HABER

Atanamayan öğretmen intihar etti, cebinden çıkan kahretti

İzmir'in Çiğli İlçesi'nde iki gündür haber alınamayan 27 yaşındaki İbrahim Yeşilbağ'ın, kullanmadıkları gecekondu evinde tavana asılı cesedi bulundu. Bir süre önce askerden gelen ve coğrafya öğretmenliğini bitirmesine rağmen atanamayan Yeşilbağ'ın KPSS'ye hazırlandığı öğrenildi. Genç öğretmenin cebinden 6 lira çıktı, görenler kahroldu.

Atanamayan öğretmen intihar etti, cebinden çıkan kahretti

Çiğli'nin Güzeltepe Semti'nde meydana gelen olayda, iki hafta önce askerden dönen İbrahim Yeşilbağ'dan ailesi haber alamayınca aramaya başladı.

Ailenin iki gün süren aramalarından sonra Yeşilbağ'ın cesedi, kullanmadıkları gecekondu evinde tavana asılı olarak bulundu. İbrahim Yeşilbağ'ın bir süre önce askerden geldiği ve coğrafya öğretmenliğini bitirmesine rağmen atanamadığı öğrenildi.

ÇALIŞMADIĞI İÇİN MORALİ BOZUKTU

Cebinden 6 TL para ile cep telefonu çıkan Yeşilbağ'ın yakınları, çalışamadığı için moralinin bozuk olduğunu, KPSS'ye hazırlandığını söyledi.

TOPRAĞA VERİLDİ

Bu arada Adli Tıp Kurumu'ndaki otopsiden sonra Çiğli Cemevi'ne götürülen İbrahim Yeşilbağ'ın cenazesi, yapılan törenin ardından gözyaşlarıyla toprağa verildi.

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 41 yorum
Allah rahmet eglesin ama calismak isteyene minimum 1500 tl.ye her yerde iş var. Sorun kesinlikle maddi degildir.Baska birseydir.
Bu gençler 17 sene 1500 tl almak için mi okuyor. .kpss sınavına girmek için ücret ödüyor. .Ama atanamıyor..Çok yazık..
@adolfhitlerr 1500 tl ye sen ev geçindir bakalım benim kardeşimde atanamadı 17 sene okudu ünüversteyi dereceyle bitirdi ama halan atanamadı ve bir kızı var ev kira hadi geçin 1500 lira ya
Su ulkede cebinxe ne 6 si olmayan milyonlarca genc var ama hala istikrardan hala yoldan bahseden mallar var hani gele egimiz heee nerede bu yalanci aiyasetcilerimiz ulkeye hizmet nerede ama olsun 18 yasinda vekilllerimiz olaxak dimi biz alikllanmayiz h oyuzden bole haberlere gicik oluyorum
Bu tablo bu ülkeyi yönetenlerin boynuna vebaldir, bu ülkede işe girme ihtimali olmadığı halde sırf sayı olsun diye her yere üniversite açanlar, o okulları dolduran gençlerin kaybolan yıllarının, gerçekleşmeyecek umutlarının vebali sizlerin boynunuzadır: YÖK'ün, Milli Eğitim'in, hükümetindir! Bu ülkenin öğretmen ihtiyacı bellidir ona göre okul açacaksın, okuyabilen açıkta kalmayacak. Okuyamayan da gençliğinin en kıymetli çağlarını boşa harcamış olmaz, sanayiye gider ticarete girer ekmeğini bir şekilde kazanır, ama böyle üniversite okuma hevesiyle yüzbinler işe giremeyeceğini bile bile okuyor..!
Geri Dön