HABER

Giresun için sağanak yağış ve sel uyarısı

Giresun için sağanak yağış ve sel uyarısı

MEteoroloji ve AFAD'dan geçtiğimiz günlerde sel felaketi ile sarsılan Giresun için kritik bir uyarı geldi. Girseun'un doğu ilçelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların etkili olacağı belirtildi. Sel ve su baskınına karşı vatandaşların tedbirli olmaları istendi.

Meteoroloji 11'inci Bölge Müdürlüğü’nce, bugün Giresun'un doğu ve Trabzon'un batı ilçeleri ile Artvin'in kıyı kesimlerinde görülecek kuvvetli yağış nedeniyle oluşabilecek sel ve su baskınına karşı vatandaşların tedbirli olmaları istendi.

Meteoroloji 11'inci Bölge Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, bugün Doğu Karadeniz kıyılarında görülecek sağanak yağışa karşı uyarı yapıldı. Açıklamada, "Yapılan son değerlendirmelere göre; bugün öğle saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz kıyılarında görülecek olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, Giresun’un doğu ve Trabzon’un batı ilçeleri ile Artvin’in kıyı kesimlerinde kuvvetli, Trabzon’un doğusu ile Rize çevrelerinde yer yer çok kuvvetli olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, heyelan ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir" denildi.

'SELDEN ETKİLENEN BÖLGELERDEKİ YOLLARI KULLANMAYIN'

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın (AFAD) Twitter hesabından yapılan açıklamada ise sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların Giresun'un doğu ilçelerinde etkili olmasının beklendiği belirtilerek, "Yaşanabilecek her türlü olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması, ayrıca selden etkilenmiş ve etkilenmesi muhtemel bölgelerdeki yolların kullanılmaması önem arz etmektedir" ifadesine yer verildi.

DHA

Geri Dön