AK Parti-BDP arasında El Nusra polemiği

Başbakan Erdoğan ile BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş arasında “El Nusra” polemiği baş gösterdi.

AK Parti-BDP arasında El Nusra polemiği

Demirtaş, Türkiye'nin militanlara destek verdiğini savunarak "9 El Nusra üyesinin adreslerini verebilirim" dedi. Erdoğan ise "PKK’lıların adreslerini versin. Onları daha iyi bilir" karşılığı geldi.

Türkiye’nin Suriye’deki El Kaide’yle bağlantılı El Nusra isimli örgüte destek verdiği iddiası AK Parti ile BDP arasındaki tansiyonu yükseltti. Tartışmanın fitilini, BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş'ın, Türkiye'nin El Nusra'ya destek verdiğini iddia eden sözleri ateşledi.

Demirtaş, şöyle konuştu: “Türkiye, El Nusra'yı desteklemediğini söylüyor ama Ceylanpınar sınırı El Nusra'ya açıktır. Bunu bir görüşmede ben bizzat bir bakana söyledim. Bunun aksini iddia ederlerse şu an size adresini verebilirim. 9 El Nusra üyesi şu anda Ceylanpınar'da bir evdedir. İstiyorsanız hemen gidelim bakalım.”

Bu sözlere yanıt veren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Aşırı uçların hepsinden uzağız" dedi.

Erdoğan, şunları söyledi: Bizim bir defa aşırı uçların hiçbirine yakın olmamızı kimse lütfen konuşmasın. Biz aşırı uçlar nerede olursa olsun, ister ülkemizde olsun, ister diğer ülkelerde olsun, hepsine karşıyız. Hepsinden uzağız.”

BDP Eşbaşkanı’na tepki gösteren Erdoğan, “PKK’lıların adreslerini versin. Onları daha iyi bilir" şeklinde konuştu.

günün haberleri

Okuyucu Yorumları 9 yorum
memleketimize hayırlı olsun aşırı uçların kafa kesen tecavüzcü hırsız teröristleri akp yönetiyor yeni müttefiklerimiz bunlar artık komşu kalmadı illegal örgütlere kapımızı açıyoruz demirtaş el nusraya ait bir ev gösterecekmiş adanada ben 100 tana vardır türkiyede kaç el nusra el kaide hücre evi vardır tahmin bile edemeyiz eğer istihbaratımız bunlardan habersizse vatandaşlara danışsın elleriyle koymuş gibi bulabilirler adanada 2 kilo sarin gazı ile yakalandılar bununlada yetinmeyip çarşı merkezinde arapça ve türkçe yazılarla alevileri tehdit ettiler bildiriyi işyerlerine bıraktıla hatırlatırım
ikiside terorist başı..
el nusra suriyede kürtleri katlediyor. hükümetde onlara destek veriyor. bu ne açılım bu ne lahana turşusu
pkk TÜRKLERİ KATLEDERKEN ALKIN NERDEYDİ?
EL-NUSRA BUGÜN KÜRTLERİ VURUYOR...YARIN TÜKRKİYEMİZİ VURACAK...DEMEDİ DEMEYİN...HEMDE CAMİLERE İNTİHAR BOMBASI OLARAK DALACAKLAR!...KENDİ HALKINA BUNU YAPAN SANA NEDEN YAPMASINKİ???GDO LU EL-NUSRA VE GDO LU EL KAİDE! NE YAPACAĞI BELLİMİOLUR???
EL NUSRA KÜRTLERİ KATLEDİYORMUŞ. pkk 30 YILDIR BU MİLLETİN 50,000 EVLADINI ÖLDÜRÜRKEN NERDEYDİNİZ? SURİYEDEKİ KÜRT, TÜRKİYEDEKİ TÜRKTEN DAHA DEĞERLİ DEĞİL Mİ?
resim çok güzel iki türk düşmanı birbirlerine nasılda yakışmışlar
akp pkk ıle işbiriliği içinde oldugunu goremeyen serefsizler, bdp terör örgütü pkk yı savunuyor, akp terör örgütü el nusrayı savunuyor farkı ne bunların
ikiside aynı tastan yemek yiyor bunların ha el nusra ha pkk ha bu iki parti farkları ne ki
Diğer Haberler