HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

200 TL ucuz diye internetten aldı, 30 km yol yapınca arabasından oluyordu! 50 bin TL zararı var...

İçerik devam ediyor
İçerik devam ediyor

İnternetten piyasa değeri 200 TL ucuz diye motor yağı satın alan öğretim üyesi olan Mahmut Durmaz adeta hayatının şokunu yaşadı. Aldığı yağı aracına koyan Durmaz, 30 kilometre yol yapıp yağı değiştirse de 50 bin TL'lik zarara uğramadan kurtulamadı. "İnternete güvenim kalmadı" diyen Durmaz, alınan yağın gerçek olup olmadığının anlaşılması için ustaların söylediği o detayı anlattı.

İnternetten satın aldığı motor yağı yüzünden başına gelmeyen kalmadı. Siirt Üniversitesinde öğretim üyesi olan Mahmut Durmaz, piyasa değeri 200 TL daha ucuz olan ürünü internetten sipariş verdi, aldığı ürünü aracına koyan Durmaz, 50 bin TL’lik bir masrafla karşı karşıya kaldı. İnternet sitelerinden bir şey alırken dikkatli olmaları konusunda vatandaşları uyaran Durmaz, "Ucuz malzeme kullanmak size pahalıya patlayabilir" diye konuştu.

"SADECE 30 KİLOMETRE YOL YAPTIM"

Durmaz, yaptığı açıklamada “Arabamın yağ değişimi bakımı geldiğinde internetten tanınmış iyi bir markanın yağından sipariş ettim, yağ geldi. Serviste değiştirirken o markanın bayisi vardı gelip baktılar o sırada yağı koymuştuk hocam dediler; bu yağ sahte nereden anladınız dedim etiket aynı, bidon aynı, emniyet bandı üzerinde var dediler içerisinde bir kod olacaktı o yok artı yağ kötü kokuyor aynı gün akşam olmuştu biraz geç olmuştu servis kapanıyordu eve gittim 30 kilometre yol yaptım gittim geldim sonra yağı değiştirdim.

1

"MOTOR YATAK SARDI! 50 BİN TL'YE MAL OLDU"

Sahte olmayan bir yağ koydum diğer yağı boşalttık ama yağ filtresi içinde bir miktar eski yağ kalmıştı onu değiştirmedim araba bir süre sonra yatak sardı. 150-200 TL bir farkla aldığım sahte yağı değiştirmemize rağmen böyle bir hasar verdi. Siirt’te arabanın servisi olmadığı için çekici ile Ankara’ya gönderdik arabanın motorunun yatak sardığını söylediler motorunu tamir edilmesi gerektiği söylendi buda bana 50 bin TL’ye mal oldu” dedi.

"İNTERNETE GÜVENİM KALMADI"

Durmaz, “Bütün sürücü arkadaşlara uyarımdır, çok dikkatli olsunlar. Özellikle size söylemek istediğim sürücü arkadaşlarım bilindik iyi bir siteden iyi bir marka yağ almalarını tavsiye ederim ancak ben bilindik bir siteden iyi bir marka yağ aldım, artık benim o bilindik sitelere de güvenim kalmadı, en iyisi gidip o yağın bayisinden bilindik bandrollü bir yağı ustasından almakta fayda var. Yerinde almakta fayda var, internete güvenim kalmadı bu konuda” diye konuştu.

2

"UCUZ MALZEME KULLANMAK SİZE PAHALIYA PATLAYABİLİR"

Sürücülerin araç bakımlarını yaparken mutlaka kaliteli ve bilindik yerlerden ürünlerini almaları konusunda uyaran oto yedek parça satıcısı Serdar Özyeşil, merdiven altı ürünlerden uzak durmaları konusunda uyarıda bulundu.

FDSSG

Özyeşil, “Hocamız internetten normal piyasanın 200 TL bir fark olduğu için 200 TL’lik bir paradan kaçayım derken 50 bin TL’lik bir masrafla karşıya kalmış oldu. Herkesin güvendiği bir yedek parçacısı olmalı. Tüm malzemesini o yedek parçacıdan alacak ve bir sorun olursa da muhatap bulacak gidip ben bu yağı sizden aldım sahte çıktı veya bir problem oldu diyebilecek yedek parçacıdan alacaksınız. Yedek parçalarınızı bilindik yerlerden ve faturalı ürünlere hem kendinizi hem de ülkenizi koruyorsunuz. Kesinlikle aldığınız her ürünün faturasını talep edin. Faturasız hiçbir ürün almayın” şeklinde konuştu.

3

(İHA)

En Çok Aranan Haberler