HABER

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten, HDP'li Hüda Kaya'ya sert tepki! "İnsanlık dışı ifadesini lanetliyoruz"

HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya’nın yaptığı bir paylaşım sonrası AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Kaya’ya sert tepki gösterdi. HDP'li Kaya, Twitter hesabından “Dilerim geçmiş olmasın” paylaşımında bulunmasının ardından paylaşımı silip “Değer verdiğim insanların hatırına Tweet'imi sildim. Hepimiz iyilik ve barış ile kuşanalım" açıklamasını yaptı. Çelik ise Kaya’ya gösterdiği tepkide “Sayın Cumhurbaşkanımızın sağlığına dönük insanlık dışı ifadesini lanetliyoruz.” dedi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten, HDP'li Hüda Kaya'ya sert tepki! "İnsanlık dışı ifadesini lanetliyoruz"

HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya'nın Twitter hesabından yaptığı "Dilerim geçmiş olmasın" açıklaması tepkilere neden oldu. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, HDP'li Kaya'nın açıklamasına ilişkin Twitter hesabından şunları kaydetti:

"İNSANLIK DIŞI İFADESİNİ LANETLİYORUZ"

"Milletvekili sıfatı taşıyan birinin Sayın Cumhurbaşkanımızın sağlığına dönük insanlık dışı ifadesini lanetliyoruz. Masum insanları öldüren terör örgütüne kölelik yapan birinin zihniyetidir bu. En temel insani değerlerden yoksun, katillere kölelik yapan bir şahsiyetsizliktir bu. Buna karşı hukuki ve siyasi en kararlı mücadeleyi vermeye devam edeceğiz."

HÜDA KAYA SÖZ KONUSU PAYLAŞIMI SİLDİ

Hüda Kaya, gelen çok sayıda tepkinin üzerine paylaşımını sildi. Kaya, yaptığı ikinci paylaşımda, "Değer verdiğim insanların hatırına Tweet'imi sildim. Hepimiz iyilik ve barış ile kuşanalım" dedi. (DHA)

060a67ac9b88c14f15feea8f4f32cf5d

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler