HABER

Annesini benzin döküp yakmak istedi! 'Ağlayacak gücüm kalmadı'

İstanbul'da yaşayan 64 yaşındaki Mecbure Yaşar, oğlu tarafından üzerine benzin dökülerek yakılmak İstendi. Yaşadığı korku dolu anları anlatan yaşlı kadın, "Kaçarken üç kere düştüm. Kaçamadım, gücüm yok düştüm, süründüm. Ormanın içine kaçtım. Beni yakmaya çalıştı. Sonra arabayı yaktı" diye konuştu.

İstanbul Sultangazi'de 25 yaşındaki Yasin Yaşar, elindeki benzin dolu bidonla annesi 64 yaşındaki Mecbure Yaşar'ı yakmak istedi. Korku dolu anları anlatan yaşlı kadın "Kaçarken üç kere düştüm. Kaçamadım, gücüm yok düştüm, süründüm. Ormanın içine kaçtım. Beni yakmaya çalıştı. Sonra arabayı yaktı" diye konuştu. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri Yasin Yaşar'ı gözaltına aldı.

sultangazi039de-annesini-benzin-dokup-yakmak-istedi_2600_dhaphoto1 (1)

ANNESİNİN ÜZERİNE BENZİN DÖKEREK ATEŞE VERMEK İSTEDİ

Olay dün saat 11.00 sıralarında Yayla Mahallesi'nde meydana geldi. 64 yaşındaki Mecbure Yaşar ile oğlu Yasin Yaşar ve Hacı Muhammet Yaşar arasında araç ve evin satışı konusunda tartışma yaşandı. Uyuşturucu madde de kullandığı iddia edilen ve öfkelenen 25 yaşındaki Yasin Yaşar elindeki bidonda bulunan benzini annesinin üzerine dökerek ateşe vermek istedi. Kaçmaya çalışan kadını diğer oğlu Hacı Muhammet Yaşar kurtardı. Annesini yakmak isteyen Yasin Yaşar evin önünden ayrıldığı sırada komşusunun aracına benzini dökerek yaktı. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri Yasin Yaşar'ı gözaltına aldı.

sultangazi039de-annesini-benzin-dokup-yakmak-istedi_2600_dhaphoto2 (1)

"ÇAKMAĞI ÇAKARKEN DİĞER OĞLUM GELDİ"

Yaşanan olayı anlatan anne Mecbure Yaşar oğlunun önce kendi araçlarını hurdaya satmak için yakmaya çalıştığını söyledi.Yaşar," Yandıktan sonra arabayı hurdaya satıp parasıyla uyuşturucu almak istiyordu. O sırada Hacı Muhammet gelip arabayı yakmasına izin vermedi. O sıra da bende 'oğlum yapma, etme ne istiyorsan vereyim, yakma oğlum' derken gelip benzini başımdan aşağı döktü. Çakmağı çakarken diğer oğlum geldi. Bende kaçtım. Kaçarken üç kere düştüm. Kaçamadım, gücüm yok düştüm süründüm. Ormanın içine kaçtım. Beni yakmaya çalıştı. Sonra arabayı yaktı. Daha sonra komşunun arabasını yaktı" diye konuştu.

sultangazi039de-annesini-benzin-dokup-yakmak-istedi_2600_dhaphoto3

"BİR DİĞER OĞLUM DA EVİN ALT KATINI YAKTI"

Yaşanan olaydan 2 gün önce bir başka oğulda evin alt katını ateşe verdi. Evde maddi hasar meydana gelirken, bazı eşyalar kullanılamaz hale geldi. Anne Yaşar "Evi Ümit diye bir oğlum var o alt katı yaktı. Yasin evin üst katını yaktı. Ben sığınma evinde kalırken Ümit evi istemiş Yasin vermeyince Ümit alt katı yaktı. Ben sığınma evindeydim benim haberim yoktu. Bana telefon geldi 'evin yanıyor, ev bark gitti. Eve dön' diye. Eve geldim böyle gördüm" şeklinde konuştu.

sultangazi039de-annesini-benzin-dokup-yakmak-istedi_2600_dhaphoto8 (1)

YETKİLİLERDEN YARDIM İSTEDİ

Yine olay günü kullandığı işitme cihazları da zarar gören kadın duymakta güçlük çekerken , gözyaşları içinde yetkililerden yardım istedi. Gözü yaşlı anne "Biraz acısınlar bu nasıl bir evlat? Biz bunları neden büyüttük? Ağlayacak gücüm kalmadı" ifadelerini kullandı.

sultangazi039de-annesini-benzin-dokup-yakmak-istedi_2600_dhaphoto9

Kaynak: DHA

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler