HABER

Bakan Soylu 'Eren Bülbül' mesajıyla duyurdu! PKK'nın sözde Karadeniz sorumlusu öldürüldü

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, terör örgütü PKK'nın sözde Karadeniz lideri, kırmızı listede aranan Zeynel kod adlı Mehmet Yakışır'ın öldürüldüğünü açıkladı. Aynı operasyonda Sorej kod adlı Barış Coşkun'un da öldürüldüğü belirtildi.

Bakan Soylu 'Eren Bülbül' mesajıyla duyurdu! PKK'nın sözde Karadeniz sorumlusu öldürüldü

Trabzon’un Maçka ilçesinde 15 yaşındaki Eren Bülbül'ün şehit olduğu çatışmada PKK'lı teröristlerin başında olduğu belirtilen örgütün Sözde Karadeniz sorumlusu Zeynel kod adlı Mehmet Yakışır ile Sorej kod adlı Barış Coşkun, Gümüşhane'nin Kürtün ilçesinde çıkan çatışmada öldürüldü.

Giresun'un Güce ilçesine bağlı Körükbelen yaylasında 6 gün önce çıkan Uzman Çavuş Ali Cevzic'nin şehit olduğu çatışmanın ardından, kaçan teröristlerin etkisiz hale getirilmesi amacıyla Giresun- Gümüşhane- Trabzon üçgeninde yürütülen hava destekli geniş çaplı operasyonlar sonuç verdi. Güvenlik güçleri, bugün saaat 02.30 sıralarında Gümüşhane'nin Kürtün ilçesi Sarıtaş Yaylası kırsalında PKK'lı teröristlerle temas sağladı. Çıkan çatışmada 2 terörist silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirildi.

Yapılan araştırmada, öldürülen teröristlerin, geçen yıl erzak çalan PKK'lıların yerini gösterirken kurşunların hedefi olan 15 yaşındaki Eren Bülbül ile Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik'i şehit eden grubun başında olduğu belirtilen, İçişleri Bakanlığı'nın Aranan Teröristler listesinde kırmızı kategoride yer alan örgütün sözde Karadeniz sorumlusu Zeynel kod adlı Mehmet Yakışır ile Sorej kod Barış Coşkun olduğu belirlendi.

BAKAN SOYLU DUYURDU

İki teröristin etkisiz hale getirildiğini İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Twitter adresinden duyurdu. Bakan Soylu, yaptığı açıklamada, "Eren Bülbül; Şimdi rahat rahat ismini anabiliriz. O kalleşler cehennemde sen cennettesin. Kahraman jandarmamızı kutluyorum. PKK’nın sözde Karadeniz lideri Zeynel kod (Kırmızı liste) Mehmet Yakışır ve Sorej kod Barış Coşkun öldürüldü" ifadelerini kullandı.

Güvenlik güçlerinin bölgedeki operasyonlarının sürdüğü bildirildi.

AW444134_01

TELSİZDE YALVARMIŞTI

Uzman Çavuş Ali Cevizci’nin şehit edilmesinin ardından bölgede sıklaştırılan operasyonlarda telsiz kestirmesi alınan PKK’lılar üstleri ile girdikleri muharebede, "Bizi buradan biran evvel çıkartın" diyerek yalvarmıştı. Giresun, sınırından Gümüşhane sınırına geçerek Tunceli’ye geçmek isteyen grup Kürtün ilçesine bağlı Üçtaş Köyü Sarıtaş yaylası kırsalında ilk önce fotokapanlara yakalandı. Alınan görüntünün ardından bölgede başlatılan operasyonlar sonucu askerin titiz takibi ile gece saatlerinde sıcak temas sağlandı. PKK’lılara karşı açılan ilk ateşte iki terörist etkisiz hale getirildi. Bölgede bulunması muhtemel diğer örgüt üyelerine yönelik operasyonlar ise Gümüşhane-Giresun kırsalında genişletilerek devam ederken, bölgede yeni kan izlerine rastlandığı öğrenildi.

2009'DA 9 ASKERİ ŞEHİT ETMİŞTİ

PKK’nın sözde Botan Eyalet Sorumlusu 'Cudi Zaza' kod isimli Mehmet Yakışır. PKK’nın 12 kişilik Karadeniz Açılım Grubu’nda bulunuyordu. Eylem dosyası kabarık olan PKK’lı Yakışır, Diyarbakır-Bingöl yolunda yapılan eylemleri organize eden isim olarak istihbarat raporlarına yansıdı. Cudi, Cesur ve ya Zaza kod isimlerini kullanan Bingöl Nüfusuna kayıtlı olan Mehmet Yakışır ayrıca 2009 yılında Diyarbakır’ın Lice İlçesi Abalı Köyü yakınlarında zırhlı askeri araca yönelik 100 kilo patlayıcı ile saldırı düzenleyip 9 askeri şehit eden PKK’lı teröristlerin başında olduğu istihbarat raporlarına girmişti.

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 17 yorum
yerine yenisi atanır bay soylu, öyle öldürerek olmaz bu işler, olsaydı şimdiye bitmişti. bu işler silahsız olur. önce onları silahsızlaştırma yöntemlerini bulun böyle boş konuşmayın
o bir piyon sadece, terör böyle bitmez.
Devlete ve millete karşı acımasızca davrananların yaşamaya hakkı yoktur çok şükür Allah Devletimize ve milletimize zeval vermesin şehadet şerbetini içmiş ve şehitlik mertebesine nail olmuş kardeşlerimizi rahmet ile anıyor.içişleri bakanımızı terör ile verdiği mücadelede ve kararlılıkta tebrik ediyorum.
Geri Dön