HABER

Bakan Ersoy'dan "Ormanlarda yapılaşma yetkisi" ile ilgili iddialara yanıt

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, ormanlarda yapılaşma yetkisinin Bakanlığa verilmesinin, 3 bakanlığın uhdesindeki yetkinin Kültür ve Turizm Bakanlığı ile sınırlandırılmasından ibaret olduğunu ve söz konusu düzenlemenin 39 yıl önce çıkarıldığını bildirdi.

Bakan Ersoy'dan "Ormanlarda yapılaşma yetkisi" ile ilgili iddialara yanıt

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, sosyal medyadan yaptığı açıklamada "Ormanlarda yapılaşma yetkisi" ile ilgili iddialara yanıt verdi.

Bakan Ersoy, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu etiketleyerek yaptığı paylaşımda şunları kaydetti:

"Bu düzenleme bugün değil, 1982 yılında çıkarılan kanun ile 3 bakanlığın uhdesinde 39 yıldır var olan yetkinin, uzmanlığı gereği Bakanlığımızla sınırlandırılmasından ibarettir. Birlik ve beraberlik gerektiren bu günlerde konuyu çarpıtmanızı doğru bulmuyorum."

"BİR İMZAYLA YETKİYİ TURİZM BAKANINA VERDİ"

Kılıçdaroğlu sosyal medyadan şu açıklamayı yapmıştı:

Erdoğan bir imzayla ormanlarda yapılaşma yetkisini Turizm Bakanına verdi. Her yer yandı kül oldu, derdi dağı taşı betonlaştırmak. Çok açık söylüyorum; tek bir tuğla dahi koymaya kalkarsanız, önce ekskavatörle beni çiğnemeniz gerekecek. Ormanlarımıza dokunamayacaksınız. Hadsizler!


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 29 yorum
önümüzde yalanlarınız la ilgili somut yapılaşma varken , hala pişkinlik yapıp laf cambazlığı yapmayın, yakışmıyor sayın bakan
Evet belki Kılıçdaroğlu bazen ne dediğini bilmiyor ama burada çok doğru Reklama gerek yok!!!!!! yok bu olmaz şu olmaz demeye 'de gerek yok!!! Hem bu arada sayın bakan ne derseniz boş bence zaten biz görüyoruz neler döndüğünü birinci derece sit alanında yeni binalarmı dersin!!!! beach club lar mı dersin!!!!!! otel plajı babasının malı gibi kullandığınımı dersin!!!!! walllaaaa şuraya sadece yaşadığım ve gördüğüm şeyleri yazsam sabaha kadar yazarım!!!!!!! kara yollarının alt geçidini kendi otel büneysine dahil edip halk yolunu kapatılar!!!!!!! bu rada 2 adet otel plajı kapatııı plajıı!!!!!
83 milyon insanın ahı var nokta
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler