HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Ankara'da kritik toplantı! Bakan Güler, birlik komutanları ile görüştü, Suriyeli sığınmacılar mesajı dikkat çekti

İçerik devam ediyor
İçerik devam ediyor

Kayseri'de başlayan ve pek çok ile sıçrayan Suriyeli sığınmacılara yönelik tepkiler ve ardından Suriye'nin kuzeyinde TSK'ya yönelik yapılan provokasyon girişimleri sonrası Ankara'da kritik bir toplantı gerçekleşti. Birlik komutanları ile görüşen Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler'in 'Suriyeli sığınmacılar' konusunda verdiği net mesaj dikkat çekti.

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Türk Silahlı Kuvvetleri komuta kademesinin katılımı ile yurt içindeki ve sınır ötesindeki birlik komutanlarıyla video konferans toplantısı gerçekleştirdi.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

BAKAN GÜLER'DEN 'SURİYELİ SIĞINMACILAR' MESAJI

Söz konusu kritik toplantıda Bakan Güler'in Suriyeli sığınmacılar konusunda verdiği mesaj dikkat çekti.

Bakan Güler, yaptığı açıklamada “Suriyeli sığınmacılar konusunda son dönemde oluşturulmaya çalışılan olumsuz algı ve artan gerilimler dikkatle izlenmektedir. Türkiye’ye karşı faaliyet gösteren bazı unsurların kamu düzenini bozma girişimleri devletimizin tüm birimleriyle gösterdiği özverili çaba sayesinde başarısız kılınacaktır.” dedi.

hdh

Bakanlığın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi;

"Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler başkanlığında; Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu, Bakan Yardımcıları Alpaslan Kavaklıoğlu, Bilal Durdalı ve Celal Sami Tüfekci ile yurt içindeki ve sınır ötesindeki birlik komutanlarının katılımıyla video telekonferans toplantısı gerçekleştirildi"

hdfh

(DHA)Bu içerik Devrim Karadağ tarafından yayına alınmıştır

En Çok Aranan Haberler