HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Atilla’nın avukatı Reza Zarrab ve Süleyman Aslan’ı suçladı

İçerik devam ediyor
İçerik devam ediyor

Halkbank Eski Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla’nın davasında oldukça ilginç gelişmeler yaşandı. Mehmet Hakan Atilla'nın avukatı, Zarrab ile Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan'ı suçladı.

Halkbank Eski Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla’nın avukatları, hakkındaki suçlamaları kabul ederek savcılıkla anlaşma yaptığı açıklanan Reza Zarrab’ın asıl suçlu olduğu savunmasını yaptı. Atilla’nın Türkiye’de 17 Aralık’ta bile yargılanmadığını belirten savunma avukatları, Süleyman Aslan’ın Zarrab’la çalıştığını, rüşvet aldığını, asıl suçlunun Süleyman Aslan olduğu yönünde açıklama yaptı.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

Atilla’nın avukatlarının savunmasında, 4 yıl önce kapatılan bir dosyadan (17 Aralık) nasıl elde edildiği belli olmayan delillerin ABD’de kullanılmasına yönelik eleştiri ve “Aynısını Amerikalı savcılar başka ülkede yapsa ne düşünürsünüz” cümlesi dikkat çekti.

Yani Atilla’nın avukat ekibinin savunmasında özellikle, tüm yolsuzluğa bulaşanın, işin mimarının, İran çıkarına ekonomik cihat yapanın Zarrab olmasına karşılık suçlananın banka memuru Mehmet Hakan Atilla olmasına vurgu yapması ön plana çıktı.

Bu arada Atilla’nın avukatlarının savunması sırasında Zarrab’la ilgili oldukça ilginç bir rüşvet iddiası ortaya koymaları da dikkat çekti.

Mehmet Hakan Atilla’nın avukatları, Reza Zarrab’ın gözaltındayken hapishane gardiyanına rüşvet verdiğini iddia etti. Atilla’nın avukatı, verdiği rüşvet karşılığında ABD hapishanesinde Zarrab’a yemek, ilaç, likör temin edildiğini ve içeriye kadın alındığını öne sürdü.

ZARRAB'A SEKİZİNCİ SUÇLAMA: ABD CEZAEVİNE RÜŞVETLE ALKOL VE KADIN SOKMAK

Mahkemeye verilen kısa arada Atilla’nın savunma avukatlarından oluşan ekip, Zarrab’ın hapishanede rüşvet verdiği ile ilgili iddialara yönelik sorulara yorum yapmayı reddetti. Fakat aranın ardından mahkemeye sunulan belgelerde Zarrab’ın dosyasında hakkında bugüne kadar bilinen 7 ayrı suçlamanın dışında yeni bir suçlamanın daha olduğu ortaya çıktı. Üstelik bu suçlama Zarrab’ın ABD’de hapishanede olduğu günlerde işlendiği iddia edilen bir suçu kapsıyor. Bu mahkeme dökümanına göre Zarrab 26 Ekim 2017 tarihinde New York’ta gizlice yeni bir suçlamaya maruz kaldı. suçlama ise, infaz koruma memuruna gizlice rüşvet vererek hapishaneye sokulması yasak olan bazı (aralarında alkol ve cep telefonu da olan) maddeleri temin etmek.

En Çok Aranan Haberler