HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Arefe günü otobüsler bedava mı? 20 Nisan 2023 Perşembe toplu taşıma ücretsiz mi? Metro, metrobüs, marmaray, İETT...

Arefe günü otobüsler başta olmak üzere metro, metrobüs, Marmaray gibi toplu taşıma araçlarının ücretsiz olup olmadığı merak edildi. Bilindiği üzere, toplamda 3 gün olan Ramazan Bayramı tatilini İstanbul'da geçirecek olan vatandaşları ilgilendiren Cumhurbaşkanı kararı geçtiğimiz hafta, Resmi Gazete'de yayımlanmıştı. Bugün birçok kişi internette araştırma yapıyor. Peki, arefe günü otobüsler ücretsiz mi? 20 Nisan 2023 arefe günü İstanbul'da toplu taşıma bedava mı? İşte son durum...

Arefe günü otobüsler bedava mı? 20 Nisan 2023 Perşembe toplu taşıma ücretsiz mi? Metro, metrobüs, marmaray, İETT...

Arefe günü otobüsler başta olmak üzere metro, metrobüs, Marmaray gibi toplu taşıma araçlarının ücretsiz olup olmadığı konusunda bilgi edinmek isteyenler arama motorlarında yaptıkları sorgulamalara hız verdi. Resmi Gazete'de yer alan karara göre Ramazan Bayramı ile Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla toplu taşımalar ücretsiz olacak. Arefe günü otobüsler ücretsiz hizmet verecek. İşte arefe günü otobüs başta olmak üzere metro, metrobüs, Marmaray gibi toplu taşıma araçlarına ilişkin detaylar...

AREFE GÜNÜ OTOBÜSLER ÜCRETSİZ Mİ?

Ramazan Bayramı ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla 20 Nisan Perşembe günü saat 00.00'dan (Çarşambayı perşembeye bağlayan gece) başlayıp 24 Nisan Pazartesi saat 07.00'ye kadar, 3996 sayılı Kanun kapsamında yapılan yap-işlet-devret projeleri hariç, Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğu altındaki otoyollar ile 15 Temmuz Şehitler ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinden yararlananlar ücret ödemeyecek.

21 Nisan Cuma saat 00.00'dan (Perşembeyi cumaya bağlayan gece) başlayıp 23 Nisan Pazar saat 24.00'e kadar Marmaray, Gayrettepe-İstanbul Havalimanı Metrosu, Başkentray ve İZBAN seferleri ile belediyeler ve bunların kurdukları birlik, müessese ve işletmelerce yürütülen toplu taşıma hizmetleri de ücretsiz olacak.

RAMAZAN BAYRAMI’NDA TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ Mİ?

Resmi Gazete'de yer alan karara göre Ramazan Bayramı ile Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla toplu taşıma 20 Nisan’dan 24 Nisan saat 07.00’ye kadar ücretsiz hizmet verecek.

o3

Express

En Çok Aranan Haberler