HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

ABD'nin Türkiye'ye F-16 satışında yeni gelişme! Reuters: Joe Biden, Kongre'ye mektup gönderdi

Reuters, ABD Başkanı Joe Biden'in Türkiye'ye F-16 satışı için Kongre'ye mektup gönderdiğini duyurdu. ABD Dışişleri Bakanlığı da Biden yönetiminin Türkiye'nin F-16 savaş uçağı filosunun modernizasyonunu desteklediği ancak ABD Kongresi’nin bu konuda kilit bir rol oynadığının farkında olduklarını belirtti.

ABD'nin Türkiye'ye F-16 satışında yeni gelişme! Reuters: Joe Biden, Kongre'ye mektup gönderdi

ABD'nin Türkiye'ye F-16 satışı konusunda yeni bir gelişme yaşandı. Reuters, Biden yönetiminin Türkiye'ye F-16 satışını onaylaması için Kongre'ye mektup gönderdiğini duyurdu.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

"KONGRE KİLİT ROLDE"

ABD Dışişleri Bakanlığı, Türkiye’nin F-16 savaş uçağı filosunun modernizasyonu hakkında açıklama yaptı. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Vedant Patel yaptığı açıklamada, İsveç'in NATO üyeliğine Türkiye tarafından onay verilmesinin ABD tarafından memnuniyetle karşıladığını belirterek, Macaristan'ın da bu süreçte adım atmasını sabırsızlıkla beklediğini aktardı.

thumbs_b_c_7e5227d99fdcd3ceb0de6f64550d911b

ABD Başkanı Joe Biden yönetiminin Türkiye'nin F-16 savaş uçağı filosunun modernizasyonunu desteklediğini belirten Patel, ancak ABD Kongresi’nin bu konuda kilit bir rol oynadığının farkında olduklarını belirtti.

En Çok Aranan Haberler