HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

AFET BÖLGESİ İLLERİ: Afet bölgesi ilan edilen iller hangileri? Kayseri, Mardin, Bingöl dahil mi? AFAD açıkladı!

Afet bölgesi ilan edilen iller hakkında geçtiğimiz gün AFAD'dan açıklama geldi. 6 Şubat'ta Kahramanmaraş'ta meydana gelen asrın felaketinin ardından yaralar sarılmaya çalışılıyor. 11 ilde büyük yıkımlara ve can kayıplarına neden olan depreme ilişkin yapılan açıklamada 6 ilin daha afet bölgesi ilan edildiği belirtildi. Peki, afet bölgesi ilan edilen iller hangileri? Kayseri, Mardin, Bingöl afet bölgesi mi?

AFET BÖLGESİ İLLERİ: Afet bölgesi ilan edilen iller hangileri? Kayseri, Mardin, Bingöl dahil mi? AFAD açıkladı!

Afet bölgesi ilan edilen illere 6 il daha eklendi. Çok sayıda ilde büyük yıkımlara ve can kayıplarına neden olan depremlerin yaraları hala sarılmaya çalışılıyor. Kayseri, Mardin, Bingöl için AFAD tarafından yapılan 'afet bölgesi' açıklamasının detaylarına haberimizden ulaşabilirsiniz. İşte AFAD tarafından yapılan afet bölgesi açıklamasının ayrıntıları...

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

AFET BÖLGESİ İLAN EDİLEN İLLER HANGİLERİ?

AFAD'dan yapılan açıklama şöyle: 06.02.2023 tarihinde meydana gelen deprem afetleri nedeniyle yaşanan yıkım ve can kayıpları üzerine, 11 ilimiz ve Sivas ili Gürün ilçemiz Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi olarak kabul edilmiştir.

deprem

Söz konusu depremler 11 ilimiz dışındaki bazı illerimizi de etkilemiş olup, hasar tespit çalışmaları neticesinde; Bingöl, Kayseri, Mardin, Tunceli, Niğde ve Batman illerimizde yer alan bazı yerleşim birimlerinde az, orta veya ağır derecede hasar gören binalar olduğu tespit edilmiştir.

Bu nedenle, bahsi geçen illerimizde hasar meydana gelen binaların bulunduğu yerleşim yerleri de Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi kabul edilmiştir.

En Çok Aranan Haberler