HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

BUGÜN okullar tatil mi? 15 Mart 2023 okul var mı, yok mu? Valilik açıkladı!

Bugün okulların tatil olup olmadığı Şanlıurfa gibi yağış görülen illerimizdeki veli ve öğrenciler tarafından merak konusu oldu. Geçtiğimiz gün bazı illerde eğitime ara verilmişti. Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelerin ardından yağışın beklenildiği iller belli oldu. Peki, bugün okullar tatil mi? 15 Mart 2023 okul var mı, yok mu?

BUGÜN okullar tatil mi? 15 Mart 2023 okul var mı, yok mu? Valilik açıkladı!

Okulların tatil olup olmadığı olumsuz hava koşullarının görüldüğü illerde merak konusu oldu. Geçtiğimiz gün bazı illerde ilçelere göre okullar tatil olmuştu. Veli ve öğrenciler arama motorlarında yaptıkları sorgulamalara hız verdi. İşte 15 Mart okullar tatil mi? sorusunun yanıtı ve konuya ilişkin ayrıntılar...

BUGÜN OKULLAR TATİL Mİ?

Bugün okullar Şanlıurfa'da tatil edildi.

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, bugün tüm okul kademelerinde eğitim öğretime ara verildiğini belirtti.

15 MART 2023 OKUL VAR MI, YOK MU?

İşte Vali Ayhan'ın yaptığı açıklama:

''İlimizdeki yoğun sağanak yağış bu gece ve yarın da devam edeceğinden ilimizdeki tüm okul kademelerinde eğitim öğretime 15.03.2023 tarihinde 1 gün ara verilmiştir.

Kamu kurum ve kuruluşlarında hamile ve engelli olan kamu görevlilerimiz de yarın idari izinli sayılacaktır.''
okullar1

HAVA DURUMU UYARILARI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Akdeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı, Güneydoğu Anadolu ile Bingöl, Muş, Bitlis, Hakkari, Afyonkarahisar ve Kastamonu çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, Karadeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun doğusu, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Afyonkarahisar ve Kastamonu çevrelerinde karla karışık yağmur ve hafif kar şeklinde olması beklenen yağışların; Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu’nun batısı, Güneydoğu Anadolu ile sabah ilk saatlerde Antalya’nın doğu ilçelerinde kuvvetli, Kahramanmaraş, Malatya, Elazığ, Diyarbakır, Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa ve Mardin çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli olacağı tahmin ediliyor.

okullar2

Bu sabah ve gece saatlerinde doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı görülmesi bekleniyor. Güneydoğu Anadolu’da toz taşınımı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun eğimli ve yüksek kesimlerinde çığ tehlikesi riski bulunmaktadır.

Express

En Çok Aranan Haberler