HABER

Başbakan Erdoğan oyunu Üsküdar'da kullandı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, anayasa değişikliğine ilişkin referandumda oyunu Üsküdar'daki Burhaniye İlköğretim Okulu'nda kullandı.

Başbakan Erdoğan oyunu Üsküdar'da kullandı

İSTANBUL (A.A) - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bugünkü halk oylamasının Türkiye'nin demokrasisi ve özgürlükler için önemli olduğuna inandığı kadar, Türkiye'yi sıçratacak bir sınav olduğuna da inandığını söyledi.

Başbakan Erdoğan, Üsküdar'daki Burhaniye İlköğretim Okulu'nda eşi Emine Erdoğan ve kızı Sümeyye Erdoğan ile oyunu kullandıktan sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bugün Türk demokrasisinin çok önemli bir kırılma noktasında olduğunu, Türkiye'nin çok önemli bir sınavdan geçtiğini belirten Erdoğan, ''Milletçe bugün çok önemli bir kararın içindeyiz. Arifesindeyiz demiyorum çünkü bir kaç saat içinde netice belli olacak. Hatta Güneydoğu Anadolu'nun bazı kırsal kırsal kesiminde sandıklar kapanmış, oralardan neticeler gelmeye başladı. Bu gösteriyor ki katılım iyi. Öyle zannediyorum ki neticeyi akşam alabileceğiz'' dedi.

Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Sabahtan bu yana aldığım bilgiler, Hakkari dışında aslında iyi bir katılım var. Hakkari'de de yine var. Bu noktada da başta valilerimiz ve güvenlik güçlerimize çok teşekkür ediyorum. Çünkü bu konuda halkı rahatsız eden kesimleri, iyi kontrol altına aldılar. Halkın sandığa gidişini rahatlattılar. Onların o beklediği boykot inşallah sandıklarda gözükmeyecek.''

-''ÖLDÜK ÖLDÜK DİRİLDİK''-

Dünya Basketbol Şampiyonası'nda Türk Basketbol Milli Takımı'nın finale yükselmesine ilişkin bir soru üzerine Erdoğan, ''Öldük öldük dirildik ama son 4.5 saniye her şeyi değiştirdi. Hatta evimde eşim de '4.5 saniyede ne olur?' dediği zaman, '4.5 saniyede çok şey olur' dedim. Hakikaten 4.5 saniyede gördünüz, bir asist ve arkasından Kerem'in o attığı iki sayı, bizi finale taşıdı. Bundan çok çok mutluyuz. Temenni ederiz bu bu akşam bayramlarımızdan birisi de o olsun.''

Erdoğan, bu akşam Milli Takımın ABD ile oynayacağı final maçını da salonda izleyeceğini belirtti. Başbakan Erdoğan, dün akşam Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile bu başarıyı paylaştığını, Federasyon Başkanı ile de görüştüğünü, takım kaptanı Hidayet Türkoğlu'nu da arayarak onun şahsında tüm kadroyu tebrik ettiğini dile getirdi.

Erdoğan, referandum sonuçları açıklandıktan sonra AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nda konuşma yapacağını da bildirdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön