HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

AÖL öğrencilerine ek sınav

Mili Eğitim Bakanlığı (MEB), mağduriyetlerin önlenmesi amacıyla Açık Öğretim ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi öğrencilerine, 27 Ağustosta ek sınav hakkı tanıdı. Açık Öğretim ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi öğrencileriyle ilgili yürütülen iş ve işlemlerin bu yıldan itibaren internet üzerinden yapılması nedeniyle, kayıt yenileme, yeni kayıt, ders seçme ve ders kitaplarının posta ile öğrenci adreslerine gönderilmesi sırasında teknik nedenler yüzünden sorunlar yaşandı.

AÖL öğrencilerine ek sınav

Son günlerde kamuoyunda bu sorunlar nedeniyle öğrencilerin hak kaybına uğrayacakları gibi gerçek dışı beyan ve yorumların yer aldığını belirten yetkililer, bu konudaki teknik sorunlar giderilmeye çalışılırken, Milli Eğitim Bakanlığı'nın, öğrencilerin mağdur olmaması için ek sınav yapılması yönünde de karar aldığını bildirdiler.

Ek sınav kararında, Açık Öğretim ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinden 2006 ÖSS'yi kazanan, ancak 2. dönem sınavları sonucunda okullarından mezun olamayanların durumunun da etkili olduğu belirtildi.

Gerekli şartları taşıyan ve sınava katılmak isteyen Açık Öğretim ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi öğrencileri, bugünden itibaren 81 ilde bulunan ve isimleri "www.aol.meb.gov.tr" adresinde yayımlanan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerine başvuracak. Başvurular 11 Ağustos'ta sona erecek. (AA)

En Çok Aranan Haberler