24 Haziran seçimleri için son anket! Metropoll Araştırma yayınladı

24 Haziran seçimlerine son 13 gün kala Metropoll Araştırma çok önemli bir anket sonucunu yayınladı. "Mayıs 2018 Türkiye'nin Nabzı" araştırmasında "Türkiye'nin en önemli sorunu nedir?" sorusunun yanıtı aranırken, elde edilen sonuçlar dikkat çekti.

24 Haziran seçimleri için son anket! Metropoll Araştırma yayınladı

24 Haziran seçimleri için son anket Metropoll Araştırma'dan geldi. "Mayıs 2018 Türkiye'nin Nabzı" araştırmasında "Türkiye'nin en önemli sorunu nedir?" sorusunun yanıtı arandı. Ankete katılanların yüzde 51.5'i "Türkiye'nin en önemli sorunu nedir?" sorusuna Ekonomi, yanıtını verirken, ' terör ' diyenlerin oranı ise yüzde 13.4'te kaldı.

Metropoll'ün Ağustos 2007'den bu yana yaptığı araştırma sonuçlarının yer aldığı grafiğe göre, Temmuz 2016'dan bu yana en önemli sorunun ekonomi olduğunu düşünenlerin oranı düzenli biçimde artarken, terörün en önemli sorun olduğunu düşünenlerin oranı dönemsel olarak artış ve azalış eğilimi gösteriyor.

Temmuz 2016'da en önemli sorunun 'ekonomi' olduğunu düşünenlerin oranı yüzde 11.6 iken son araştırmada bu oranın yüde 51.5'e çıktığı görülüyor.

Öte yandan Ocak 2017'de yüzde 60'larda olan ' terör ' sorunu ise son araştırmada yüzde 13.4 olarak görülüyor.

ankets

Haziran 2015 ile Nisan 2017 arasında yapılan araştırmalarda terör sorunun en önemli sorun olduğu sonucu çıkarken, Nisan 2017'den bu yana yapılan anketlerde ise ekonomi en önemli sorun olarak öne çıkıyor.

"24 HAZİRAN SONUCUNU TAHMİN EDEBİLİRSİNİZ?"

Metropoll Araştırma Başkanı Özer Sencar , söz konusu araştırma sonucunu "Sevgili dostlar, bu grafiği dikkatle incelerseniz 24 Haziran sonucunu yaklaşık olarak tahmin edebilirsiniz diye düşünüyorum." yorumu ile paylaştı.

seaaa