HABER

18 yaş üzeri aşı ne zaman açılacak? Gençler ne zaman aşı olacak? Gençlere aşı sırası ne zaman gelecek?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşı çalışmalarının hızlandırıldığını açıklamıştı. Birkaç gündür sosyal medya hesabı üzerinden aşı grupları ile ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Koca, pek çok meslek grubunun aşı randevusunun açılması haberinin yanı sıra, aşı yaş sınırlamasının da 40 yaş üzerine açıldığını duyurmuştu. Bakan Koca, bir süre önce yaptığı açıklamada, 2021 Eylül ayına kadar 18 yaş üstünün aşılamasının başlanmasının planlandığını da vurguladı.

18 yaş üzeri aşı ne zaman açılacak? Gençler ne zaman aşı olacak? Gençlere aşı sırası ne zaman gelecek?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medyada yaptığı açıklamalarda, aşı randevusu için birçok grubun açıldığını ve 40 yaş üzeri vatandaşların da 14 Haziran sonrasında aşı olabileceğini duyurdu. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada ise, Eylül ayında üniversitelerin yüz yüze eğitime geçmesinin planlanması ile 2021 Eylül ayına kadar 18 yaş üzeri kişilerin de aşılanmasına başlanacağı duyuruldu. Peki, gençler ne zamana aşı olacak?

18 YAŞ ÜZERİ NE ZAMAN AŞI OLACAK?

Bakan Koca, “Önümüzdeki 3 veya 4 ay içinde yani yaz dönemi dahil olmak üzere 18 yaş ve üstü bütün vatandaşlarımızı aşılama noktasında bir gayret ve çaba içindeyiz. Özellikle Haziran ayı sonu itibarı ile 40 yaş üstü vatandaşımızı aşılamak istiyoruz, bunda kararlıyız. Ayrıca yaz dönemi boyunca 18 yaş üstü vatandaşlarımızı, gençlerimizi de aşılamayı planlıyoruz” dedi.

aşı9

YENİ GRUPLAR HIZLA AÇILIYOR!
Aynı gün içerisinde üç grubun daha aşı öncelik programına alındığını açıklayan Bakan Koca, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, "Yaş kısıtlaması olmadan tüm avukatlar aşı programına dahil oluyor. Yarından itibaren tüm avukatlarımız aşı olabilirler. Bu güce güvenin." ifadelerini kullandı.

Bakan Koca, Twitter'dan yaptığı paylaşımda; "Aşı programı kapsamında berber ve kuaförler de aşılanmaya başlıyor. Randevularınızı yarından itibaren alabilirsiniz. Bu güce güvenin." açıklamasında bulundu.

aşı10

Bakan Koca, Twitter'dan yaptığı paylaşımda; "Aşı programımızda meslek gruplarımızın tanımlanmasına devam ediliyor. Yarından itibaren Gıda üretim ve dağıtım sektörü ile kafe, lokanta ve restoran çalışanları da programa dahil ediliyor. Bu güce güvenin." dedi.

Bakan Koca, bugün yaptığı açıklamada, “Şehir içi ve şehirlerarası ulaşım faaliyetlerinde çalışanlar ile taksi ve dolmuş esnafı da aşı programımıza dahil oluyor. Yarından itibaren aşılarını olabilirler. Kargo çalışanlarıyla kuryelerin aşılarına da yarın başlıyoruz. Artık iyice hızlandık.” Dedi.

Geri Dön