2017 EUS soru ve cevapları yayımlandı! Sınav kitapçığı görüntüleme ekranı açıldı

Eczacılıkta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı ile ilgili ÖSYM'den bir duyuru geldi ve 2017 EUS soru ve cevaplarının adayların erişimine açıldığı ilan edildi. ÖSYM'nin duyurusuna EUS 2017'ey giren adaylar AİS'te sınav kitapçıklarını görüntüleyebilmeye başladılar. Sınav kitapçıklarına erişim 10 gün süreyle açık olacak.

2017 EUS soru ve cevapları yayımlandı! Sınav kitapçığı görüntüleme ekranı açıldı

ÖSYM'nin 23 Ekim 2017 tarihli duyurusuna göre 1 Ekim'de yapılan EUS 2017'ye giren adaylar 10 gün süreyle AİS'te soru kitapçıklarına bakabilecekler. EUS soru ve cevaplarının açıklanması ile adaylar EUS sonuçları ile sınav kitapçıklarını karşılaştırıp bir sorun olup olmadığını kontrol edebilecekler. İşte ÖSYM'nin EUS duyurusu:

"Eczacılıkta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavına(2017-EUS):Sınav Kitapçıklarının, Soruların ve Aday Cevaplarının Görüntülenmesi
1 Ekim 2017 tarihinde uygulanan Eczacılıkta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavına (2017-EUS) adaylarının sınav kitapçıklarının görüntüleri ve sınav kitapçıklarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları, sınav soruları ve soruların doğru cevapları, sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi https://ais.osym.gov.tr üzerinden 23 Ekim 2017 tarihinde saat 11:00’den itibaren 10 gün süreyle erişime açılacaktır.

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve “Soru Kitapçığı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları soru kitapçığı görüntüsünü, sınav kitapçığına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklerdir. Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede sorunun bulunduğu sayfayı, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir. İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir.

Bu uygulama, adayı bilgilendirme amacıyla yapılmaktadır. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler