük çocuğun duygularını mı oynuyorsunuz .kız devletim diyor ne hale geldik.böyle nesiller ile yıkılmayız bence
Tebrikler Fatma Hanim.
OFF DAĞLARR. OFF... YASEMİNNLER AÇMIŞ ÜLKEMİN. ZEMHERESİNDE.. YAĞMURLAR YAĞAR. ÇOCUKLARIMIN GÜL ÇEHRESİNDE... GÜNEŞ GİBİ. AYDINLATIR.. ÜLKEMİ. UFUK PENCERESİNDE..
Okulda kitaplar dağıtılırken öğrencileri nasıl bir psikolojiye sokmuşlar !!! Oyuncağı kırılsa böyle üzülmez sanırım... Psikolojisi fena halde bozulmuş kızın.... Kitap yırtılır sonuç olarak o bir çocuk ve aşılanan algı çok vahim....
Ahhh.AHHH devletin milyarlarca dolari nasil yenilir......onuda buyuklerin anlatsin...
Darısı siyasetcilerin başına..!
Neden recep tayyipe ihanet ettiğini düşünmüşki cebindenmi veriyo parasını yada yanına gelen dallamalar zorla soyletmiştir yinede helal olsun güzel kıza aferin
@mustiyk5 kalekterini insanlığını kaybedenlerin vir çocuğun iştenligini bile kurgu sanarak şu yazın senin ne kadar hayasızca bir düşünce ağında olduğunu gösterir muhalefet yapacağım derken ne kadar alçaldığını tescil ediyorsun sizin için varsa yoksa demogoji iftira yalan yapılana hayır yıkılana evet içinde olan düşünceleriniz bile sizin insanlığınızın yok olduğunun acık kanıtı
bu çocuk devletin tüm yetkililerinden daha fazla devlet malının değerini biliyor.
senı yetıstıren anne babada oğretmende bellıkı mıllıyetcı devletcı ınsanlar.helasl olsun sızlere
Ödüyoruz hepsini doğru . Devlet malı değil bizim malımız hepsi.. Yakın da şehir hastaneleri gelecek devlet hastanesi kalmayacak.. Şehir hastanelerini inşaat şirketleri işletecek o zaman ne olacak görelim..
Böyle güzel sorumluluk aşılayan başta ailesi olmak üzere, Öğretmenine ve kızımıza çok teşekkür ederiz.
Bu bilinç keşke ortaokul ve lise öğrencilerinde de olsa...Yüzbinlerce kitap kullanılmadan sınıflarda çöpe gidiyor.Bazı şeyleri bedava yapınca maalesef kıymeti bilinmiyor.Daha dün okulumda sağlık bakanlığının dağıttığı diş macunları ve fırçalar hiç kullanılmadan çöpü boylamıştı bile.Bunun daha sütü var,kuru üzümü var.
Elli beş yaşındayım. Senin ellerinden öperim. Allahım seni korusun...
Helal olsun seni yetiştiren büyüten devlet terbiyesi veren anaya babaya.Allah vatanimizdan eksik etmesin böyle güzel insanlari
Milletin ortak malı olan Devletin yaptırdığı ; *Çocuk parklarındaki oyuncakları söküp, kıranlar, *Parklardaki ahşap oyuncakları söküp ihtiyacı olmadığı halde evlerine yakmak için götürenler, *Çevre düzenleme amaçlı kullanılan parke taşlarını dahi söküp, evlerine götürenler, *Park vb alanlardaki çevre güzelleştirme amaçlı ağaçları, çiçekleri söküp zarar verenler, *Otobüs duraklarının camlarını sırf keyif uğruna tekmeleyip kıranlar, *Otobüslerin koltuk kılıflarını keyif için yırtıp, kesenler, butonlarına zarar verenler, ve daha saymakla bitmeyecek dengesizliklere imza atan asalaklar. UTANIN...
bu ülkede halkın tamamının psikolojik tedaviye ihtiyacı var...
ÖĞRETMENINI nıye hatırlamıyorsunuz?Ben de öncelikle öğretmenını tebrik ederim öğrencilerine devlet malina sahıp çıkmayı öğretmiş.
@usparta O yaştaki bir çocuk devlet malı işleri için fazla abartılı bir şekilde eğitilmiş... Paranın esiri olmak iyi bir şey değil...
İşte ahlak işte iman
recep tayyip erdoğana ihanet ettim sandım demiş 8. yaşındaki bir cocukta bu nasıl bir psikolojidir yaptığı davranış takdire deger o ayrı bir konu
Bana bu video samimi gelmiyor,aile reklam yapmak için kızı kullanmış ve amacına ulaşmış görünüyor,şahsen ben kızım veya oğlum bu kadar üzgün bir haldeyken videosunu çekip paylaşmayı hiç düşünemezdim.
Diğer Haberler