Ahmedinejad'tan Gül ve Erdoğan'a veda mektubu

Cumhurbaşkanlığı görevi sona eren İran eski Cumhurbaşkanı Mahmut Ahmedinejad, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bulunduğu, 76 ülkenin liderlerine veda mektubu gönderdi.

FNA'ya göre, Ahmedinejad, bugün gönderilen mektuplarda Tahran'ın söz konusu ülkelerle dostane ve kardeş ilişkilerine vurgu yaptı.

Ahmedinejad, mektuplarda "İran İslam Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı olarak 8 yıllık görev süresi sonunda İran hükümeti ve halkının sizin hükümetiniz ve halkınz ile dostane ve kardeş ilişkilerinin altını çizmek istiyorum" dedi.

Söz konusu ülkelerin hükümet ve halklarını,iyi ilişkilerin ve tüm bağlarının geliştirilmesi için verilen önemden dolayı takdir ettiğini ifade eden Ahmedinejad, "bu konuda olası herhangi bir ihmalden dolayı özür dilediğini" de söyledi.

-PAPA'YA MEKTUP VAR MISIR'A YOK-

Ahmedinejad veda mektup gönderdiği 76 ülke arasında Suriye ve Irak'ın yanı sıra Rusya, Japonya, Brezilya, Venezuela, Hindistan, Küba, Azerbaycan, Kuzey Kore, Katar ve Güney Afrika da bulunuyor.

Vatikan'a da mektup gönderen Amedinejad'ın Mısır liderlerine veda etmemesi ise dikkat çekti.

ANKA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
İYİ BİR DEVLET ADMIYDI ALNININ AKI İLE HAKKIYLA GÖREVİNİ YAPTI. ZAMANI GELDİGİNDE BİR SONRAKİNE GÖREVİNİ DEVRETMEK BİR DEMOKRASİ ÖRNEGİDİR.
adam gibi adamdı adam gibide görevi devretti
Diğer Haberler