Tecavüzden hükümlü kocaya 1 milyonluk boşanma davası

Muğla’da, 2009 yılında Macaristan uyruklu 20 yaşındaki erasmus öğrencisi R.S.’ye tecavüz ettiği iddiasıyla 13 yıl 9 ay hapis cezası çarptırılan Murat D.’nin eşi K.D.(23), 1 milyon 100 bin liralık tazminat talep etti. K.D., yüz kızartıcı ve küçük düşürücü suçtan hükümlü bulunan eşinden dava süresince 10 bin lira nafaka istedi. K.D., tutuklanmasıyla birlikte Murat D.’nin 2 ayrı kadından 2 çocuğu olduğunu da öğrendi.

Tecavüzden hükümlü kocaya 1 milyonluk boşanma davası

Eşinin karıştığı tecavüz skandalını öğrenince boşanma davası açan K.D. Murat D.'nin aldığı cezanın kesinleşmesiyle bu olayı kendinden yıllarca sakladığını gerekçesiyle talepte bulunduğu öğrenildi.

Anadolu Aile Mahkemesi'ne verilen dava dilekçesindeki iddialara göre, K.D. ile Murat D.3 yıl önce evlendi. Ancak Murat D., 2009 yılında Muğla'da Macaristan uyruklu 20 yaşındaki erasmus öğrencisi R.S.'ye tecavüz ettiği iddiasıyla 1 yıl hapis yattıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere tahliye olduğunu ve 2 ayrı yabancı kadından iki çocuğu olduğunu K.D.'den gizledi.

Evlendikten 4 ay sonra Murat D. tecavüz iddiasıyla yargılandığı mahkemece 13 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı. Murat D.'nin tutuklanmasıyla birlikte her şeyi öğrenen K.D. eşinin 2 ayrı kadından 2 çocuğu olduğunu da öğrenince şok oldu.

Gerçekleri öğrenen K.D., eşi Murat D.'nin başka taciz suçları da işlediğini ve uyuşturucu yetiştirip sattığını da öğrendi. Düğünde kendisine takılan altınların daha sonra sahte olduğunu da öğrenen K. D., yaşananların ardından psikolojik bunalıma girerek intiharın eşiğine kadar geldi. Bunun üzerine K.D.'nin avukatları Tümay Cumhur Ergen ve Erdoğan Güney aracılığıyla, eşi Murat D.'a boşanma davası açtı.

Muğla'da turizm işiyle ilgilenen Murat D.'nin tuz ve balıkçı teknelerine ihtiyati tedbir konulmasını talep eden K.D. yüz kızartıcı ve küçük düşürücü suçtan hükümlü bulunan eşinden dava süresince 10 bin lira nafaka istedi. K.D. ayrıca 650 bin lira maddi, 450 bin lira da manevi tazminat talebinde bulundu.

2009 yılında Erasmus öğrenci değişim programı kapsamında Muğla'ya gelen 20 yaşındaki Macaristan uyruklu R.S. isimli kız öğrenci, Akyaka'da bir apartta kaldı. R.S. apartta kalırken tanıştığı bir Türk kanalıyla bara gitti. Barda tanıştığı M.B. ve Murat D. isimli şahıslar, R.S.'yi sabaha karşı eve götürmek yerine araçları ile Akyaka Mahallesi Çınar Mevkiine götürdü. R.S. burada, iki kişi tarafından tehdit ve cebir yolu ile nitelikli cinsel saldırıya uğradı. Macar öğrenci, saldırı sonrası Akyaka Jandarma Karakol Komutanlığı ekiplerine suç duyurusunda bulundu. 2009 yılında ve Muğla Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada M.B. ve Murat D., ‘tehdit, cebir, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma ve nitelikli cinsel saldırı' suçlarından 13'er yıl 9'ar ay hapis cezasına çarptırıldı. Yargıtay tarafından hapis cezaları onanan M.B. ve M. D., yakalanarak cezaevine gönderildi. (SÖZCÜ)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 13 yorum
Zengin koca buldum diye sevinirken iyiydi ama.
Dinsizin hakından imansız gelir yürü
akdeniz ege sahillerini mahvetti bu kürdolar
@azizsekman bi akdeniz ege ye mi almanyayı hollandayı ah kardeşim ah.....
@bahar4509 almanlar da sızın ıcın aynısını dusunuyor
@azizsekman kurt oldugu alnında mı yazıyor
hani geçmiş önemli değildi :)
kadın bakire olmayınca erkekler takmasın deniyor... ama erkeğin geçmeşini kadınlar daha cok önemsiyor.
tecavüzcü ve zampara arkadaşımızı kutluyorum.
@ademtoyan ADEM EFENDİ, UNUTMA Kİ PİYASADA ERKEKLERE CİNSEL İSTİSMARDA BULUNAN SAPIKLARDA MEVCUT. BU YORUMUNDAN SONRA SANA TAVSİYEM ÇİFT PANTOLON GİYMEDEN SOKAĞA ÇIKMA.
erkekliğinizden utanın aşağılıklar
Genç kadın acaba fırsatçılık mı yaptı, zaten koca hapiste bari para koparayım da boşanayım mı dedi?
erkeklerden nefret edenler burdamı
Diğer Haberler