HABER

4 Nisan günlük vaka sayıları | 4 Nisan günlük vaka tablosu açıklandı!

Gittikçe artan koronavirüs vaka sayılarından sonra hafta başında alınan karar ile yüksek ve çok yüksek riskli illerde Cumartesi günleri kalkan yasaklar tekrar geri getirilmişti. Bir ay sonra tekrar Cumartesi günü evlere kapanan vatandaşlar, pandemi süreci ile ilgili detayları da merak etti. Günlük koronavirüs tablosu her gün Sağlık Bakanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden açıklanıyor.

4 Nisan günlük vaka sayıları | 4 Nisan günlük vaka tablosu açıklandı!

3 Nisan tarihinde açıklanan günlük vaka sayılarına göre 249 bin 126 vatandaşımıza test yapıldı. Yapılan testlerden 44 bin 756 kişinin koronavirüs testi ise pozitif çıktı. 3 Nisan tarihinde 186 kişi koronavirüs sebebi ile hayatını kaybetti. 4 Nisan günlük vaka sayıları da bu akşam itibariyle Sağlık Bakanlığı’nın sitesinden açıklandı.

4 NİSAN GÜNLÜK VAKA SAYILARI AÇIKLANDI

Türkiye günlük vaka sayıları covid19.saglik.gov.tr adresinden her gün paylaşılıyor. 4 Nisan günlük vaka sayılarında düne göre düşüş gözlemlendi. Ancak hafta sonları test sayılarının azalmasına bağlı olarak vaka sayılarının da azaldığı görülebilir. Buna göre 4 Nisan Pazar günü 246 bin 210 vatandaşa test yapıldı. Yapılan testlerden 41 bin 998 kişinin testi pozitif çıktı. Ağır hasta sayısı 2 bin 311'e yükselirken, 4 Nisan itibariyle 185 vatandaşımız hayatını kaybetti.

4 NİSAN GÜNLÜK VAKA TABLOSU

4 nisan

3 NİSAN GÜNLÜK VAKA TABLOSU

3 Nisan günü açıklanan son tabloya göre 249 bin 126 test yapıldı. Bu kişilerden 44 bin 756 vatandaşın testi ise pozitif çıktı. 186 vatandaşımız hayatını kaybetti.

1

Geri Dön