Abdullah Çatlı kimdir?

Abdullah Çatlı kimdir?

İstanbul'da kaldığı dönemde, Mehmet Ali Ağca'nın hapisten kaçma eylemini Oral Çelik ile birlikte organize ettiği iddia edildi. 

Abdullah Çatlı 12 Eylül 1980'ü izleyen aylarda yurt dışına çıktı. Bulgaristan ve Viyana'da bir süre kaldı. 13 Mayıs 1981'de Ağca tarafından gerçekleştirilen Papa Suikastı tertipçilerinden olduğu ileri sürüldü. 22 Şubat 1982'de İsviçre'de Mehmet Saral adına düzenlenmiş pasaportla yakalandı, ancak serbest bırakıldı. 

9 Eylül 1982'de İtalyan kökenli kontra lideri Stafane Deele Chiaie ile birlikte Amerika'da yapılan Dünya Anti Komünistler Birliği toplantısına katıldığı iddia edildi. Ermeni terör örgütü ASALA'ya karşı 5 eylemde bulunduğu, resmi belgelerde yer aldı. 22 Ekim 1984'de Paris'te yakalandı. Abdullah Çatlı Fransa'da 4,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. 16 Eylül 1985'de Papa Suikasti Davası'nda tanık olarak konuştu. Oral Çelik'in suikast ile ilgisi olmadığını, Ağca'nın Bulgar ajanı olabileceğini iddia etti. 

Abdullah Çatlı, kısa bir süre sonra Fransa tarafından 7 yıl ceza aldığı İsviçre'ye iade edildi. 21 Mart 1990'da Zug cezaevinden kaçtı. 

Abdullah Çatlı 1993'de Türkiye'ye gelen ve taşıdığı Şahin Ekli adına düzenlenmiş pasaport ile gözaltına alındı. Aynı tarihte serbest bırakıldı. Türkiye'de Mehmet Özbay sahte kimliğini kullandı. İstanbul'da 6 şirkete ortak oldu ve ticaret hayatına atıldı. 3 Kasım 1996 tarihinde Balıkesir'in Susurluk ilçesi yakınlarında geçirdiği trafik kazasında öldü. 

Abdullah Çatlı 5 Kasım 1996'da Nevşehir'de yapılan cenaze törenine, yaklaşık 4500 kişilik bir topluluk katıldı. Türk bayrağına sarılı tabutu, Necdet Ersan Mezarlığı'na defnedildi.

Son Dakika Yeni Istanbul Haberleri

Maltepe ilçesinin İdealtepe Mahallesi'nde bulunan bir banka şubesinde akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Bankaya giren iş adamı Ramazan Kenan A., kadın banka müdürünü silahla tehdit ederek, kendi hesabına 3 milyon lira havale ettirdi. Hesabına gelen paranın bir miktarını da 12 kişiye havale ettiği öğrenilen Ramazan Kenan A. gözaltına alındı.


Yayın Tarihi: 28.04.2017

Almanya'nın İstanbul Başkonsolosluğu'nda şüpheli paket polisi alarma geçirdi Almanya'nın İstanbul Başkonsolosluğu'na gönderilen şüpheli paket içerisindeki bilgisayar parçası panik yarattı. Taksim Gümüşsuyu'ndaki Almanya Konsolosluğu binasının kargo bölümündeki paketin incelenmesi için uzman ekip çağrıldı.Konsolosluğa gelen bomba imha uzmanlarının incelemeleri devam ediyor.


Yayın Tarihi: 28.04.2017

Erdoğan ile Barzani'den flaş zirve! IKBY Başbakanı Neçirvan Barzani, bugün İstanbul'da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşeceğini belirtti. Görüşmenin öğleden sonra gerçekleştirileceği duyuruldu. Masaya yatırılacak konuların başında ise Sincar'a kara operasyonu geliyor. Görüşmenin en önemli gündem maddesini; Irak'ta Sincar bölgesine hava operasyonunun ardından kara harekatı düzenlenmesine ilişkin planlar oluşturacak.


Yayın Tarihi: 28.04.2017

İstanbul'da, Müjdat Gezen Sanat Merkezi'ni kundakladığı gerekçesiyle tutuklanan kişi, sanat merkezinin avukatının da talebi üzerine tahliye edildi. 'Mala zarar verme' ve 'kasten yangın çıkarma' suçlarından 9 yıla kadar hapis cezası istemiyle tutuklu yargılanan Mehmet Ali Aligül'ün tahliyesine karar verildi. Müjdat Gezen'in evli ve dört çocuğu olan sanığın tutuksuz yargılanmasını istediği ve Aligül'ü ailesiyle birlikte sanat merkezine çaya davet ettiği öğrenildi.


Yayın Tarihi: 28.04.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, polisin silahından çıkan kurşunla ölen Uğur Kurt'un ailesini telefonla arayarak, "Uğur'un öldürülmesine de yok denilecek bir cezanın verilerek davanın kapatılmaya çalışılmasına da üzüldük. Süreci takip ediyoruz" dedi. CHP İstanbul Milletvekilleri Barış Yarkadaş, Sezgin Tanrıkulu ve Mahmut Tanal, Beyoğlu İlçe Başkanı Bekir Özcan'la birlikte, Uğur Kurt'un Beyoğlu'nda yaşayan ailesini ziyaret etti.


Yayın Tarihi: 27.04.2017

İstanbul’da son 2 ayda bankalardan çıkan kişilerin gasp edilmesi olaylarının artması üzerine Gasp Büro Amirliği ekipleri harekete geçti. Olayların yaşandığı bölgelerde güvenlik kamera kayıtlarını incelemeye alan ekipler şebekenin peşine düştü. Çete üyelerinin güpegündüz Bahçelievler’de bankadan çıkan kişiyi tabancayla yaralayıp gasp etmesi güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi.


Yayın Tarihi: 27.04.2017

Beykoz Kanlıca’daki yalılarında Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu’na aykırı tadilat yaptıkları iddiasıyla Reza Zarrab ile dosyası ayrılan Ebru Gündeş ve Hakkı Süha Gökdemir hakkında 3’er yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan davalara devam edildi. Her iki davanın dosyasına da bilirkişi raporu konuldu. Raporda, Reza Zarrab ve Ebru Gündeş tarafından yaptırılan tadilatların Boğaziçi Kanunu’na aykırı tadilatlar olduğu, bu tadilatların yıktırılması gerektiği görüşüne yer verildi.


Yayın Tarihi: 27.04.2017

İstanbul Esenler'deki Doktor İlhami Faydagör İlkokulu birinci sınıf öğrencisi 6 yaşındaki Selim S., öğretmeninin uyguladığı şiddet sonucu, hastaneye kaldırıldı. Dersi dinlemediği gerekçesiyle öğretmenin kitabın sivri ucuyla vurduğu çocuğun yüzüne 4 dikiş atıldığı öğrenildi. Olayın şokunu hala atlatamayan anne, "Çocuğun anlattığına göre çenesini tutup sert darbeyle derin bir yara açıyor. Eğitimli kişinin bunu yapmaması gerekiyor." dedi.


Yayın Tarihi: 27.04.2017

Amerika’dan İstanbul'a dönen Gökhan Özen, ilk iş olarak kızına koştu.


Yayın Tarihi: 27.04.2017

Korsan radyo yayınlarında yaptıkları yarışmalarda cep telefonu kazanacaksınız diyerek vatandaşı dolandırıyorlar. Dakikası 40 lira olan 0888... numaralı telefonu arayan vatandaşlar sesli cevap sistemi tarafından oyalanırken, yayına bağlanmadıkları halde faturalarına yüzlerce lira yansıyor. Bir mağdur dolandırıcıların sürekli "İstanbul’da 1, İzmir’de 2, Ankara’da olmayan şey nedir?" sorusunu yönelttiklerini ifade etti.


Yayın Tarihi: 27.04.2017

Sultangazi eski Habibler Mezarlığında çuval içinde erkek cesedi bulundu. Cesedin içinde bulunduğu çuvalın karton toplayıcılarının kullandığı çuvala benzediği görülürken, cesedin üzerinde de darp izleri olduğu belirlendi. Edinilen bilgiye göre, Sultangazi Habibler Mahallesi eski Habibler Mezarlığı girişinde çuval içinde erkek cesedi bulundu.


Yayın Tarihi: 26.04.2017

Taksim Meydanı'nda yürüyen bir lise öğrencisini arkadan takip ederek cep telefonu ile fotoğraflarını çektiği sırada esnaf tarafından yakalanıp polise teslim edilen şüphelinin telefonunda takip ettiği kız öğrencinin fotoğrafları çıktı. 40 yaşlarında bir kişi takip ettiği lise öğrencisinin fotoğraflarını çektiği sırada onu gören esnaf tarafından yakalanıp polise teslim edildi.


Yayın Tarihi: 26.04.2017

İstanbul'da bir özel hastanede yapılan ameliyat sırasında doktor tarafından çekilen fotoğrafın sosyal medyada paylaşılması büyük tepki topladı. Facebook'ta paylaşılan fotoğrafta doktor, hastanın cinsel yönelimiyle dalga geçerek, ameliyat sırasında çektiği fotoğrafların devamının olduğunu belirtti. Bir kullanıcının "Yaşıyor mu?" sorusuna ise doktor, "Adam gay" şeklinde yanıt verdi.


Yayın Tarihi: 26.04.2017

İstanbul'un Pendik ilçesinde bu sabah, özel bir üniversiteye ait servis minibüsünde patlama meydana geldi. Patlama sonrası 6 kişi yaralandı. Patlamanın nedenine ilişkin ise, öğrenci gibi davranan bir kişinin çantayı minibüse bıraktıktan sonra araçtan sonra uzaklaştığı ve çantanın seyir halindeyken patladığı iddia edildi. Polisin patlamaya ilişkin incelemesinin sürdüğü belirtildi.


Yayın Tarihi: 26.04.2017

İstanbul Taksim'de 40 yaşlarında bir kişi takip ettiği lise öğrencisinin fotoğraflarını çektiği sırada onu gören esnaf tarafından yakalanıp polise teslim edildi. Adı açıklanmayan şüphelinin cep telefonundan takip ettiği kız öğrencinin fotoğraflarının çıktığı öğrenildi. Şüpheli gözaltına alındığı sırada yüzünü gizlemeye çalıştı. Fotoğrafı çekilen lise öğrencisi de şikayetçi oldu.


Yayın Tarihi: 26.04.2017

İstanbul Pendik'te seyir halindeki özel bir üniversiteye ait servis minibüsünde patlama meydana geldi. Patlama sonrası minibüste büyük çapta hasar meydana gelirken 6 öğrenci yaralandı. Olay yerine sağlık ekipleri, itfaiye ve çok sayıda polis sevk edildi. Çevrede geniş güvenlik önlemleri alındı. Patlamanın nedenine ilişkin ise, öğrenci gibi davranan bir kişinin çantayı minibüse bıraktıktan sonra araçtan sonra uzaklaştığı ve çantanın seyir halindeyken patladığı iddia edildi.


Yayın Tarihi: 26.04.2017

İstanbul Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 0850'li VOİP (İnternet üzerinden sesli görüşme) hatları üzerinden çok sayıda kişiyi çeşitli bankaların temsilcisi gibi arayıp dolandırdığı belirlenen şebekeye operasyon düzenledi. Gözaltına alınan şüphelilerin bilgisayarlarında Türkiye genelinde 20 milyon kişinin kimlik ve banka hesap bilgilerinin bulunduğu ortaya çıktı. Dolandırıcıların kiraladıkları lüks teknede halay çekerken kendilerini görüntüleyip paylaştıkları belirlendi.


Yayın Tarihi: 26.04.2017

İstanbul Kadıköy'de ehliyeti olmadığı iddia edilen valenin yol açtığı kaza kameralara yansıdı. Yasak olduğu halde U dönüşü yapan ve sinyal vermeyen valenin kullandığı araca çarpan motosiklet sürücüsü, ağır yaralandı. Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde valenin kullandığı araçla seyir halinde olduğu görülüyor. Vale, yasak olduğu halde bir anda U dönüşü yapmaya çalışıyor. Bu sırada aracın arkasından gelen motosikletli duramayarak valenin kontrolündeki araca çarpıyor.


Yayın Tarihi: 26.04.2017

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan son dakika bilgilerine göre hava sıcaklığı ülke genelinde 2 ila 6 derece artacak ve mevsim normalleri civarında seyredecek. İstanbul ve Ankara'da ise hava bugün az bulutlu. Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek. İşte bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları.


Yayın Tarihi: 26.04.2017

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, "İstanbul özelinde tüm bilim adamları 2030 yılına kadar bir depremin olabileceğini söylüyor. Bu depremin de 7 şiddetinde olabileceği öngörülüyor" dedi. Kentsel dönüşümün burada devreye girmesi gerektiğini ve her yıl 200 bin bağımsız birimin dönüştürülmesi durumunda İstanbul'un depreme hazır hale geleceğini belirten Özhaseki, "Bu çalışma, şehirlerimizin ve ülkemizin geleceği" diye konuştu.


Yayın Tarihi: 26.04.2017

İstanbul'da "Yeditepe Huzur" adlı asayiş uygulaması kapsamında, 39 ilçede 5 bin polisin katılımıyla helikopter destekli denetim yapıldı.


Yayın Tarihi: 26.04.2017

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, il genelinde 39 ilçede, 200 noktada, 5 bin polisin katılımıyla "Yeditepe Huzur" adı verilen asayiş denetimi yaptı. Beyoğlu İmrahor Caddesi, Beşiktaş Levent, Fatih Balat ve Maltepe'de oluşturulan polis noktalarında, şüpheli görülerek durdurulan araçlar didik didik arandı. Polis helikopteri de denetimlere havadan destek verdi.


Yayın Tarihi: 26.04.2017

İstanbul’un kalabalığından ve gürültüsünden yakınıp duruyoruz. Ancak bu sıkıntılı ruh hallerinden bizi uzaklaştıracak mekanlara sahip olduğunun farkında mıyız? İşte size şehrin içinde orman havası yaşatacak 8 güzel park.


Yayın Tarihi: 25.04.2017

Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan bir davaya göre İstanbul Okmeydanı'nda geçtiğimiz aylarda korkunç bir olay gerçekleşti. Gece saat 23.45 sularında metrobüsten inen 19 yaşındaki H.D. evine doğru yürümeye başladı. Alt geçitteki bir kişiden tedirgin olan H.D. bir süre sonra bu kişinin saldırısına uğradı. Saldırgan genç kızın ağzını kapatarak yeşil alanda tecavüz etmeye kalktı. Saldırgana direnen H.D. çevredekilerin yardımıyla kurtuldu.


Yayın Tarihi: 25.04.2017

Fenerbahçe Ülker Sports Arena'da yarın oynanacak Fenerbahçe - Panathinaikos Superfoods arasındaki Turkish Airlines Euroleague basketbol maçı sebebiyle İstanbul'da bazı yolların trafiğe kapatılacağı bildirildi. İstanbul Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, 20.45'te oynanacak maç nedeniyle 17.30'dan itibaren bazı caddeler araç geçişlerine kapatılacak.


Yayın Tarihi: 24.04.2017

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yarından itibaren sıcaklıkların Trakya'dan başlayarak mevsim normallerine döneceğini açıkladı. İstanbul'da bugün 14 derece olan sıcaklık cuma günü 23 dereceye yükselecek. Ankara’da sıcaklık bugün 12 derece. Sıcaklığın gece eksi 2 dereceye düşeceği için dikkatli olunması gerektiği kaydedildi. Bugünden sonra ise Ankara'da da cuma gününe kadar yükselecek.


Yayın Tarihi: 24.04.2017

İstanbul Boğazı'nı bugün öğle saatlerinde geçen Kraliyet Donanma gemisi, Soğuk Savaş'tan bu yana Karadeniz'e açılan ilk İngiliz destroyeri oldu. İngiltere Başbakanı May, Ocak ayında Karadeniz'e gemi yollanacağını açıklamıştı. Açıklamanın ardından İngiliz basını, olağanüstü gelişmeyi "HMS Putin'i avlayacak" başlıklarıyla sunmuştu. 151 metre uzunluğundaki savaş gemisinin NATO tatbikatına katılacağı bildirildi.


Yayın Tarihi: 24.04.2017

İstanbul Anadolu 3. Ağır Ceza Mahkemesi hakimi H.A. ve Av. S.B. rüşvet iddiasıyla tutuklandı. Sulh ceza hakimi olduğu dönemde verdiği tahliye kararı karşılığında para istediği iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılan ve bu kapsamda bir avukatlık bürosunda rüşvet alırken suçüstü yapılarak gözaltına alınan İstanbul 3. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı H.A. ile avukat S.B, emniyetteki işlemlerinin ardından dün Anadolu Adalet Sarayına sevk edildi.


Yayın Tarihi: 24.04.2017

İstanbul'un Gaziosmanpaşa ilçesinde dün akşam saatlerinde bebeğin sokağa bırakılma anı bir iş yerinin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde, iki bina arasına gelen çarşaflı bir kadın önce keşif yapıyor, ardından da bebeği park halindeki bir aracın arkasında yere bırakarak hızla uzaklaşıyor. İşte saniye saniye skandal görüntüler...


Yayın Tarihi: 23.04.2017

İstanbul Etiler'de bir gece kulübüne gelen müşteri ile girişte bulunan özel güvenlikçiler arasında çıkan silahlı kavgada 2 kişi yaralandı. Olay sonrası gece kulübü boşaltılırken, müşteriler ise büyük panik yaşadı. Polis ekipleri gece kulübünün çevresine güvenlik şeridi çekerek delil araştırması yaptı. Gece kulübündeki güvenlik kameralarını inceleyen polis ekipleri olayı gerçekleştiren şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattı.


Yayın Tarihi: 23.04.2017

İstanbul Esenyurt'ta mahallenin gençleri ve çocukları apartmanlardan çaldıkları ayakkabıları elektrik kablolarına asıyor. Mahallenin gençlerinin çaldıkları ayakkabıları elektrik kablosuna asmalarının nedeni ise şaşırttı. Mahalle sakinleri yaşanan olayın detaylarını anlatırken, "Ayakkabıları çalıp telle atıyorlar. İhtiyaç duyunca da oradan alıp kullanıyorlar. Sevgililer Günü'nde bile alıyorlar. Elektrik akımına kapılmamak için tellerden ayakkabılar boruyla alınıyor" ifadelerini kullandılar.


Yayın Tarihi: 22.04.2017

İstanbul Esenyurt'ta mahallenin gençleri ve çocukları apartmanlardan çaldıkları ayakkabıları elektrik kablolarına asıyor. Mahallenin gençlerinin çaldıkları ayakkabıları elektrik kablosuna asmalarının nedeni ise şaşırttı.


Yayın Tarihi: 22.04.2017

Bir bankanın genel müdürlüğünde çalışan Sadık D., yüksek miktarda para bulunan ve müşterilerin yıllardır kullanmadığı hesap bilgilerini anlaştığı bir şebekeyle paylaştı. 13 müşterinin ismine sahte kimlik hazırlayan şebeke uyuyan hesaplardan 4 milyon 946 bin lira boşalttı.1 aylık takibin ardından operasyon yapan İstanbul Mali Polis, şebekeyi suçüstü yaparak hepsini gözaltını aldı.İstanbul ve Ankara hattında banka hesapları üzerinden dev vurgun yapan şebeke 1 aylık titiz çalışma sonunda çökertildi


Yayın Tarihi: 22.04.2017

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son dakika açıklamasına göre, akşam saatlerinden sonra Marmara'nın güneydoğusu, İç Ege, Göller yöresi, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ve Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar bekleniyor. Kar yağışının Denizli, Uşak, Afyonkarahisar, Bilecik, Sakarya, Eskişehir, Bolu, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.


Yayın Tarihi: 22.04.2017

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, FETÖ/PDY yönelik İstanbul'da birçok adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, Üsküdar ve Ümraniye başta olmak üzere birçok adreste kent genelinde Fethullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyon düzenledi. Operasyona Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri ve Uyuşturucuyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri de destek verdi.


Yayın Tarihi: 22.04.2017

Grup Yorum, yedincisini düzenleyeceği 'Bağımsız Türkiye' konserinin, İstanbul Valiliği tarafından yasaklandığını sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile duyurdu.


Yayın Tarihi: 21.04.2017

Pendik'te yol kenarında yürüdüğü sırada bir anlık dalgınlıkla yolun ortasına yönelen vatandaşa hızla gelen bir araç çarptı. Çarpmanın etkisiyle havaya fırlayan talihsiz vatandaş hayatını kaybederken kaza anı anbean güvenlik kameralarına yansıdı.


Yayın Tarihi: 21.04.2017

İstanbul'da terör örgütü IŞİD'e bir darbe daha vurdu. İstanbul merkezli operasyonda terör örgütünün medya sorumlusu dahil 12 kişi yakalandı. IŞİD'in Türkiye'de kurulan seçim sandıklarına saldıracağı yönündeki bilgilerin de yakalanan medya sorumlusu tarafından hazırlanarak yayıldığı tespit edildi. Bir haftada içerisinde yapılan 3 büyük operasyonda gözaltı sayısı 70'e yükseldi.


Yayın Tarihi: 21.04.2017

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre, yurt genelinde parçalı ve çok bulutlu bir hava hakim olacak. İstanbul'da ise öğle saatlerinden sonra hafif olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Türkiye genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeyi, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyılarının sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.


Yayın Tarihi: 21.04.2017

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler sabah saatlerinde çeşitli adreslere operasyon düzenledi. Operasyon kapsamında Arnavutköy’de bulunan lüks bir sitede de arama yapıldı.


Yayın Tarihi: 21.04.2017

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde bugün faaliyet raporu görüşmeleri gerçekleştirildi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş oturumda 2016 yılında yapılan çalışmaları ve yapılacak projeleri anlattı. Topbaş'ın konuşması sonrasında kürsüye gelen CHP'li üyeler Başkan'a sert eleştiriler yöneltti. Bu eleştirilere cevap vermek için tekrar kürsüye gelen Kadir Topbaş, "İstanbul'da üç dönemdir başkanlık yapıyorum, bu son dönemim. Canınız çok sıkılırsa çizmelerimizi giyeriz" dedi.


Yayın Tarihi: 21.04.2017

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde faaliyet raporu görüşmeleri sırasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul'a yapılacak 5 yeni metro hattının önümüzdeki günlerde inşaatına başlanacağını söyledi. İstanbul'da ihale süreçleri tamamlanan 5 yeni metro hattının yapım çalışmaları önümüzdeki günlerde başlayacak.


Yayın Tarihi: 20.04.2017

İstanbul’da ihale süreçleri tamamlanan 5 yeni metro hattının yapım çalışmaları önümüzdeki günlerde başlayacak. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde faaliyet raporu görüşmeleri sırasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’a yapılacak 5 yeni metro hattının önümüzdeki günlerde inşaatına başlanacağını söyledi.


Yayın Tarihi: 20.04.2017

Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkan Yardımcısı iken firar eden, FETÖ/PDY üyesi olduğu öne sürülen Çakar'ın evinde "böcek" tabir edilen dinleme cihazları ile çok sayıda telefon, telesekreter, ses ve video kasetleri ele geçirildi


Yayın Tarihi: 20.04.2017

Meteoroloji dünden beri uyarıyordu. İstanbul'da beklenen yağış saat 16.30 sıralarında başladı. Şiddetli yağış bir ara doluya dönüştü. Hazırlıksız yakalanan vatandaşlar büyük şaşkınlık yaşadı. İstanbul'da 21 dereceyi bulan hava sıcaklığı öğlen saatlerinden sonra 10 derece birden düştü. Yağış nedeniyle trafikte aksamalar yaşanırken, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde gişelerin kaldırılması için bugün başlayan serbest geçiş çalışmaları da trafiği olumsuz etkiliyor.


Yayın Tarihi: 20.04.2017

Berlin merkezli bir apartman kiralama sitesi olan Nestpick, "Y kuşağı" olarak da bilinen milenyum kuşağı için dünyadaki en iyi şehirlerin listesini çıkardı. Amsterdam, Berlin ve Münih'in başı çektiği listede, İstanbul 100 kent arasında 99. sırada yer aldı.


Yayın Tarihi: 20.04.2017

Abdulkadir Selvi bugünkü yazısında kabinede değişiklik yapılacağını duyurdu. Selvi, "AK Parti kulislerine göre bu kez kabinede geniş çaplı bir revizyon olacak. Kürt oylarındaki artışın kabinede karşılık bulması bekleniyor" dedi. Selvi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'le de yolların ayrılacağının sinyalini verdi: "Referandum sonuçlarının Melih Gökçek ve Kadir Topbaş etkisi ise yerel seçimlerde görülecek."


Yayın Tarihi: 20.04.2017

İstanbul merkezli 7 ilde FETÖ/PDY'nin kadın yapılanmasına yönelik operasyon başlatıldı.


Yayın Tarihi: 20.04.2017

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yurdun yarın sabah saatlerinden itibaren kuzeybatı bölgelerden başlayarak yağışlı havanın, ardından ise serin havanın etkisine gireceği; hava sıcaklıklarının Cuma günü kuzeybatı kesimlerden başlayarak hafta sonunda yurdun kuzey, iç ve batı bölgelerinde hissedilir olmak üzere (6-12 derece) azalarak mevsim normalleri altında seyredeceğinin tahmin edildiği açıkladı.


Yayın Tarihi: 19.04.2017
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir