HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Bakan Yerlikaya'dan Kayseri paylaşımlarına ilişkin açıklama! 63 hesap hakkında soruşturma

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 30 Haziran 2024 akşamı Kayseri’de meydana gelen olaylarla ilgili sosyal medyadan açıklama yaptı. Yerlikaya, 63 hesap ile ilgili soruşturma başlatıldığını belirtti. Adalet Bakanı Tunç'tan da olayla ilgili açıklama geldi. Tunç, "Soruşturma kapsamında gözaltına alınan şüpheli şahıs, çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştır. Çocuk ve ailesi ise devletimizin koruması altındadır." ifadelerini kullandı.

Bakan Yerlikaya'dan Kayseri paylaşımlarına ilişkin açıklama!  63 hesap hakkında soruşturma

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Kayseri'de meydana gelen olaylarla ilgili X hesabından açıklama yaptı. Yerlikaya, şu ifadeleri kullandı;

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

"30 Haziran 2024 akşamı Kayseri'de meydana gelen olaylar sonrası sosyal medya platformu X üzerinden yaklaşık 79 bin hesaptan, 343 bin paylaşım yapıldı. Paylaşım yapılan hesapların %37'sinin BOT; paylaşımların %68'nini ise provakatif amaçlı ve negatif olduğu tespit edildi.63 hesap ile ilgili soruşturma başlatıldı. Bunların 10'u savcılığa sevk edildi; diğerlerinin işlemleri devam ediyor.Ülkemizin huzur ve güvenliğini tehdit eden, provakatif paylaşım yapanlara, nefret söylemlerinde bulunanlara göz açtırmayacağız."

ADALET BAKANI TUNÇ'TAN AÇIKLAMA GELDİ!

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Kayseri’deki çocuk istismarı olayıyla ilgili sosyal medyadan açıklama yaptı.

sdfsd

Bakan Tunç, sosyal paylaşım sitesi X hesabından yaptığı paylaşımda, "Kayseri'nin Melikgazi ilçesinde meydana gelen çocuk istismarı olayıyla ilgili Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan şüpheli şahıs, çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştır. Çocuk ve ailesi ise devletimizin koruması altındadır. Suriyeli sığınmacılar üzerinden milletimizin birliğini ve ülkemizin huzurunu bozmaya yönelik faaliyetler ile sosyal medya üzerinden yapılan provokatif girişimler ve asılsız iddialarla ilgili Cumhuriyet Başsavcılıkları tarafından soruşturmalar sürdürülmekte olup, gözaltı kararları verilmektedir" dedi.

Bakan Tunç, "Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Bağımsız ve tarafsız Türk yargısı, kanunlar çerçevesinde gerekli cezaları uygulamaktadır. Ayrımcılık yaparak, ötekileştirerek ve nefret dili kullanarak milletimizin arasına nifak tohumları ekmek isteyenler asla amacına ulaşamayacaktır. Aziz milletimiz, sağduyulu davranarak ülkemizi karıştırmak isteyenlere asla müsaade etmeyecektir" ifadelerine yer verdi.

En Çok Aranan Haberler