Küçük Leyla'nın babasından idam çağrısı

Türkiye Küçük Leyla'ya ağlıyor... Ağrı'da, kaybolduktan 18 gün sonra cesedi bulunan Leyla Aydemir'in babası Nihat Aydemir, "Elbisesini çıkarıp getirip dereye atmışlar, o cani kimse onu bulmak istiyorum. Leyla gözü açık geldi, annesi gitti gözünü kapatmaya, kapatamadı, ben gittim kapattım." dedi. Aydemir, "Bütün Türkiye arıyor, diyor idam çıksın. Ben de ona imza vereceğim, gereken neyse yapılsın." diye çağrı yaptı. Öte yandan Leyla'nın ölümüyle ilgili suçlamalara maruz kalan kuzeni isyan etti

Küçük Leyla'nın babasından idam çağrısı

Bezirhane köyünde kaybolduktan 18 gün sonra ölü bulunan Leyla Aydemir için, köyde bulunan caminin aşevinde taziyeleri kabul eden baba Nihat Aydemir, AA muhabirine açıklamada bulundu. Kızı Leyla kaçırıldıktan sonra kaçıranlara, çocuğuna süt vermeleri için seslendiğini dile getiren Aydemir, "Leyla'yı evvelsi gün kaybettik. O adama zaten seslenmiştim, dün medyada seyrettim, çocuk açlıktan ölmüş. Benim çocuğuma süt verin dedim, süt de vermediler. Elbisesini çıkarıp getirip dereye atmışlar, o cani kimse onu bulmak istiyorum." diye konuştu.

'ERDOĞAN ARADI'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, kendisini aradığını belirten Aydemir, "Cumhurbaşkanımız Erdoğan'a da aynısı söyledim, çocuğumu kaçıran kimse bu cani yakalansın, yaptığının hesabını versin. İnsan 100 kişi öldürür, yine bu hareketi yapmaz, bu ufak çocuktan ne istedi? Leylam melektir, benim bir musibetim yok, çocuğu öldürdün oraya attın, açlıktan öldürdün. Bağıra bağıra söyledim Allah rızası için bir yere bırakın diye. Böyle bir vicdan var mı, insan 100 adam öldürse, 100 trilyon borcun olsa bu hareket yapılmaz." ifadelerini kullandı.

'BÜTÜN TÜRKİYE ARIYOR'

Leyla'nın katilinin bir an önce yakalanmasını ve idam edilmesini isteyen Aydemir, şöyle devam etti:

"Bütün Türkiye arıyor. Zaten Leyla gündeme oturdu, bir de Eylül de oturdu. Herkes beni arıyor, diyor idam çıksın. Ben de ona imza vereceğim, gereken neyse yapılsın. İnsanlar beni arıyor diyor ki; biz çocuğumuzu dışarı çıkaramıyoruz. İnsanların psikolojisi bozuldu, kimse çocuğunu dışarı çıkaramıyor. Üç beş insan asıldı mı kimse bu hareketi yapmaz."

Leyla'nın açlıktan öldüğü bilgisini aldıklarını aktaran Aydemir, "Yemek yiyemiyordum, Leyla'nın aç olduğunu hissediyordum. Millet niye yemek yemiyorsun diyordu, benim kızım açtır diyordum, fark ediyordum. Leyla gözü açık geldi, annesi gitti gözünü kapatmaya, kapatamadı, ben gittim kapattım. Allah o adamın ocağını yıksın." şeklinde konuştu.

LEYLA'NIN AMCASI KONUŞTU

Leyla Aydemir'in babası Nihat Aydemir'in amcasının oğlu olan Mehmet Aydemir yaptığı açıklamada, internetteki bazı haber sitelerinde kendisiyle ilgili, "Leyla'nın katili amcası çıktı ve tutuklanarak cezaevine gönderildi" şeklinde haberler yayımlandığını hatırlattı.

Bu haberlerin asılsız olduğunu belirten Aydemir, "Bizim yüreğimiz yanıyor, canımız yanıyor. Yavrumuz gitti, sosyal medya üzerinden 'Amcayı yakalayıp cezaevine aldılar' gibi haberlerle canımızı acıtıyorlar. Biz buradayız, hiçbir yere gitmedik. Fotomontaj yaparak bizi karalamalarına gerek yok, biz buradayız, emniyette burada." dedi.

Yapılan paylaşımların kaldırılmasını istediğini, bu tür paylaşımların aileyi üzdüğünü dile getiren Mehmet Aydemir, "Leyla benim yeğenimdir, yüreğim yanıyor. Şu an konuşamıyorum, 3 gündür uyumadık. Herkes şokta, Türkiye değil dünyanın birçok ülkesinden telefon açarak üzüntülerini dile getiren insanlar var. Ben kalkıp da bu tür çamurları bana atanları Allah'a havale ediyorum." diye konuştu.

"ÖZ YEĞENİNİ ÖLDÜRMEK... BÖYLE BİR ŞEY VAR MI"

Aydemir, olayın faillerinin emniyet güçlerince belirleneceğini belirterek, şöyle devam etti:

"Sosyal medyada bu şekilde yaparak insanları zor durumda bırakmak zorunda değilsiniz. Allah rızası için paylaşımlarınızı kaldırın. Üzülüyoruz, kalkıp da öz yeğenini öldürmek, böyle bir şey var mı? Emniyete bildireceğiz, konuya ilişkin Leyla'nın babasıyla savcılığa suç duyurusunda bulunacağız. Kim ne diyorsa desin, hepsi asılsızdır."

Leyla'nın amcası Yusuf Aydemir ise Leyla'yı kaybolduktan sonra yaptıkları tüm arama çalışmalarına rağmen bulamadıklarını aktararak, şunları söyledi:

"Türkiye'nin başı sağ olsun. Bütün Türkiye Leyla'yı takip etti. Bizi o kadar insan aradı ki hepsine tek tek teşekkür ediyorum. Çok insan ağladı, hala da ağlıyorlar, onlara sonsuz teşekkür ederim. Sayın Cumhurbaşkanı'na çok teşekkür ederim, o da bizden daha fazla üzüldü. Leyla öldü başka Leyla'lar, Eylül'ler ölmesin. Temennimiz o, Leyla geri gelmez, başkaları ölmesin."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 36 yorum
İDAM diye ortaya çıkanlar çıkarırlarsa ben hemen onaylarım diyenler elinde kur'an ,dilinde yalan ve boğazında haram olanlar.Bu ülkeye artık idam gelmez kaldıran da Saray sözcüsü Devlet BAHÇELİ
@zilan.65 hayır, bahçeli halihazırdaki idamların uygulanmasını durduran yönetmeliği imzaladı,2002 yılında akp iktidara gelince TCK dan idam cezasını tamamen kaldırdı.
@zilan.65 Sen kendini çok helal sanma. Din düşmanı olduğun çok belli ediyorsun.
@zilan.65 yapmayı etmeyin bircan bir melek bir yavru ölmüş hemde neden açlıktan gözleri açık ölmüş ırkı dini siyasi görüşü hepsinin canı cehenneme bu olayda bari siyaset yapmayın ALLAH aşkına
ALLAHIM BUNU YAPANI İKİ CİHANDA KAHRET,GÜNYÜZÜ GÖSTERME
Acını anlıyoruz ve.en derinden bir baba olarak paylaşıyorum.basin sağolsun.inşallah idam yasası çıkar ve AB yasalarından kurtuluruz
İDAMI GETİRMEK BU KADAR MI ZOR? İSTEDİĞİNİZ HER ŞEYİ HEMEN YAPIYORSUNUZ. İDAM İSTİYORUZ ÇOCUKLARIMIZ İÇİN GELECEKLERİ İÇİN İDAM İSTİYORUZ.
@ttaskin40 salak salak konuşma, bu ülkede idam cezası ne demek biliyor musun? yarın öbür gün senin veya yakınlarının başına bir şey gelse diyelim ki iftiraya kurban gitseniz siz de idam edileceksiniz.
ah be gözü yaşlı baba sen adam gibi adam sinda s3ji anlayacak adam yok başı büyükler hep banaci rabbena si yok onların hepsi 1 senki acılı senki sen kendinde değilsin acın çökmüş yüreğine o dünya tatlısı meleğe kim bi cani cabuk bulunsun idam edilsin
Önce çöken AHLAK seviyemizi, biten EĞİTİM sistemimizi, olmayan HUKUK sistemimizi geri getirmemiz lazım, Kuranı şeyhlerden, hukuku siyasetçiden, ahlak ıpolitikacılardan, tarhi fesliden, haberi ahaberden öğrendiğimiz sürece yok olmaya mahkumuz. Politikacıların istediği de cahil ve kolay yönetilebilen, sömürülen halk tipidir
"İdam çözüm olsaydı. Arap toprakları tecavüzde rekor kırmazdı! Konuşturmayın şimdi beni! Bırakın artık bilim insanları, nörologlar, psikiyatrlar, psikologlar, toplum bilimcileri, hukukçular el birliği verip çare üretsin. Devlet, tribün sesleriyle toplum inşaa etmez!"
İDAMI GETİRMEK BU KADAR MI ZOR? İSTEDİĞİNİZ HER ŞEYİ HEMEN YAPIYORSUNUZ. İDAM İSTİYORUZ ÇOCUKLARIMIZ İÇİN GELECEKLERİ İÇİN İDAM İSTİYORUZ.
Bu masum Meleğe kıyan insan olamaz. Hayvan zaten yapmaz. Vicdanınız kurususun. Bu masuma bu zulmü yaşatanlar da daha beterini yaşamadan ölmesin.
Türkiye'nin artık vakit kaybına tahammülü kalmamıştır. Acil olarak İdam çıkartılmalıdır. Gerekirse referandum yapılsın, korktuklarınız o zaman bir şey yapamaz size, halk arkanızda olur. ANCAAAK Tek maddelik İdam Kanunu, paket maket istemiyoruz. Bundan da çıkar peşine düşülmesin anaların babaların ahı yerde kalmaz.
Her insanlıkdışı vahşetten sonra, öfke içinde idam isteyeceğiz. Ve bu böyle sürüp gidecek...
özgecan ve ondan öncekiler bu güne kadar masum o kadar insan öldü ki bunu yapanların yaşaması sizce doğru karar mı hapise atılıp danalar gibi beslenmesimi lazım buna bir dur denmez daha neler olur siz düşünün tekkelime ile halk içinde direğe asılıp İDAM olması lazım
ah ah acılı baba ah sen kapadın he ah ah yeter artık yeter ALLAHIM sen ne sabırlısın artık yeter yerle yeksan et artık dünyayı yeter bıktık usandık bu pis dünyadan ah ah
halası yapmış çıktı ortaya
ya cesed ne ya şiddedtle kınıyorum ceset demeyin yavrumuza naaş de başka bişey de o bir melek
Bir baba olarak ,bir insan olarak günlerdir göğsümde bir yumru,yalnız kaldıkça ağlıyorum.Nasıl böyle bir şey olabilir kabullenemiyorum.İmkanım olsa çocukların mezarlarını ziyaret etmek istiyorum.Önce Eylül,sonra Boncuk gözlü Leyla...çocuklara nasıl kötü gözle bakılabilir?Nasıl günlerce aç bırakılabilir, mantığım almıyor.Allah ailelerine sonsuz sabırlar versin,ben kendimde değilim, onlara yardım etsin.Çocuklar hep gülsün,oynasın,ağlamasın...
leyla,eylül siz sonsuzluluğa ebedi güzellikler ahiretine gittiniz hemde birer günahsız olarak ne mutlu size kuzular.anne ve babanıızı teselli edecek bir kelime yok acıları tarifsiz.lakin şunu bilsinlerki onları orada karşılayacak ve birer şefaatçıları var.dünyada bulunan her ölümlü yalanın,sizin gibi günasız birer ölümsüz gereçeğe ihtiyacı var.
2008-2016 yılları arasında 104bin çocuk kaybolmuş.2008 de yılda 6bin 2016 da 16bin çocuk kayıp.derinde bir sorun var!idam gelse bile bu sorun neden büyüyor.DDK inceleme yapmalı,sonuç raporu açıklanmalı.ailelerin başa ćıkamadığı bu sorun nedir?Bilmek istiyoruz.Aile bakanlığı niye hiç açıklama yapmaz?sadece içişleri yapıyor,oysa bu durum bakanlıkların boyunu aşmış.cumhurbaşkanı devlet denetleme kurumunu harekete geçirmeli.Çocukların öldürülmelerine engel olunmalı!idam kolay iş:asarsınız adam ölür,ama çocukta kurtarılmamış olur.önüne geçilmeli.
BU OLAYLARIN ARTMASININ TEK SEBEBİ BU İKTİDAR OLAYLARI O KADAR ÇOK BASİTLEŞTİRDİLERKİ BAKALIM VEBALİNİ NASIL ÇEKECEKLER...
Mekanın cennet elbette...
apo yu asamadılar ki yürek yok...!
Eylül Leyla Ve Buna Benzer Olaya Karışan Zanlıları Bana Versinler Gerekeni Ben Yaparım Cezamıda İster Idam ister 1 milyon kez ağırlaştırılmıď hapis versinler razıyım
Rabbim kabrini nur etsin güzel yavrum nur içinde uyu...
caddelerde çok görüyorum.. anne 3-5 yaşındaki çocuğunun elini bırakıp, telefonuyla oynamaya başlıyor...çocuk geride kalabilir, 2 - 3 metre yandaki ana caddeye aniden fırlayabilir..ama maalesef bunu hiç düşünen yok..o telefonlarda çocuğunun hayatını riske atacak kadar önemli ne var, anlamış değilim..
tecavuz vakasi yok...karisik bir durum var ortada..kaybolmus ihtimalide var gibi sanki...butun bunlar bu buyuk aciyi ortadan kaldirmaz elbette..allah sabirlar versin..allah rahmet eylesin yavrumuza
babadır yürek dayanmaz kimse empati bile kuramaz ama onu dışında a veya b kişilerine sözüm...idam diyenlerinde pek sağlıklı olduğunu düşünmüyorum...
Bence elbiselerini çıkartma sebebi parmak izi bırakılmasın diye tshirt te veya pantolonda parmak izi bulunur ama deri üstünden bulunamaz .
amcası pkklı onuda tutuklasınlar
Allah belalarını versin kelimeler sözler duygularımı anlatmaya yetmiyor Allah onların belasını versin
İçimden bir ses bunu bir kadın yaptı diyor...!!
@mcebi61 bencede ve sebebi bence kıskançlık
avrupa birliği üyesi olan birçok ülkede idam vardır bizleri a.b uyum yalanları ile oyalıyorlar içerdeki 3 5 kanı bozuğu korumak için.zaten almıyacaklar oda ayrı bi konu 30 sene olmuş hala ab diyoruz insanda azıcık yüz olur..devlet iradeli olacak içerdeki it başını asıcaksın bak nasıl memleket hizaya geliyor..ab diye bizlerin iç işlerine kanun ve yönetimine dışardan el atılıyor bunada göz yumuluyor.
Diğer Haberler