Ankara ve Mersin'de Gezi gerginliği

Mersin ve Ankara'da Gezi Parkı protestosu yapan gruplara polis, tazyikli su ve gaz ile müdahale etti.

Ankara ve Mersin'de Gezi gerginliği

Taksim Gezi Parkı'nda başlayarak Türkiye geneline yayılan gösteriler Mersin'de devam ediyor. Başbakan Erdoğan'ın 17. Akdeniz Olimpiyatları nedeniyle şehirlerine gelişini ve olimpiyatlar oyunları için satılan biletlerin kendilerine verilmemesini protesto eden göstericiler Forum'da toplandı. Göstericilerin alandan çıkmasını engellemek amacıyla polis TOMA'lar ve akreplerle barikatlar kurarken, göstericiler "Hükümet istifa" ve "Her yer Taksim sloganları" attı.

Olaylarda 2’si polis 6 kişi yaralandı, 8 eylemci de gözlatına alındı.

"OLİMPİYATLARA GÖLGE DÜŞÜRÜLMESİNİ İSTEMİYORUZ"

Burada toplanan göstericilerin Barış Meydanı'na yürümesine polisin izin vermesini isteyen CHP'li vekiller polis barikatının önünde oturma eylemine başladı. Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı ANKA muhabirine yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Şuan burada kitle çok gergin. İçişleri Bakanı Muammer Güler'e açıkça çağrıda bulunuyoruz. Burada bizler Olimpiyatlara gölge düşürülmesini istemiyoruz. Polisin bir önceki müdahalesinde çok sayıda yaralanan oldu. Polisin buradan çekilerek kitlenin Barış Meydanı'na yürümesine izin verilmesini istiyoruz. Emniyet müdürüne ricada bulundum, "Nuh diyor peygamber demiyor.' Vali telefonlarımıza çıkmıyor, şuan kendisi Başbakan'ı alkışlamakla meşgul. Göstericileri bu alanda zor tutuyoruz. Tansiyonu düşürmek için oturma eylemine başladık. Polis alandan çekilene kadar burada eylemimize gerekirse sabaha kadar devam edeceğiz."

Atıcı, şuanda alanda olağan üstü bir durum söz konusu olduğunu ifade ederek, eylemcilerin Barış Meydanı'na yürümesine izin verilmesi halinde göstericilerin dağılabileceğini sözlerine ekledi.

Yürüyüş isteklerine izin verilmeyen eylemciler, bir süre sonra dağıldı.

KENNEDY CADDESİ'NDE MÜDAHALE
Ankara'da da müdahale vardı. Kuğulu Park'ta toplanıp Kennedy Caddesi'ne yürüyen gruba polis, gaz bombası ve tazyikli suyla müdahale etti.

Kuğulu Park'ta akşam saatlerinde toplanan bir grup, Tunalı Hilmi Caddesi'nden yürüyerek Kennedy Caddesi'ne geldi. Polis, burada gruba dağılmaları yönünde uyarıda bulundu.

Uyarıyı dikkate almayan gruba polis, gaz bombası ve tazyikli suyla müdahale etti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 53 yorum
Eee halkından korkarsan ve halkına malın gibi davranırsan korkudan yandaşa biletleri verir alkışlattırırsın sonrada Demokrasinin ilerisi kahramanı faşist olursun Sn Tayyip bey
GUNEYM 1957 BAK DEDE YAŞIN BAŞINI ALMIŞ Bİ GÖZÜN TOPRAĞA BAKIYOR SEN GİT EYER ABDEST ALMAYI BİLİYORSAN ABDEST AL NAMAZ KILMAYI BİLİYORSAN Bİ NAMAZ KIL TABİ AYAKKABIYLA CAMİYE GİRME BİRA ŞİŞESİ VARSA SOK MÜSAİT BİR YERİNE HE BİLMİYORSAN HOCA TIKAR PAMUĞU BİR DELİĞE GELİR 3-5 CAPULCU KILAR CENAZE NAMAZINI CAMİDE GÖMERLER SENİ TOPRAĞA DİKRLER BİRA ŞİŞESİNİ BAŞ UCUNA HE DİKKATLİ OLUN EY ÇAPULCULAR SOKMAYIN LEŞ İN POPOSUNA BAŞBAŞA KALIRSIN MELEKLERLE HEY NE YAPTINSEN ÖLENE DEK BU DÜNYADA ÜMMETİN DER BİLMEZSSİN DİNİN DER BİLMEZSSİN İLAHIN KİM DER BİLMEZSİN KİTABIN NE DER BİLMEZSSİN SEN ACLE ET ÇALIŞ
ÖZGÜRLÜK : NEREYE KADAR ÖZGÜRLÜK BUNUN BİR SINIRI YOKMU. ÖZGÜRLÜKLER ÜLKESİ AMERİKADA BİLE BUNU SINIRSIZ YAŞAYABİLYORMUSUNUZ. AMERİKAN POLİSİ İNSANA NELER YAPIYOR. AMERİKAN POLİSİNE KARŞIDA EYLEM YAPSANIZA GEZİ PARKÇILAR. YEDİGÖLLER VE ABANTIN YOLLARI YAPILIYOR. ORDAKİ AĞAÇLARDA KESİLİYOR NERDESİNİZ GEZİ PARKÇILAR. ADAM OLUN GEZİ PARK VARLIKLARI.
Dostum elin polisi neler yapıyor diye bizdemi aynısını yapmamız lazım! Hem sizin Amerikan sempatizanınız nerden geliyor? Başbakandanmı?
NE DEDİĞİMİ ANLIYORSUNUZ. AMA İŞİNİZE GELMİYOR DEĞİLMİ. BURDADA AMERKAN POLİSİ GİBİ DAVRANILSAYDI NE OLURDU. İŞTE GÖRÜN DEMOKRATİK ÜLKEYİ. DAHA NE YAPALIM. AMERKAN SEMPATİZANI BİZ DEĞİLİZKİ. SİZ ARKANIZDAKİLERE GÜVENMEYİN KARŞINIZDA TÜRK MİLLETİ VAR. SİZ KAÇ KİŞİSİNİZ. 300 MÜ 3 BİNMİ 3 MİLYONMU. KAÇ KİŞİSİNİZ. ARKANIZDAKİ DESTEKÇİLER SIRA SİZDE BU BAŞBAKAN SİZE HESAPTA SORAR. UYANDI TÜRK MİLLETİ.
chp allah belanı vermiş zaten bıdaha ıktıdar yuzu goremıcen bu iktidara boyle yapıyosunuz bızde sıze aynısını yapacagız huzur yok artık bu ulkede nedeni chp zıhnıyetıdır
Elinden geleni ardına koyma...
ALLAH SENİN GİBİLERİNİN BELASINI VERSİN AKP NİN UŞAĞI MAKARNA İLE KÖMÜR SENİN GİBİ DAVARLARI SÖMÜR
nihat593!!! Sen herkesi kendin gibi satılık mı sandın. Bak geçmişine kaç tane satılıklar vardı.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler