'Arap Emrah'ın saldırılarda kullandığı otomobiller barajdan çıktı

'Arap Emrah' çetesinin cinayet, yaralama ve iş yeri kurşunlama eylemlerinde kullandığı otomobilleri Alibeyköy Barajı'na attığı belirlendi. Arama çalışmalarında tam 8 adet otomobil çıkarıldı.

Gaziosmanpaşa, Eyüp ve Sultangazi'de faaliyet gösteren liderliğini "Arap Emrah" olarak bilinen Emrah S.'nin yaptığı çetenin, cinayet ve yaralama eylemlerinde kullanarak Alibeyköy Barajı'na attığı 8 otomobil çıkarıldı. Çete üyesi 16 kişi adliyeye sevk edildi.

Habertürk'ün haberine göre, İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Gaziosmanpaşa, Eyüp ve Sultangazi'de, çok sayıda cinayet, yaralama ve işyeri kurşunlama olaylarına karışan "Arap Emrah" çetesine operasyon düzenledi. Çete üyeleri T.S., K.G., M.A., İ.H., E.Ö., G.C., B.T., E.T., S.G., M.C.I., E.K., D.E., M.B., K.Ç., İ.Y. ve Ç.G. gözaltına alındı. Zanlıların kaldıkları adreslerde yapılan aramalarda 7 adet tabanca, 1 adet kama ve 65 adet mermi ele geçirildi.

ÇETE OTOMOBİLLERİ BARAJA ATMIŞ

Yürütülen soruşturmada, "Arap Emrah" çetesinin cinayet, yaralama ve işyeri kurşunlama eylemlerinde kullandığı otomobilleri Alibeyköy Barajı'na attığı belirlendi. Deniz Şube Müdürlüğü'ne bağlı dalgıçlar, 15 gün süren bir çalışmanın ardından, çete üyelerinin işledikleri suç sonrası baraja attıkları hırsızlık kaydı bulunan 8 adet otomobil barajdan çıkartı.

Alibeyköy Barajı'ndan çıkarılan Linea marka otomobilin 2016 yılında Sultangazi'de Sinan Kuşman'ın öldürülmesi ve Cihan K.'nın öldürülmeye teşebbüs edilmesi olayında kullanıldığı, Golf marka otomobilin 2017 Ekim ayında Gaziosmanpaşa'da Ahmet Meçik'in öldürülmesi, Burak I. ve Mehmet Ali B.'nin yaralanması eyleminde kullanıldığı tespit edildi.

ÇETE 3 KİŞİYİ ÖLDÜRÜP 6 KİŞİYİ DE YARALAMIŞ

Arap Emrah çetesinin, 3 kişiyi öldürdüğü, 6 kişiyi yaraladığı ve 1 işyerini kurşunladığı tespit edildi. Gözaltına alınan 16 çete üyesi Çağlayan Adliyesi'ne sevk edildi

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
İstanbul'da 35 bin polis 10 bin jandarma görev yapıyor. İstanbulu yöneten vali, emnmiyet müdürü jandarma komutanı ne iş yapıyor, Allah sizin koltuklarınızı yerin dibine batırsın, şu it köpek sürüsünün üzerine 50 polis 50 jandarma salsan bu itler inlerinden çıkabilirmiydi, 3 insanın katlinde bu koltuk sahiplerinin payı yokmu şimdi, Allahın huzurunda nasıl hesap vereceksiniz lan niteliksiz tipitipler?
REKLAM YAPMAYIN ASIN GITSIN MILLETTE SIZE DUA ETSIN NE BU TEXXAS BILE BUKADAR DEGIL IDAM RAFTAN INSIN VERGILERIMLE BU ITLERE BAKMAYIN HARAM EDERIM
İDAMMM
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler