6 yaşındaki çocuğu kulübeye götürüp istismar etti

Diyarbakır'da, 6 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle 29 yıl hapis cezası istemi ile tutuklu yargılanan M.A.B.'ye indirim yapılarak verilen 11 yıl 8 ay hapis cezası, Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesi tarafından az bulanarak bozuldu. Mahkeme, yeniden yapılan yargılamada, mağdurun anne ve babasının şikayetlerini geri çekmesine karşın sanığı 15 yıl hapse çarptırdı.

6 yaşındaki çocuğu kulübeye götürüp istismar etti

Olay, geçen yıl 19 Aralık'ta merkez Kayapınar İlçesi'nde meydana geldi. Uçucu madde bağımlısı M.A.B. (39), kız çocuğu L.D.'yi yaşadığı kulübeye götürüp, cinsel istismarda bulundu. Kızının sesini duyup olay yerine gelen anne Z.D.'nin şikayeti üzerine gözaltına alınan M.A.B. tutuklandı. Yürütülen soruşturma sonrası M.A.B. hakkında, 'çocuğun cinsel istismarı' ve 'çocuğu hürriyetinden yoksun kılma' suçlarında 29 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı, dava açıldı.

Diyarbakır 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan M.A.B., 3 Mart 2017 tarihinde 14 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Cezanın sanığın geleceği üzerindeki olası etkilerini indirim sebebi kabul eden mahkeme, M.A.B.'nin cezasını 11 yıl 8 aya indirdi.

CEZA VERİLİRKEN ARTIRIM UYGULANMADI

Kararın açıklanmasının ardından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatı Remzi Atalay ile sanık avukatı Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesi'ne istinaf başvurusu yaptı. Davayı değerlendiren 17'nci Ceza Dairesi, 31 Mayıs 2017 tarihinde yerel mahkemenin kararını bozdu. Sanığın, çocuğun cinsel istismarı eylemini zorla veya tehditle işlediğinin kabulü halinde, daha yüksek ceza gerektiren kanun maddesinin uygulanmasının zorunlu olduğunu belirten İstinaf Mahkemesi, 'Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçunun zorla veya hile kullanılarak işlendiğinin belirtilmesine rağmen, cinsel istismar eyleminde bu konuda artırım maddesinin uygulanmadığını kaydetti. Sanığa ceza verilirken eylemin zorla veya tehditle işlenip işlenmediğinin tartışılmadığı belirtilen kararda, bu nedenle hükmün bozulduğu belirtildi.

'İFTİRA ATTILAR'

Bu kararın ardından M.A.B.'nin yeniden yargılanmasına Diyarbakır 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi. M.A.B., duruşmadaki savunmasında suçlamayı kabul etmediğini belirterek, "Böyle bir suçun ağırlığını ve toplum tarafından nasıl karşılanacağını biliyorum. Yıllarca cezaevinden kaldığımdan dolayı bu suçun cezasını bilirim. Bundan dolayı da işlemem. 9 yıl çocuklarımdan uzak kaldım. Çocuklara karşı sevgim vardır. Ben böyle bir suçu işleyecek biri değilim. Ben de iki kız babasıyım. Kaçak elektrik yüzünden mağdurun ailesiyle aramızda husumet oluştu. Bana iftirada bulundular" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler