Afrin'de şok görüntüler! Terör örgütü YPG'nin gözü döndü

Afrinli sivilleri canlı kalkan olarak kullanan terör örgütü YPG/PKK, halkın ilçe merkezinden çıkmasını engellemek için bu sefer sivillerin araç konvoyunun önünü hendek kazarak kapatmaya çalıştı. Yaşananlar, TSK'nin IHA'lari tarafından görüntülendi.

Afrin ilçe merkezindeki YPG/PKK'lı teröristlerin kenti terk etmek sivilleri hendekler kazarak engellemeye çalıştığı anlar, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) ait insansız hava araçları (İHA) tarafından kaydedildi.

ıha

AA'nın ulaştığı İHA görüntülerinde, bir dozerin ilçe merkezinden hareket ederek sivillerin Afrin kent merkezini terk etmeye çalıştığı bir noktaya geldiği görülüyor.

ypg

Dozer, teröristlerin sivillere ait araç konvoyunu beklettiği bir noktanın hemen ilerisinde, yolun önünü kesecek şekilde kazı çalışması yapıyor.

afrin

Çıkış noktasına doğru araçlarıyla uzun kuyruklar oluşturan siviller bu sırada toplanarak dozerin yanına gidiyor ve teröristlerin kazısına engel olmak istiyor.

Halkı engellemeye çalışan teröristlerin yoğun tepki gördüğü fark edilirken, birçok sivil eli silahlı teröristlerle tartışıyor.

Bu sırada yaşlı bir kadının önce teröristleri ikna etmeye çalıştığı, ardından teröristlerin dizdiği taşları elleriyle kaldırarak yolu açmaya çabaladığı İHA görüntüsüne girdi.

Görüntülerde, bazı sivillerin dozeri, kepçesine çıkarak engellemeye çalıştığı da fark edildi. TSK'ya ait İHA'lar, daha önce de YPG/PKKlıların sivillerin ilçeden çıkışını engellemek için yollarını kestiğini ve teröristlerin ateş açtığını kaydetmişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
Abi vurun hepsini işte ne bekliyorsunuz fırsat bu fırsat hazır toplanmışlar ihalar zaten silahlı artık 2 füze attın mı domuz gibi geberir hepsi
@ilhanyumruksavar lan manyas senin dediğini gavurlarda yapmaz içlerinde sivil var türkiyenin adını lekeliyorsun manyas
@ilhanyumruksavar Korkaklar sivillerin ardına saklanmaya çalışıyor. Sırtlarını bunlara yaslayanlara ve bunların ittifak ortaklarına kapak olsun. Ordu millet el ele iyi sallıyoruz. Öyle sallanmaz böyle sallanır...
köpek gibi korkuyorlar siviller gidecek diye
havadan.. bildiri dağıtmak.. lazım.. oradaki.. halkı..... uzaklaştırmak.. gerekir.. pislikler... insanları kalkan..olarak kullanıyor..
çoluk çocuk olmasa doğuranıda doğurtanıda ateşe vereceklerde çocuklar en hassas noktamız insan kalmamıza sebep olan o meleklerin günahı yok..
Şu sivilleri ayrıştırıp hepsini imha edeceksin yok mu bunun çaresi
sayin kiymetli degerli mühendislerimiz artık füzeler gibi kordinatli hedefli mermi yapma zamanı gelmedimi bu sizin icin zor birşey olmasa gerek SIHA yukaridan sivillere zarar verenleri vuracak hadi Allah yardimciniz olsun
Bizi bakmayın bombalayın burayı biz ŞEHİT oluruz ama on misli kelle alırız diyen koca yürekli komutana selam olsun kavgada yumruk sayılmaz vurun alayını vurun çok olsa onlarda ŞEHİT olurlar bir daha bu kadar kalabalığı nasıl denk getirirsiniz..!
Teröristlerin siviller üzerindeki bu caniliklerini kesinlikle iyi arşivlemek ve görüntülerini dünya kamuoyu ile hem de sıcağı sıcağına paylaşmak gerekir. Kim sivil masum insanları koruyormuş iyi anlatılmalı. Ancak her şey zaten ortada. Bu hain ve çok yönlü tehditi tamamen ortadan kaldırıncaya kadar mücadeleye itlafa devam Allah'ın izniyle.
Diğer Haberler