TBMM'deki 4 partiden ortak Kudüs bildirisi

TBMM'de Kudüs kararına karşı partilerin ortak deklarasyonu yayınlandı.

TBMM'deki 4 partiden ortak Kudüs bildirisi

TBMM Genel Kurulu'nun dünkü oturumunda ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkent yapma isteğine ilişkin AK Parti, CHP, MHP ve HDP'nin ortak önerisiyle bildiri yayınladı. TBMM'nin bu maceracı girişimi kesin ve tartışmasız bir şekilde reddetme iradesi dünya kamuoyuna ilan edildi.

Kudüs'ün statüsü değiştirilemez BM kararı ihlal edilemez" başlıklı bildiride şu ifadelere yer verildi:

"Kudüs üç semavi din içinde hakkaniyet temelli özgürlüğü ve barışı arayan Ortadoğu'nun yüreğidir. Kudüs ilk kıblemiz, Harem-i Şerif ile birlikte üç semavi dinin kutsal mekanlarıyla tarihi, kültürel, dini kimliği kazanmış olan ve bu niteliği ile dünya eserlerinin göz bebeği bir şehirdir. Kudüs'ün bu özel statüsüne sahip çıkmak, korumak, tüm renkliliği ile barış içinde bir dünyayı gerçek kılmak bakımından hayati derecede önemlidir. İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra Kudüs merkezli olmak üzere Ortadoğu coğrafyasında bir dizi insani, ahlaki, siyasi dram yaşanmıştır. Filistin sorunu dediğimiz ve gerçekte bir insanlık sorunu olan konu bu yaşananların bir ürünüdür ve halen tüm barış çabalarıyla birlikte bunları tahrip eden saldırgan politikalar nedeniyle insanlığın gündemindedir."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 19 yorum
CHP ortalık karışacak diye sevinir. çünkü kaostan besleniyor.
Müslümanlar birlik olamadıktan sonra arap kürt alevi sünni laz çerkez türk mezhep çatışması bitmedikten sonra bu kafirler bizi daha çoook şey eder.
bu şeytan.. paralaraını kaybetmez istemez.. kumarbaz değilse..ki bu şeytan kumarbazın teki.. zarf atıyor ortadoğuya.. SAVAŞ UÇAĞI YAPMALIYIZ.. kumarbazın anlayacağı dilden konuşmalı..
hayırdır inşallah 4 parti aynı bildirinin altına nasıl imza atmış? yanlış okuduk herhalde...
derhal incirlik üssü kapatılmalı,derhal türkiyedeki tüm sinagoklar kapatılmalı tüm yahudiler sınır dışı edilmeli, elbette şiddete maruz kalmadan ve asla burunları bile kanamadan, diyeceksiniz o masumların ne suçu var, suçu var kendi devletlerinin aptallıklarına göz yummaları, o nedenle ilk bakıldında acımasız gibi olsada tüm yahudiler sınır dışı edilmeli ve ibadethaneleri okulları kapatılmalı, tüm ticari anlaşmalar iptal edilmeli, ameraikan kolejleri kapatılmalı, kokakola ve apple gibi tüm markalar satışları yasaklanmalı, eğer küdüs bizim için önemliyse salak sal bağırmaktan çok icraat gerek
Amerikan hükümetinin isteği kaos.. o halde Bu kaosu Amerikada başlatmanın zamanı geldi ve geçiyor.. Masumlar ile birlikte cellatlar da yok olacaklar...
1-) Diyelim ki 4 üncü Arap İsrail savaşı çıktı, tüm Arap dünyası birleşse israile karşı üstünlük sağlayabilirler mi, İsrail'in askeri gücü tüm Arap Dünyasını geriletmeye yeter, zaten ABD desteği de arkasında. Peki Türkiye Arap-İsrail savaşında İsraile karşı savaşa girer mi, girebilir mi, AKP işbaşında iken giremez, çünkü büyük ortadoğu projesinin uygulayıcılarından olan bir ekip bunu yapamaz. İran belki savaşa girebilir ama açıkça kendi ordusu ile değilde Hizbullah gibi örtülü örgütleri ile olabilir ama bu da İsrail ordusunu yenmeye yetmeyecektir.
islam ülkeleri abd ve israil ile ticari ilişkilerini kessinler yeter
4-) Bu etkili tedbirler alınırsa İran ile de ciddi bir askeri ittifak yapılmalıdır çünkü bölgede ciddi askeri gücü olan Devlet Şii İrandır, bunun dışında fiili askeri destek verecek bir ülke yok, Arabistan desen zaten umursamaz. Mısır desen sefaletten kırılan yoksul bir ülke, ne kalıyor geriye, Osmanlı mirasını sürdüren Türkiye Cumhuriyeti ve İran. Zaman ciddi devlet politikası üretme zamanıdır, AKP nin yanar döner, fırıldak gibi değişen dış politikaları ile bir yere varma imkanı zaten yoktur.
Siyasete gerek yok geregi neyse yapılmalı savaş ise savaş nutuk atma zamanı değil hukumettttttt gereği neyse yap
ŞİMDİ TÜRKİYE CUMHURİYETİNDE ÜLKEYİ YÖNETENLER VE TBMM DE Kİ VE DIŞINDAKİ SİYASİ PARTİLER NE YAPACAK BÜTÜN ÜLKEMİZİN HALKI GÖRECEK!!??..BAŞTA EN ÖNEMLİSİ HÜKÜMETİN ABD VE İSRAİLE NE GİBİ TAVIR ALACAĞI ÖNEMLİ!!??..BÖYLE BİR AÇIKLAMA VE TÜM MÜSLÜMANLARI HEDEF ALAN BİR GİRİŞİMİN BİR ANDA EMRİVAKİYE GETİRİLİP YAPILMASI TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN DE AYNİ ŞEKİLDE BİR EMRİVAKİ HAREKET İLE BU İKİ ÜLKEDEN ELÇİLERİNİ DERHAL ÇEKMESİ GEREKMİYOR MU!!??..TABİ BU ÜLKELERİN DE ELÇİLERİNİN SÜRESİZ OLARAK ÜLKEMİZİ TERK ETMELERİ İSTENEMEZ Mİ!!??..TV.LARDAN KONUŞMAK VE LAFLAMAK İLE HİÇ BİR YERE VARILMAZ!!..???????
Suriye de Kürdistan yani Büyük İsrailin kurulmasına hizmet edenler kimlerdi? Buda bir gerçek. Hangisine inanalım.
atom bombasını yapın kardeşim hemen.küçücük kuzey kore elinde nükleer füze var herkese posta koyuyor.bizde bişey yok savunma sistemini rusyadan almaya çalışıyoruz.cumhurbaşkanımıza sesleniyorum 20.000 genç mühendis doktor bilim adamı ne varsa topla adamlara ver parayı deki 2 ay içinde istiyorum nükleer silah ya yapın yada çalın bişekilde yapılır bu kadar zor olacağını sanmıyorum
Hani IYI Parti nerde
tüm müslümanlar ayaga kalkmalı alınan kararlar aynen uygulanmalı
tek söyleyebileceğim istediği şey usa 'nın haçlı seferlerini yenilemek . şuan müslüman larda birlik yok onlarda tam zamanını kolluyorlardı. tek yapabileceğimiz bu manzara karşısında birlik olmamız ! a parti b parti bir yana kürdü türkü hiç saymıyorum ama şunu bilin kürt milleti amerika nın sizle işi bittiğinde böcek gb ezip geçer sizi . kendinizi kullandırdığınızla kalırsınız . eşim kürt ben türküm ! size hayırdır ???? birilerinin çıkarlarına aracılık ettiğiniz yetmedi mi ???????????????? bence bu çırpınışları dibe çekecek Abd yi Allah var !!!!
Ateşle oynuyorsun Trump. Siyaset yap Ticaret değil. Kendi egoların uğruna akıtacağın o kanlarda boğulma.
KOCAMAN BİR HAKSIZLIĞA,BÖYLE BİR DİK DURUŞ GÖSTERDİKLERİ İÇİN MECLİSTEKİ TÜM PARTİLER İLE BİRLİKTE ;ANADOLUNUN GERÇEK SAHİPLERİ, HALKIMIZI HER DAİM GÜÇSÜZ VE KORUNMASI GEREKEN MAZLUMDAN YANA TARAF OLMASI NEDENİYLE AYAKTA ALKIŞLIYORUM
Bunlar feto konusunda da ayni isi yapmisti.. Ama iclerindeki fetoculeri temizlemeden yapmislardi
Diğer Haberler