Son Dakika Yeni İçişleri Bakanı Haberleri

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'nin, Diyarbakır'ın Sur ilçesi dahil olmak üzere hiçbir noktada bir savaşın içerisinde olmadığını söyledi ve "Biz eğer savaş yapacaksak ki bu bizim için bir tercih değildir, ama savaş yapılırsa bu Türkiye sınırlarının dışında düşmanlarla gerçekleştirilen bir halin adıdır" dedi.


Yayın Tarihi: 05.10.2017

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, konuk olduğu Anadolu Ajansı Editör Masası’nda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu, soruları yanıtladı. İHA ve SİHA’larla yapılan operasyonlarla PKK’lı teröristlerin kendi içlerinde lider kadrolarını sorgular hale geldiğini söyleyen Soylu, “Terör örgütünün kimyası altüst oldu, strateji ve taktikleri çöktü” dedi.


Yayın Tarihi: 29.09.2017

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, önemli açıklamalarda bulundu. Soylu, son 24 saatte 187 teröristin öldürüldüğünü belirterek 'Büyük bir mücadele yapıyoruz ve tahammül edemedikleri odur. dedi. Yeni bir gelişmeyi de paylaşan Soylu, 'Bizimkiler bir büyük balık da yakalamışlar, sözde Dersim eyaletinin sorumlusunu' ifadesini kullandı.


Yayın Tarihi: 23.09.2017

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, okulların çevresinde alınacak güvenlik tedbirleri ve uyuşturucuyla mücadele konusunu 81 il valisi, İl Emniyet Müdürleri, İl Jandarma Komutanları, Bölge Jandarma Komutanları ve Sahil Güvenlik Komutanlıkları ile video konferans sistemi ile gerçekleştirilen toplantıda kapsamlı bir şekilde değerlendirdi.


Yayın Tarihi: 07.09.2017

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dün 6 kişinin yaşamını yitirdiği kazanın meydana geldiği Eskişehir-Ankara karayolunun 30. kilometresinde kurulan trafik uygulama noktasında görevli polis ve jandarmayı ziyaret etti. Soylu, trafik uygulama noktasında denetlemelerde bulundu. Bakan Soylu, Kurban Bayramı öncesi alınan tedbirlerini içeren broşürlerini de bizzat kendisi dağıttı.


Yayın Tarihi: 25.08.2017

Ankara'da kimliği henüz belirlenemeyen bir kişi, İçişleri Bakanlığı yakınlarında bulunan köprünün üzerine çıkarak intihar girişiminde bulundu. Köprü üzerindeki vatandaşı fark ederek olay yerine gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, intihara kalkışan vatandaşla bir süre sohbet ettikten sonra vatandaşı köprüden inmesi için ikna etti. Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine gelen polis ekiplerinin ise vatandaşı ikna etmekte başarılı olamadıkları öğrenildi.


Yayın Tarihi: 24.08.2017

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun talimatıyla 81 ilde eş zamanlı olarak polis, jandarma ve sahil güvenlik birimlerince "Türkiye Güven Huzur 7" uygulaması gerçekleştirildi. Operasyonda narkotik, mali, terör, kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele, özel harekat, çevik kuvvet ve trafik ekipleri yer aldı. Operasyonu İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bizzat yönetti.


Yayın Tarihi: 24.08.2017

Silah ruhsatı yönetmeliğinde çeşitli değişiklikler yapıldı. Resmi Gazete'de yayımlanan yeni yönetmelikle silah ruhsatıyla ilgili köklü değişiklikler yer alıyor. İçişleri Bakanı can güvenliği nedeniyle silah ruhsatı verebilecek. İçişleri Bakanı gerekli gördüğü takdirde, bu yetkisini yazılı olarak İçişleri Bakanlığı Müsteşarı veya il valilerine tamamen veya kısmen devredebilecek. İşte değişikliğin ayrıntıları...


Yayın Tarihi: 28.07.2017

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu imzasıyla, 81 il valiliği, il emniyet müdürlüğü ve il jandarma Komutanlıkları'na 'Ramazan Bayramı Trafik Tedbirleri' konulu genelge gönderildi. Genelgede, trafiğin yoğun olduğu güzergahlar, bayram süresince, helikopter, Drone ve İHA'lar ile takip edilmesi istenildi. Yine genelgede şehir içi ve şehirlerarası otobüslerde sivil kıyafetli personel görevlendirilmesine devam edileceği aktarıldı.


Yayın Tarihi: 17.06.2017

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bu sabah saat 04.30'da bir mağaraya saklanmış 6 teröristin etkisiz hale getirildiğini belirterek, "Bir gün önce Muradiye'de İlçe Başkan Yardımcımız gecenin 02.00'sinde evine giderken teröristler yolunu kesmiş, onun amcasının oğlunu orada şehit etmişler. Biz duvara yazdık, 'Bu iş karşılıksız kalmayacak.' diye. Bu gece o evladımızı şehit edenlerin kanı da yerde kalmadı. 3'üne gerekli cezayı güvenlik kuvvetlerimiz verdi" dedi.


Yayın Tarihi: 18.05.2017

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Diyarbakır'da dün yaşanan patlamaya ilişkin yaptığı açıklamada, olayın bir terör saldırısı olduğunu ve saldırının dışarıdan açılan bir tünel vasıtasıyla gerçekleştirildiğini ifade etti. Valilik, tünelin uzunluğunun 30 metre olduğunu ve RDX, Amonyum nitrat ,TNT, ve mazot ile hazırlanan yaklaşık 1 ton patlayıcı yerleştirildiğini açıkladı. Diyarbakır'daki patlamayla ilgili 177 kişinin gözaltına alındığı aktarıldı.


Yayın Tarihi: 12.04.2017

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 16 Nisan günü yapılacak referanduma ilişkin sandık güvenliği hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Halk oylaması sonuçlarının kısmen veya tamamen belli olmasından sonra istenmeyen olayların meydana gelmemesi, herhangi bir taşkınlık yaşanmaması için gerekli bütün tedbirler planlanmıştır" diye konuşan Bakan Soylu, Okmeydanı'nda gerçekleşen silahlı tehdit olayı için de '2-3 serseri' ifadesini kullanarak "İçlerinden birisi pantolonunu değiştirmeyi unutmuş" dedi.


Yayın Tarihi: 10.04.2017

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Karadeniz Vakfı tarafından Sarıyer'deki İbrahim Cevahir Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen 'Siyaset, Ekonomi ve Terör Kıskacında Türkiye' konulu toplantıya katıldı. Soylu, HDP'nin referandum için hazırlattığı 'Biji Na' adlı şarkıya tepki gösterdi. Soylu, 'Hemen ilgili Vali'yi aradım; 'bu şarkı yasaklanacak dedim' diye belirtti. Soylu, HDP temsilcilerine "Bu şarkıyı Türkiye'nin hiçbir yerinde çaldırmam ben kardeşim" dediğini de aktardı.


Yayın Tarihi: 08.04.2017

Fransa İçişleri Bakanı Bruno Le Roux, kızlarını ergenlikleri döneminde kağıt üzerinde parlamento çalışanı olarak gösterip onlara kamu bütçesinden maaş ödettiği iddiaları üzerine istifa etti.


Yayın Tarihi: 22.03.2017

Bakan Soylu'dan gazeteci Ertuğrul Özkök'e skandal sözler: Dilin çok uzamış senin, senin kimlerin sözcülüğünü yaptığını biliyoruz. Bilmediğin işlere karışma, git nonoşlarla birlikte ol!


Yayın Tarihi: 07.03.2017

İçişleri Bakanı Soylu, 16 Nisan'da oylanacak anayasa değişikliğinde gensoru ile denetim sisteminin kaldırılması ile ilgili olarak, "Bize gensoru verdiler. Hep beraber haddini bildirdik" dedi.


Yayın Tarihi: 05.03.2017

Maltepe'de bir taksi durağına önüne gelen bir araç içesinden ateş açıldı. Bu sırada durakta bulunan Serdar Cengeri isimli taksici yaralandı.


Yayın Tarihi: 14.02.2017

24 yaşındaki Anastasia Deyeva, Ukrayna'nın en genç İçişleri Bakan Yardımcısı. Çok sayıda Ukraynalı 10 gün önce göreve atanan Deyeva için "tecrübesiz" yorumunu yaparken, genç bakan yardımcısı "Artık bu önyargılar kırılmalı" diyor.


Yayın Tarihi: 24.11.2016

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ellerinde PKK'nın önemli düzeydeki yöneticilerinden birisinin olduğunu belirtti.


Yayın Tarihi: 28.10.2016

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 15 Temmuz'un toplumumuzun üzerinde bir etki meydana getirdiğini ve bunun üzerinden sörf yapmak isteyenler olabileceğini belirtti.


Yayın Tarihi: 01.10.2016

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) yeni yasama yılı açılışında, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler, İçişleri Bakanlığı müsteşarının yanında oturdu.


Yayın Tarihi: 01.10.2016

İçişleri Bakanı Soylu'nun, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki 22 ilin valisiyle bir araya geldiği güvenlik toplantısı sona erdi.


Yayın Tarihi: 18.09.2016

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, terör örgütü PKK mensuplarınca saldırı düzenlenen Tendürek Dağı Gökçebulak köyü mevkisindeki korucu noktalarında incelemelerde bulundu.


Yayın Tarihi: 17.09.2016

Muş'ta halkla bayramlaşma programına katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Bu vergileri, dağa gitsin, terörü beslesin ve ülkemin huzurunu bozsun diye vermiyoruz” dedi.


Yayın Tarihi: 12.09.2016

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, '15 gün içinde 28 belediyenin yönetimi Kandil'den milletin iradesine geçecek' dedi.


Yayın Tarihi: 09.09.2016

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, terör örgütüne en güzel cevabın yapılacak yatırımlar olduğunu belirtti.


Yayın Tarihi: 02.09.2016

Erdoğan'la görüşen Başbakan Yıldırım, yaptığı açıklamada İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın görevini bıraktığını açıkladı. Ala'nın yerine Süleyman Soylu atandı


Yayın Tarihi: 01.09.2016

Polis Muhammet Acar, PKK'lıların düzenlediği saldırıdan yaralı kurtulmuş, ziyarete gelen Bakan Efkan Ala'dan tayin isteğinde bulunmuştu. Ama olmadı... Genç polisten acı haber geldi.


Yayın Tarihi: 19.08.2016

İçişleri Bakanı Efkan Ala, TRT Haber canlı yayınında FETÖ darbe girişimine ilişkin soruşturmada son bilançoyu açıkladı.


Yayın Tarihi: 29.07.2016

İçişleri Bakanı Efkan Ala, darbe girişimi sırasında Hakan Fidan ile yaptığı telefon görüşmesini anlattı


Yayın Tarihi: 23.07.2016

İçişleri Bakanı Efkan Ala, 26 belediye başkanının görevden uzaklaştırıldığını söyledi.


Yayın Tarihi: 14.07.2016

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Atatürk Havalimanı'nda gerçekleşen terör saldırısına ilişkin açıklama yaptı.


Yayın Tarihi: 30.06.2016

Bursa'da Büyükşehir Belediyesi'nin Kestel ilçesindeki park açılışında konuşan İçişleri Bakanı Efkan Ala, son zamanlarda yaşanan dokunulmazlık tartışmalarına değindi.


Yayın Tarihi: 23.06.2016

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Bursa saldırısına ilişkin yaptığı açıklamada, “Örgütü tespit ettik ama ismini şimdilik açıklamayacağız” dedi.


Yayın Tarihi: 28.04.2016

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde gerçekleştirilen canlı bomba saldırısıyla ilgili açıklamalarda bulundu.


Yayın Tarihi: 20.03.2016

Türkiye ve Belçika arasında Dışişleri, Adalet ve İçişleri bakanlarının katıldığı Üçlü Bakanlar Toplantısı başladı.


Yayın Tarihi: 09.03.2016

İçişleri Bakanı Efkan Ala, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın Sur'a yürüyüş çağrısına sert tepki gösterdi.


Yayın Tarihi: 02.03.2016

İçişleri Bakanı Efkan Ala, bazı ilçelerde sürdürülen sokağa çıkma yasaklarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.


Yayın Tarihi: 15.02.2016

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Sultanahmet saldırısına ilişkin yaptığı açıklamada, 12 kişinin tutuklu, 7 kişinin adli kontrol altında, 1 kişinin de gözaltında olduğunu açıkladı.


Yayın Tarihi: 21.01.2016

İçişleri Bakanı Efkan Ala, İstanbul'da 10 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısıyla ilgili dün akşam bir kişinin gözaltına alındığını söyledi.


Yayın Tarihi: 13.01.2016

Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, TGRT Haber ekranlarında yayınlanan "Neler Oluyor” adlı programa konuk oldu.


Yayın Tarihi: 17.12.2015

Ankara'da patlamanın ardından kamera karşısına geçen İçişleri Bakanı Selami Altınok'un istifa etmeyeceğini açıklaması tartışma yaratmıştı. Selami Altınok tepkilerin ardından bir açıklama daha yaptı.


Yayın Tarihi: 14.10.2015

İçişleri Bakanı Selami Altınok, saldırıdan ders çıkararak ek tedbirler alıyoruz. İstifa çağrılarını olay neticelendikten sonra değerlendireceğim" dedi.


Yayın Tarihi: 12.10.2015

İçişleri Bakanı Selami Altınok, Türkiye'nin 4 bin yıllık bir devlet olduğunu ve seçim güvenliğini en iyi şekilde alacağını söyledi.


Yayın Tarihi: 06.10.2015

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, dün twitter hesabından paylaştığı fotoğrafla ilgili soruları yanıtladı.


Yayın Tarihi: 05.10.2015

İçişleri Bakanı Selami Altınok, 22 Temmuz'dan bu yana 2 bin 483 terör olayının meydana geldiğini, operasyonlarda 2 binin üzerinde teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.


Yayın Tarihi: 05.10.2015

Eski İçişleri Bakanı Efkan Ala, katıldığı televizyon programında PKK'ya yönelik operasyonlara izin verilmemesine ilişkin başlayan tartışmaları değerlendirdi


Yayın Tarihi: 30.09.2015

İçişleri Bakanı Altınok, Cizre'de ele geçirilen mühimmatın, operasyonların haklılığını ortaya koyduğunu söyledi.


Yayın Tarihi: 10.09.2015

İçişleri Bakanı Selami Altınok, terör saldırısıyla çok sayıda polisin şehit olduğu Iğdır'a gidecek.


Yayın Tarihi: 08.09.2015

Pakistan'ın Punjap eyaletinde bulunan Sadi Khan kasabasında Punjap İçişleri Bakanı Shuja Khanzada, toplantı gerçekleştirdiği sırada canlı bomba patladı. Saldırıda bakanla birlikte en az 9 kişi öldü.


Yayın Tarihi: 16.08.2015
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir