Aile hekimlerinden 'nöbet' eylemi

Mersin'de aile hekimleri, hastane acillerinde aile hekimlerine yönelik 'nöbet' uygulamasını protesto etti.

Mersin Aile Hekimleri Derneği'nce düzenlenen eylemde, İl Sağlık Müdürlüğü önünde toplanan aile hekimleri, ellerinde 'nöbete hayır' yazılı dövizlerle Atatürk Caddesi üzerindeki Büyükşehir Belediye binası önüne kadar sloganlarla yürüdü. Sağlık Bakanlığı'nın nöbet uygulamasını protesto eden hekimlerin eyleminde, Hollywood kahramanlarından 'Batman' karakterini canlandıran bir aile hekimi dikkat çekti.

Büyükşehir Belediye binası önünde konuyla ilgili açıklama yapan Mersin Aile Hekimleri Derneği Başkanı Gürbüz Şen, yanındaki 'Batman' kıyafeti giymiş meslektaşını göstererek, "Sağlık Bakanlığı, fantastik Hollywood kahramanları gibi görev yapmamızı ve ülkemizin birinci basamak, ikinci basamak tüm sağlık sorunlarını çözmemizi beklemektedir" dedi. Aile Hekimliği uygulamasının başladığı günden bu yana, yaptıkları tüm uyarılara rağmen planlama ve organizasyon hatasının sürdüğünü savunan Şen, bugün de aile hekimlerine hastanelerde, 112 acillerinde ve keyfiyete açık zaruri hallerde 'nöbet' yazılmak istendiğini ileri sürerek, "Çıkarılan tüm kanun ve yönetmelikler birbiriyle çelişmekte, sürekli yönetmelik değişiklikleri ve genelgelerle durum idare edilmeye çalışılmaktadır" diye konuştu. Aile hekimleri ve aile sağlığı çalışanları olarak 'nöbete hayır' dediklerini vurgulayan Şen, şöyle devam etti:"Halkımızın sağlığını önemsiyoruz. Acil tıp bir uzmanlık dalıdır. Acil servisler eğitim yeri, nöbet tutmamız istenen yerler eğitim hastaneleri değildir. Bizler fantastik kahramanlar değiliz ve haftada 70 saatin üzerinde çalışmak istemiyoruz. Öncelikle idari görevlerde, masa başı görev yapan hekimlerin, acil servislerde görevlendirilmesini talep ediyoruz."

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
tabikide hayır .para ver. araba ver. lojman ver. ver daha ne varsa ver ama nöbet verme. aslında birde yanlarına şirket elemanı ver.o öğretir işi onlar yapar. yetmezmi.
gerizekalı adam dert nöbet değil nöbetin hastanede tutulacak olması... aile hekimliğinde nöbet yok... sorarım sana polisin karakolunda askere nöbet tutturabiliyormusun? ha bunu yaparsa hükümet ben de hastanede nöbet tutayım.. anlayabildin mi bari ?
denizeri58 neye muhalif olduğunu bilmeden muhalif olma istersen... bu insanlar zaten sabah akşam çalışmaktan yıprandıkları için birde görevleri olmayan hastane nöbetini niye tutsunlar.. sen kendi işinin dışında sana yüklenmek istenen her şeyi yapıyormusun...
DOKTORLRRR DOKTOR GARDAŞLARIM NİYE CELALLENİVERİYONUZ BAGEM HEMEN ŞİMCİK HEMEN BASIYORSUNUZ GALAYI.AİLE HEKİMLERİ NÖBET TUTUYOR TUTMUYOR ÖNCE İŞİNİZİ DÜZGÜN YAPIN MİLLET HASTANE KUYRUKLARINDA DEMEK Kİ SİZE AZ HASTA GELİYOR DEVLETTE SİZİ NÖBETE ÇAĞIRIYOR TUTUN HUDUT BOYUNDA DEĞİLSİNİZ YA.
doganbul şakamısın sen bakemmmm...sen git cami avlusunda nöbet tut bakalım akşam kediler geliyormu..işin ne...ondan sonrada git en yakın körüden geçenleri say bakem...hudut boyunda değilsinya hadi bakem....
Diğer Haberler