HABER

120 kaçak yakalandı

Türkiye’de bulunmaları için yasal gerekleri karşılamayan ve sınırı yasa dışı yollardan geçmek isteyen toplam 120 kaçak şahıs yakalandı.

ANKARA (ANKA)Türkiye’de bulunmaları için yasal gerekleri karşılamayan ve sınırı yasa dışı yollardan geçmek isteyen toplam 120 kaçak şahıs yakalandı.

Genelkurmay Başkalığı internet sitesinde yer alan bilgiye göre kolluk kuvvetlerince Ağrı, Edirne, Kırklareli il merkezlerinde icra edilen önleyici tedbirler kapsamında yapılan kontrollerde, Türkiye'de bulunması için yasal gerekleri karşılamayan 25 Eritre, 22 Filistin, 13 Myanmar, 13 Somali, 5 Afganistan, 3 Dominik, 4 Pakistan, 4 Somali, 2 Cezayir, 2 Uganda, 1 Myanmar, 1 Gana ve 1 Gambiya uyruklu olmak üzere toplam 96 şahıs yakalandı.

Bu arada Yunanistan sınırında, Türkiye'den Yunanistan'a yasa dışı yollardan geçmeye çalışan 7 Filistin, 6 Somali, 4 Eritre ve 2 Ruanda uyruklu olmak üzere toplam 19 şahıs ele geçirildi.

Ayrıca Suriye sınırında Suriye'den Türkiye'ye yasa dışı yollardan geçen 2 Türk vatandaşı, Türkiye'den Suriye'ye yasa dışı yollardan geçmeye çalışan 1 Türk vatandaşı olmak üzere toplam 3 şahıs ile 1 Filistin uyruklu şahıs yakalandı.

Öte yandan Bulgaristan sınırında da Türkiye'den Bulgaristan'a yasa dışı yollardan geçmeye çalışan 1 Moğolistan uyruklu şahıs yakalandı. Yakalanan şahıslar hakkında yasal işlem başlatıldı. (ANKA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön