Bakan Fatma Şahin'i ağlatan toplantı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ve Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ gazetecilere ortak basın açıklaması yaptı.

Bakan Fatma Şahin'i ağlatan toplantı

"Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesinde Din Görevlilerinin Katkısının Sağlanması İşbirliği Protokolü" töreninden önce Suriye’de yaşanan kimyasal silahla katliam iddialarıyla ilgili konuşan Bozdağ ve Şahin olaya büyük tepki gösterdiler.

Fatma Şahin canlı yayında konuşması sırasında gözyaşlarını tutamadı.

İşte yapılan açıklamadan satır başları:

FATMA ŞAHİN:

Küresel vicdanın gelişmesi gerekiyor. Kötülüğü azaltmanın yolu iyiliği çoğaltmaktan geçiyor. Onların yaşam haklarını korumalıyız. İman ederek söylüyorum. Masumiyet büyük bir zaferdi. Kötülük kaybedecektir. Sabah gazeteyi elime aldım, ellerim titredi, ağlamak ağlamamak... (Şahin bu sözlerinin ardından gözyaşlarının tutamadı)

BEKİR BOZDAĞ:

Irak'ın uranyum zenginleştirme çalışmaları üzerine uygulanan yaptırımlar hala gündemdedir. Kimyasal silah kullanıldığına dair haberler var. Bunun karşısında insani bir tavır ortaya koymamız lazım. İnsan olmanın verdiği yükümlülüğü beraber gerçekleştirmemiz lazımdır. BM Güvenlik Konseyi Bu olay konusunda atılması gereken adımlar atılmamıştır.
Bu insanlık suçuna karşı sessiz kalmak, siyasi çıkar düşünmek çok büyük bir yanlışlıktır.
Tarih bu konuda düşünenleri yazacaktır. Yetkili ve sorumlu olanlar da bu yükten kurtulamaz.

BEN İNSAN OLMAK İSTEMEM

Kime neden niçin ne yapıyorlar. İnsanın öldürülmesini İslam emretmez. Suriye'deki katliamla ilgili İslam dünyası da harekete geçmeli. o çocuklar bizim çocuklarımız da olabilirdi. Dün uyuyamadım, huzurum kaçtı. Ne yapabiliriz diye değerlendirdim. Esad ve Esad'a destek verenler kafasını yastığa koyup uyuyabildiyse ve bu insanlıksa ben insan olmak istemem açıkçası.

BM bir takım hesaplar yapacağına BM uzman heyeti orada. Dünden izin verilmesi gerekirdi. Hemen bir sorgulama yapılması gerekirdi. Bu konunun incelenmesi lazım. Daha incelenmesine izin verilmedi. Ortada bir zulüm var. Daha inceleme olmadan provokasyon denilirse bu insanlığa sığmaz. Maalesef bazı ülkeler bunu yapıyor.

KİMYASAL SİLAH KULLANILDIĞI AÇIK

Kimyasal silah kullanıldığı aşikardır. Kimyasal silahların nerede ne kadar bulunduğu toplumun elinde var. Kimyasal silah kullanıldığı açık. İnsanlıktan yana tavır alınması gerekir. Artık yeter denilmesi lazım. Yeter demek için kaç masum insan ölecek.

Hürriyet'e baktığınızda manşetinde bambaşka bir haber var. Suriye'de tek bir satır yok. Başka gazetelere bakın hangi anlayış? Türkiye'nin en büyük gazetesi. Hangi vicdan bu haberi görmezden gelme emrini verdi.
İnsan olmak adına okuyuculara duyurmak adına son derece önemlidir. Dünyanın gündemi bu. Türkiye'nin en büyük gazetesinin gündeminde yok.
Soruyorum; en büyük insanlık suçunu Size görmeyin diye kim baskı yaptı? Yoksa Tuncay Güney haberini getiren başkası mı oldu? Böyle bir gazetecilik olabilir mi? Bunu açıklasınlar lütfen.
Bizimkiler kör olmuş, buna habercilik denmez, gazetecilik denmez. En büyük katliamı siz gazetenizde görmeyeceksiniz, sonra demokrasi diyeceksiniz.
Onları kınıyorum.

güncel haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 166 yorum
yine mi ağlayan akp li..
1300 insanın öldürülmesi ve bunların 350 si çocuk olması ve her ne sebep olursa olsun o çocukların ölmüş halini görmek ve bunda gözyaşını tutamayan bir akp li veya başka birisi olsun bunu bile çekemeyen ve eleştiren Kan emiciler ve vahşi sırtlanlar gibi devamlı saldıran siz alçak insanlara, hem ALLAH tarafından hemde Vicdanınızın sizi affetmeyecegine emin olabilirsiniz.Yazıklar olsun sizin insanlığınıza yazıklar olsun sizin Müslümanlığınıza ve yazıklar olsunki bu vahşete destek veren sizlere, sizi görüncü ben kendi insanlığımdan utanıyorum..
akp nekadar vican ve merhamet sahibi değil mi arkadaşlar ismail ethem ve diğer kardeşlerimiz içinse aaa vicdan merhamet yok çünkü onlar suriyeli veya mısırlı değil kendi vatandaşları
İnsanın Yüreğinde bir insanlık duygusu varsa UTANIR. !.nci Dünya Savaşını Birileri İstedi Diye Girdik. Yine Birileri İstedi Diye Cihat İlan Ettik. Ne oldu. Osmanlı Milyonlarca Metre Kare Toprak Kaybetti. Onunda Ötesinde Anadoluda Gidiyordu. Neyse Ki Bugünkü İktidar Sahiplerinin hergün ismini unutturmaya çalıştığı Yüce ATATÜRK sayesinde Anadoluyu Kurtarabildik. Toprak Kaybetmesinin ötesinde Bu Ülkenin Milyonlarca Evladı Şehit Oldu. ŞİMDİDE BİRİLERİ İSTEDİ VE ORTA DUĞUYA DEMOKRASİ GETİRECEĞİZ DİYE GERCEKLE İLĞİSİ OLMAYAN BU DURUMU YARATANLARIN YANINDA YER ALACAKSIN. BİNLERCE İNSANIN ÖLMESİNE
BEN SONUÇLARINI BİLE BİLE ESHADIN KİMYASAL BOMBA KULLANACAĞINI SANMIYORUM.HEP AYNI OYUN OYNANIYOR.KİMYASALA BOMBADA KULLANSA KULLANMASA DA ORTADA ÖLÜLER VAR.BU SORUN SURİYENİN İÇİŞLERİ AMA ÇOK UZUN ZAMANDIR DEVAM ETMESİNE RAĞMEN DÜNYADA ÖRNEKLERİ VAR.İSPANYADAKİ İÇ SAVAŞLAR VE TÜM DÜNYADA BU İŞLER BÖYLE MALESEF.ÖLENLER ADINA ELBET ÜZÜLMEK V ÇEŞİTLİ GİRİŞİMLER YAPMAK GÜZEL AMA İÇİŞLERİNE KARIŞMAK İŞTE O İŞ BİRAZ MİĞDE BULANDIRICI.NE YANİ ŞİMDİ TÜRKİYE ZAMANINDA SURİYENİN KENDİSİNE YAPTIĞINI MI YAPIYOR.ÜLKELERİN İNTİKAM ANLAYIŞLARI DA ÇOK TUHAF.BU RESMEN GÜNDELİK SİYASETE ALET EDİLİYOR YAZIK
Sahte gözyaşları
Sahte olan sensin..
KENDİ VATANINDA ŞEHİT OLAN ASKERLERİMİZ İÇİN REYHANLIDA ÖLEN VATANDAŞLARIMIZ İÇİN NEDEN BUNLARI YAPMADINIZ. ????????????????????
AKP nin bakanları Timsah gözyaşı bunlar her şey elinizde icraat yapın icraat siz ancak gariban polisleri açığa alırsınız gücünüz PKK ya yetmez boş işlerle uğraşırsınız.
NE KADAR CAHİL İNSAN VAR BU ÜLKEDE..ŞU YORUMLARA BİR BAKIN..NEREDEYSE DÜNYADA OLAN HER OLAYDAN TAYYİBİ SORUMLU TUTUYORLAR..ALLAH BU CAHİL ZİHNİYETTEN BU ÜLKEYİ KORUSUN
amin amin doğru söylüyorsun
Albayrak Çanakkalede ruh bulmuş Kanla yıkanmış Bindiği dalı kestiğinden TopÇuKışlasında Harekât Ordusunun bataklığa gömdüğü Hain Osmanlı Mandasının Malağı olabilirsin Haçlı Darbelerinde can derdine düşüp kaçtığı samanlıkta çaresiz yakalanıp istem dışı hunharca düşman süngülerine maruz kalıp mayalanan Mazlum gelinin Nefretle bedeninde taşıdığı Babası belli olmayan haram mahsul Gâvur Seyfettin olabilirsin Kanını albayrakmurat69 olarak degiştirmeye çalışabilirsin Kim bahçemde hıyar var dese tuzluyarrak pozisyon alıyorsun Üstün Hizmet Madalyası almalı bundan KelLi Şanın kelbayrakpozisyon69 olmalı.
HAYDAAAAAAAAA NEDEN AĞLIYORSUNUZ Kİ ORTALIĞI KARIŞTIRAN ZATEN SİZSSİNİZ. MUHALİF DENEN NE OLDUĞU BELLİ OLMAYAN İNSANLARI SİZ DESTEKLEYEREK KOSKOCA BİR ÜLKEYİ BU HALE GETİREN SİZLERSİNİZ.
ben bdp liyim ama şu akp deki müslümanlığı kullanarak siyaset yapanları hiçmi hiç sevemedim. ben namazımı kılıp orucumu tutup fesatlık yapmadan kötülük yapmadan Allah'ın sevdiği şeyleri yaparsam benden büyük mümin varmıdır? en çok istediğim gerilla savaşının son bulmasıydı şükür oda bitti ve varsa bana bir haksızlık silahla değil siyasetle arayacağım. ülke hepimizindir ama iyi yöneten bir hükümet lazım. beş para etmeyen yalakacılar lazım değil. başbakanın gözüne girmek için sadece bir hadiseye ağlıyorlar. nasıl ağlamayı becermişler acaba kürsüde kuru soğanmı gizlice bırakmışlar.
müsanmısınız yahudimi belli deil herşeyi siyasallaştırıyosunuz mısırda suriyede çocuklar katlediliyo kanınızdan şüpe ediyorum gezi zekalılar
EVET BUNLAR POLİTİK AĞLAMALARDIR. ONLARIN "F" TİPİ HOCALARI DA USTADIR BU AĞLAMA KONUSUNDA..ORTADAKİ GÖRÜNTÜNÜN VAHŞET OLDUĞUNDA VE İNSAN OLANIN YÜREĞİNİ PARALADIĞIN DA HİÇ KUŞKU YOK..ANCAK KENDİ ÜLKESİNDE POLİSLER TARAFINDAN SOPALARLA ÖLDÜRÜLEN ALİ İSMAİL VE DİĞER GENÇLERİN ÖLÜMÜNDE POLİSİ, KATİLLERİ "DESTAN YARATTILAR" DİYEREK KUTLAYAN HÜKUMETİN BAŞI İLE AYNI KABİNEDE OTURABİLEN HÜKUMET ÜYELERİ OLARAK, SURİYE'NİN İÇİNE ELİNİ SOKUP MEZHEP AYIRIMI İLE KARIŞTIRICILIK SİYASETİNİN MİMARI VE UYGULAYICILARI İLE KABİNE ARKADAŞI OLARAK BU GÖZYAŞLARINIZ BİZE İÇTEN GELMİYOR. SİZ ÖYLE SAYIYOR MUSUNUZ?
bekir bozdağ suriye deki İslamcı el kaideci Amerikan köpekleri işbirlikçi vatan hainlerini kahraman yapma gayretleri gülünçtür,esad durur dururken kimyasal silah kullanmaz,aptal mı,orada ki o kalp söken ve yiyen namussuz alçak katlllerin özel çabasıdır bu katliaam,burada mağduru oynayıp bm ve batılı orduları suriye çöreklenmesi için neden oluşturma gayretidir,siyonistlerin oyunları tatbik eden siz zavallılar da türk halkından o katilleri saklamayı vazgeçin lakin türk milleti ne şeytanlık peşinde koştuğunuzu görüyor..sizin genlerinizde sivaş maraş çorum rojava reyhanlı var..bırakın kolpa yapma
kullanıldığı tabiki açık ancak ABD den satılan kimyasal silahın onlardan habersiz kullanılamayacağıda açık. Meçhul olan tetiğe basan el kimin. Zannetmiyorumki üstünde onca yük olan Esad kullanıp riske girsin. Irakta Libyada heryerde aynı oyun döndü. Libyada bilip bilmeden kaddafi kötüydü diyenler Libyada ev bedava su bedava petrolden tüm halka dağıtılan yüzde herkeze yemek iş sigortasız ücretsiz tüm halka ücretsiz hastane vardı. Bilmeden yahudilere destek olanlar öğrensinler.
ya bırakın bu timsah gözyaşlarını. suriyeyi karıştıran özgür suriye ordusuna destek veren sizler değilmisiniz. istanbulda toplantılar yaptıran silah yardımı yaptıran sizler değilmisiniz. iktidara geldiğinizden beri kan durmuyor her yeri karıştırdınız. bu katliamı esat veya ÖSO kim yaparsa yapsın lanet olsun onlara. ama muhtemelen teröristler yaptı ÖSO yaptı. hiç bir gerizekalı BM konseyi oradayken kimyasal silah kullanmaz hele esat. durum çok açık. siz ancak biz ne yaptık diyerek ağlamışsınızdır. insanların katline vesile olduğunuz için ağlayın.
1300 insanın öldürülmesi ve bunların 350 si çocuk olması ve her ne sebep olursa olsun o çocukların ölmüş halini görmek ve bunda gözyaşını tutamayan bir akp li veya başka birisi olsun bunu bile çekemeyen ve eleştiren Kan emiciler ve vahşi sırtlanlar gibi devamlı saldıran siz alçak insanlara, hem ALLAH tarafından hemde Vicdanınızın sizi affetmeyecegine emin olabilirsiniz.Yazıklar olsun sizin insanlığınıza yazıklar olsun sizin Müslümanlığınıza ve yazıklar olsunki bu vahşete destek veren sizlere, sizi görüncü ben kendi insanlığımdan utanıyorum..
TİMSAHLARR.............................
bunlar boyna ağlıyor bu partinin adını değiştirelim kücük emrah partisi koysunlar bence!
İNSANLIĞINI KAYBETMİSSİN..KAYIP İLANI VER
gezide 5 tane gencimiz öldü. gözünden tek damla yaş akmadı. bu akanlar ise timsah gözyaşları. seçim yatırımı ayakları
Bu ülke o kadar şehit verdi gazi verdi bir sefer ağladınız mı??? o kadar Türk öldü bir sefer ağladınız mı.... ama sırf magazin olsun diye ekranda ağlıyorsunuz ya dış ülkerler için... hepiniz vatan hainin Türk düşmanısınız
CAHİLLİK..PARAYLA DEĞİLYA..OKADAR CAHİL İNSAN VARKİ ÜLKEDE BU TİPDE BUNLARDAN BİRİSİ..ALLAH BU CEHALETE FIRSAT VERMESİN..
ağlamaan bakan kaldımı ?...
insan duygusadır ağlayabilir bunlar, şeylerdir, devlet işlerinde gözyaşı içeri akıtılır,dışarı akıtma aczin belirtileridir(buna rol yapmak denir) içeri akıtma kararlılığın , azmin ve dürüstlüğün ifadesidir.akp.liler genellikle salya sümük hareketiyle duygu sömürüsü yaparlar, son zamanların siyasi taktiği olsa gerek,süriye,mısır gibi ülkelerde insan ölümü insan olan her mahluku üzer, unutmamak gerekir ki her ülkenin içinde farklı görüşlerde insanlar var alenen birine dua etmek diğerine lanet okumak doğru değildir.başka ülkenin iç işine müdahale anlamına gelir.bugün bana yarın sana derler.
HEP TİMSAH GÖZ YAŞLARI KİMİ KANDIRIYORSUNUZ SİZ SEÇİMLER YAKLAŞTIKCA NE YAPCANIZI ŞAŞIRIYORSUNUZ BU VATANIN EVLATLARI İÇİN ŞEHİTLERİMİZİN İÇİN TEK DAMLA GÖZÜNÜZDEN YAŞ ÇIKMAZ BİRDE ÜSTELİK DALGA GEÇERSİNİZ YAZIKLAR OLSUN SİZE.
ALLAH SİZİNGİBİ CAHİLLERDEN BU ÜLKEYİ KORUSUN
AĞLAYAN KABİNEMİZ OLDU. IRAKTA 1 MİLYON KİŞİ KATLEDİLDİ, SURİYE DE BU GÜNE KADAR 100 BİN KİŞİ ALLAHUEKBER NİDALARIYLA KARŞILIKLI KATLEDİLDİ. DOĞU TÜRKİSTANDA YÜZLERCE TÜRK KATLEDİLDİ,KERKÜK KAN AĞLIYOR. SİZ BAŞBAKANIMIZA .... OLSUN DİYE GÖZYAŞI DÖKÜYORSUNUZ. ARINÇ BEY ÇOK ÜZÜLECEK BU İŞE. RAKİPLERİ ÇOĞALIYOR.
SÖYLEDİĞİN YERLER BAŞKA ÙLKELER..NE YAPMASINI BEKLİYORSUN..SEN TAYYİP SAYESİNDE..HUZURLU YAŞARKEN..ORADA İNSANLAR KATLEDİLİYOR.DERDİNİZ..BURADANDA..TAYYİBE VURMAK..ÇOK ADİCE
beş insanımız öldürüldü fatma şahin onlar için bir damla gözyaşı döktün mü ?
5 insan siz gibi insanlar özgürce fikirlerini yazıp anlatabilsin diye öldü ama siz hala içki seks diyorsun varsay ki içki seks milletin ne için özgürlük isteyeceği size mi sorulacak ayrıca suriyede ölenler vatanı için ölmüyor amerika ve israil için ölüyor hepsi israil beslmesi sahte müslüman
onlar insan da siz gibi vicdanı yitirmiş kişilere ne denir bilemiyorum
onlara telef oldu denilir
kimin ne için öldüğüne bakmak lazım. biri içki seks özgürlüğü için ölüyor diğerleri vatanı için. lükse bakar mısın?
polis hariç onlar insanmıydı cevap ver
onları devlet katletti sizin gibi zihniyet bendense şehit değilse telef insanlıktan bi zerre vicdandan eser kalmamış sizde
TIMSAHIN GÖZ YAŞLARI...
NASIL BİR HAYVANSIN
siz ilk önce kendi halkınıza yaptığınız zulümlerden vazgeçin ondan sonrada başka ülkere acıyın.ulan arkadaş ne kadar arsızsınız beee kendi halkınıza biber gazı jop bu yasal başka ülkelerde olunca insafsızlık oluyor.ne kadar iki yüzlülük bu yaaaa....
bunlar insan olsalar türkiyede ölen 5 genç içinde gözyaşı dökerlerdi.yalan,dolan,duygu sömürüsü,mağduriyet sömürüsü başka bir şey değil.deselerdi burda ölenler içinde çok üzüldük.hatta yaptıkları hataydı ama ölmeleri gerekmiyordu diye gözyaşı döktük deselerdi...başlarındaki o çirkin herif insanlara işkence yapanları kahraman ilan etmedimi 1 ay evvel.
VİSKİ.İÇMEK İÇİN UYUŞTURUCU İÇMEK İÇİN YAPILAN EYLEMLER BENCE İNSANİ DEGİL
mardinde bir kıza onlarca kişi tecavüz etmişlerdi neden o göz yaşlarınız onun için akmadı...
bekir bozdağ ile fatma şahin tam bir yuhudi usulü rol kesmişler ,abd`de yahudiler sürekli hırıstiyanlar ve diğerlerini yıllardır bu şekilde etkilediler ve her istediklerini yaptırdılar,çok etkili bir taktiktir ,sistemli bir çalışmadır. soruyorum size tayyipin sözde demokrasi baskıları ve savaş çığırtkanlıkları olmasaydı bu yaşanan süreç olurmuydu
Bunlarımn hepsi sümüklü,bune biçim devlet adamlığı,
insanlık bu hatırlatıyım sana
ağlayan bakan istemiyoruz....
Ülkemizdeki sokak çocukları hergün ölüyor. Hatta bunlar geleceğin potansiyel tehlikesi Allah korusun. Bunlar için ne zaman ağlayacağız? Bunları ne zaman göreceğiz? Suriyedeki olayları elbette tasvip etmiyorum, yanlış anlaşılmasın. Hatta şiddetle , nefretle kınıyorum. Ayrıca Doğu Türkistandaki, Myanmar arakan'daki .......çocuklar da masum, ve müslüman aile çocukları? Bunları kamuoyunun dikkati iiçin gündemde ne zaman tuttunuz sayın bakanım? ...... Görelim Mevlam neyler, neylerse güzel eyler.... Zulümle abad olanın sonu berbat olur!...
Bozdağ ve Şahin olaya tepki mi gösterdi. Buna sebep olan partinin mensubusunuz ? Mualifleri destekleyen siz değilmisiniz ?
boyna ağlayaçağınıza mantıklı olun kuvvetlı olun.bu zaafıyetınız türkıyeye güç kaybettiriyor.süratle demokrasıye dönün .realıst olun..kavgada yumruk sayılmaz savaştada ne kullanaçakları öyle antlaşmalarla falan belirlenemez.sen iskenderun limanından araç ve silahları sokuyorsun onlar ne için barış içinmi insanların ölmemesi içinmi? yalancısınız yalançı bana sökmez o timsah göz yaşları.utanın yeter.koca türk devletını ne hale düşürdünüz.yuh olsun size geri zekalılar.
Başkaları için ağlama bakan hanım . Ülkemizde olanlara bak.
zaten bu güne kadar din görevlileri bu kadına şiddeti körükledi hoş gördü şimdi ne yaparsanız yapın milletin eli alıştı artık geri döndürmeniz zihinleri temizlemeniz çok zor...yüyyıllar sonra yeni bir nesil gerekir oda işimize gelmez..çünki zayıfı ezmek her zaman işin en kolayı....
Çinlilerde Uygur Türklerinin derisini yüzüyor hiç ağladınız mı?Hiç dua ettiniz mi ?Rabia KADİR dünyada niye ÇİN KUZEY KORE ve TÜRKİYEYE girmesi yasak Uygur Türkleri insan görülmüyor mu ? Reyhanlı saldırısı sonrası ölen vatandaşlarımıza üzüldünüz mü?Üzülmediyseniz Türkleri insan olarak görmüyormusunuz?
ne salaksınız ya..ne sulusunuz...böyle saçma şeylerle gündemde olmaya halkın gözünü boyamaya çalışmayın...yıllardır benimde askerim su gibi gençlerim gitti....niye onlar için değil bu gözyaşları....
Diğer Haberler