HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

3 kişi hayatını kaybetmiş, çok sayıda kişi hastanelik olmuştu! Burdur’daki diyaliz olayında 2 mühendis tutuklandı

Burdur Devlet Hastanesi'ndeki 25 Mayıs'ta tedavi olan 33 kişinin rahatsızlandığı ve farklı hastanelere sevk edildikten sonra 3 kişinin öldüğü olay sonrası yeni bir gelişme yaşandı. Sağlık Bakanlığı tarafından görevlendirilen bilirkişilerin raporu doğrultusunda gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen 2 mühendis tutuklanarak cezaevine gönderildi.

3 kişi hayatını kaybetmiş, çok sayıda kişi hastanelik olmuştu! Burdur’daki diyaliz olayında 2 mühendis tutuklandı

Burdur Devlet Hastanesi'nde 25 Mayıs Cumartesi günü 08.00-12.00 ile 12.00-16.00 seansında diyalize giren hastalardan bazıları baş dönmesi, mide bulantısı, şuur bulanıklığı ve nakil aracından inememe tarzı şikayetlerle hastaneye geri dönmüştü.
220978_BURDUR-DEVLET-HASTANESINDE-DIYALIZ-SONR

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

3 KİŞİ HAYATINI KAYBETMİŞTİ

Bunun üzerine hastane yönetimi gün içinde diyalize giren tüm hastaları hastaneye çağırıp yapılan tetkiklerin ardından, gün içinde diyaliz merkezinde tedavi olan 33 hastayı Afyonkarahisar, Isparta, Antalya, Bucak'ta bulunan devlet hastaneleri ve özel diyaliz merkezlerine sevk etti. Sevk edilen hastalardan 23'ü Antalya'da, 6'sı Afyonkarahisar'da, 3'ü Isparta'da, 1'i ise Denizli'de tedavi altına alınmıştı. Antalya'da entübe halde olan hastalardan Mustafa Demir(70), Saniye Aksöz(88) ve Somali uyruklu Amina Abas Jama (67) hayatını kaybetmişti.

adkjkladsfsd
Hastaneye gelerek incelemelerde bulunan Sağlık Bakanlığı'na bağlı bilirkişilerin raporu sonrasında ihmali olduğu değerlendirilen Burdur Devlet Hastanesi'nde görevli elektrik teknisyeni İ.S., tekniker M.C. ve hastane yapımında ve proje aşamasında görevli taşıyıcı şirket makine mühendisleri G.A.S. ve Y.A., 'Taksirle ölüme sebebiyet verme' ve 'Taksirle yaralama' suçlarından gözaltına alındı.
220439_BURDUR-DEVLET-HASTANESINDE-DIYALIZ-SONR

2 MÜHENDİS TUTUKLANDI

Emniyetteki işlemleri tamamlanan 4 şüpheli adliyeye sevk edildi.

AA-20240612-34854871-34854870-BURDURDA_DIYALIZDEN_SONRA_3_KISININ_OLMESINE_ILISKIN_SORUSTURMADA_2_MUHENDIS_TUTUKLANDI

Adliyeye çıkarılan şüphelilerden hastane personelleri İ.S. ve M.C. savcılıkta ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakılırken mahkemeye çıkarılan hastane yapımında ve proje aşamasında görevli olan yüklenici firma makine mühendisleri G.A.S. ve Y.A. “Taksirle Ölüme sebebiyet verme” ve “Taksirle yaralama” suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi. (İHA)

AA-20240612-34854871-34854870-BURDURDA_DIYALIZDEN_SONRA_3_KISININ_OLMESINE_ILISKIN_SORUSTURMADA_2_MUHENDIS_TUTUKLANDI

Bu içerik Metin Yamaner tarafından yayına alınmıştır

En Çok Aranan Haberler