Barbaros Şansal gözaltına mı alındı?

Halk TV'de telefonla katıldığı programdan sonra evinden sivil polisler tarafından alındığı iddia edilen Şansal ile ilgili resmi bir kayıta ulaşılamaması sosyal medyayı da çalkaladı.

Barbaros Şansal gözaltına mı alındı?

Şansal'ın Emniyet'te de kaydının olmadığının söylenmesi, sevenleri arasında uzun süre panik yaşanmasına sebep oldu.

Dün Halk TV spikeri Lale Özan Arslan'ı arayan Şansal, ''Kapımda polisler var, sanırım gözaltına alacaklar'' dedi. Şansal,"İnternet bağlantım da kesildi'' ifadesini kullanmış ve bu sözlerinin ardından, Halk TV spikeri Lale Özan Arslan'la bağlantısı koptu. Şansal, Hayko Bağdat, Behzat Ç, Onur Akay gibi ünlü isimlerle birlikte TGB'ye yapılan operasyona sert tepki göstermiş attıkları tweetler haber sitelerinde yayınlanmıştı. Sivil polisler tarafından alındığı iddia edilen Şansal ile ilgili resmi bir kayıta ulaşılamaması sosyal medyanın da uzun süre çalkalanmasına sebep olmuştu. Barbaros Şansal , az önce Twitter adresine "Sağlıklı ve güvenli şekilde ancak uykusuz olarak evime döndüm ! Sorun yok. Sarıyerde'ki evimdeyim. Cep telefonum yok. Karakola uğrayıp ifade verdim , Şikayetçi değilim" dedi.

Evine gelen 3 kişinin kendisini sivil polis diye tanıtarak arabaya bindirdiklerini ancak arabada söz konusu kişilerin polis olmadığını anlatan Barbaros Şansal OdaTV'ye başına gelenleri anlattı:

"Beni arabaya bindirdikten sonra Pirinçli Köyü'ne götürdüler. Sabaha kadar orada tuttular. Kötü muamelede bulunmadılar. Sadece konuştular. Ancak ne söylediklerini şimdi konuşmak istemiyorum. Döndüğümde Sarıyer Polis Karakolu'na giderek ifade verdim ve şikayetçi olmadığımı söyledim." Dağüstün'ün kendisi için özel ekip kurulduğunu söylemesi üzerine Şansal şunları söyledi: "Yol boyunca 30 tane çevirmeden geçtik. Hiçbirinde sorun yaşanmadı, rahatça geçtiler. Benim evim yerim belli. İsteseler bulurlardı." Şansal'ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 17 yorum
hikaye film çeviriyorlar tatil yapıyordur millete gaz verip sokağa dök sen git tatil yap bunlara uymayın arkadaşlar
DOĞRU İSE,BİRGÜN ONLARIDA ALIRLAR VE UYGUN BİR ŞEKİLDE AĞIRLARLAR.ALENİ EŞKİYALIK DÜZENİNE DÖNDÜ.ANCAK KİMSE KAYGILANMASIN.ÇOK YAKINDA ATATÜRK İLKELERİNE LAİK CUMHURİYETE VE ULUSAL BİRLİĞİNE İÇTENLİKLE BAĞLI BÜYÜK TÜRK ULUSU,SANDIKTA İRADESİNİ ORTAYA KOYACAK VE GEREĞİNİ YAPACAKTIR.BÖY LE BİR ANLAYIŞ OLABİLİRMİ?İNSANLAR SABAHIN 6'SINDA RTE VE AKP'Yİ ELEŞTİRDİKLE Rİ İÇİN UYDURMA GEREKÇELERLE GÖTÜRÜLÜYORLAR.HÜKÜMETİN GİTMESİNİ İSTE MEK,DÜŞÜNCE VE SEÇİM TERCİHİ İLE SINIRLI KALDIĞI SÜRECE SUÇ OLAMAZ. RTE'DE ATATÜRK İLKELERİNİ LAİK CUMHURİYETİ KALDIRMAK İSTİYOR.PEKİ ONU ALACAK VAR MI?KEMAL BULGAN
Akşam Şansal'ı Halk TV'de dinliyordum. Ağzından salyalar akarak kin kusuyordu. Sonra sesi kesildi. Umarım göz alyına alınmıştır. da can güvenliği olur. Aksi takdirde hükümete bok atabilmek için gebertirler bile...., Paronaya mı dediniz. (Uğur Mumcu'yu, Hablemitoğlu'nu, gibi) Radikal solcular ne kadar çakallar siz bilmezsiniz.
bunların zihniyeti bu işte.polis şiddet kullanmış.o polisn yerined sne olsaydın napardın biliyon mu kesinlikle söylüyorum silahında ne kadar kurşujn varsa hepsğini boşaltırdın.neyin direnişini yapiyorsunuz rahatınzı bizden rahat yediğiniz önünzüed yemediğnzi ardınızda en iyi yerlerde tatil yaparsınzı istediğinizi isteğiniz an söyler çizer tencere tava çalarak halkı rahatsız edersiniz huzuru bozarsınzı kamu malina zarar ver mevcut anayasa düzenini deişmeye çalış onrada beni içeri alacaklar geç bile kalmışlar.bu ülkede hersey isetdiği gibi at oynatirsa anaya nerde kanun nerde?
ne kadar beyinsiz varsa buraya toplanmış yazıklar olsun sizin gibi örümcek beyinlilere
Umarım GÖZALTINDADIR. Utanılası bir durumu " ummak " kadar utanç dolu zamanları yaşıyoruz. Pek çok yetkili ve etkili erkekten daha cesurca düşüncelerini açıklayıp arkasında durması birilerini rahatsız etti.Sonuçta karşı taraftandı. Eli sopalı, eli palalı olarak " EVLERİNDE ZOR TUTULANLAR " değilde; polis almış olsun.
Hımm demek ki ''Erkek görünümlü Şansal ha'' vay be ne günlere kaldık.Adam meğer Erkek değilmiş ama görünümü erkek.Tüh yazıklar olsun.
bu şekilde topluma kin ve nefret aşılayan aşağılıkların temizlenmesi gerekiyor. Resmen Türkiye Cumhuriyeti Devletine karşı insanları kışkırtıyorlar. Sokağa dökmek istiyorlar. Huzur ve düzeni bozmak istiyorlar. Savcılar üstlerine düşeni yapmalılar bence..
Türkiye'de hiçbir iktidar bu kadar milletten eleştiri almamış,bu kadar milleti bölmemiş,kin ve nefreti üzerine çekmemişti.Artık iktidar kendine ayna da bir bakmalı,herkese eşit yaklaşmalı;yoksa Mısır'da olduğu gibi bölünme kaygısı yaşıyor insanlar.
Bu yalanı ve iftirayı bol keseden salladığın için senin yaşını merak ettim.Acaba sen kaç yaşındasın.bu yorumu aklı başında dürüst namuslu 15-20 yaşından büyük biri asla yazamaz.
Yaw bu zıbını niye gözaltına alsınlar...Kulamparanın birisi kapatmıştır evine veyahut kendisi saklanıyordur bir yerde:)
Biraz önce okudum 11 saattir haber alınamayan bu herif evinden çıkmış ne enteresan demi adam 11 saat ortalıkta yok evine bakmadan önce polise soruyolar haberimiz yok deyincede manşetlere çıkarıyolar bunlara ne desek boş
Bu adama sallıyonuz da koçlar acaba ondaki cesaretin binde biri varmı sizde..!!
valla tanımıyoz ki arkadaş kim olduğunu korkalım. suratına bakınca pek de öğle cesur birine benzemiyor ama . yani ne bileyim bülent ersoy gibi biri herhalde gözlüklere bakılacak olursa. yinede insanın dış görünüşüne aldanmak doğru değil. bakarsın çok tehlikeli bağlantıları olan örgüt adamı dış servislerin ajanı, bir provakatör olabilir. yinede korkmak lazım.
Türkiye'de hiçbir iktidar bu kadar milletten eleştiri almamış,bu kadar milleti bölmemiş,kin ve nefreti üzerine çekmemişti.Artık iktidar kendine ayna da bir bakmalı,herkese eşit yaklaşmalı;yoksa Mısır'da olduğu gibi bölünme kaygısı yaşıyor insanlar.
ben de önemli biri sandım ya hepiniz kaybolunnnn
demek şikayet yok öylemi bidaha götürürlerse seni kesin her türlü hallederler yeğen böyle senaryolar başına iş açar oynama yeğen akıllı ol.
Diğer Haberler