Başbakan Yıldırım'ın gündeminde uçak kazası vardı! O yorumlara ateş püskürdü!

Türkiye Diyanet Vakfı İyilik Ödülleri Programı'nda konuşan Başbakan Binali Yıldırım, İran'da düşen uçakta hayatını kaybeden kadınlarla ilgili sosyal medyada yapılan yorumlara sert tepki gösterdi. Yıldırım, "Yüreği burkulan ailelere sabır ve başsağlığı dilemeyi beceremeyenler, hiç değilse susmalıdır"dedi.

Başbakan Yıldırım'ın gündeminde uçak kazası vardı! O yorumlara ateş püskürdü!

BBaşbakan Binali Yıldırım, Türkiye Diyanet Vakfı tarafından Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen İyilik Ödülleri Programında konuştu.

Başbakan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

İyiliği insan olmanın şuuruyla yaptılar. Çünkü, insanın fıtratında sevgi vardır, merhamet vardır.

Kötülükler insanın özünden, yaradılış gayesinden uzaklaşması ve sırat-i müstakimi kaybetmesi neticesinde ortaya çıkıyor. Bugün dünyada kötülüğün hüküm sürdüğü her yerde bu hakikati görüyoruz. Görünen sebep ne olursa olsun, aslında dünyadaki bütün mücadeleler iyilikle kötülük arasındadır. Allah bizleri istikametini kaybedenlerden ve insanlığına yabancılaşanlardan eylemesin.

Unutmayalım ki; iyi insanların sevgisi ve merhameti olmasa ne bu toplum nede insanlık ayakta durabilir. Dünya, iyilerin yüzü suyu hürmetine ayaktadır. Ancak, bugün iyilerin sesini bastıran bir anlayış gittikçe dünyada hakim oluyor. Bizim bu anlayışa esastan itirazımız var. Biz, insanın haysiyetini her şeyden daha önemli görüyoruz.

Halka hizmeti, hakka hizmet olarak biliyor ve vatandaşlarımıza hizmet etmekten gurur duyuyoruz. Bizim hayat felsefemiz, iyi ve doğru alışkanlıkları, ahlakı önemseyen kötülükten fenalıktan zulümden uzak durmayı ilke edinen bir anlayıştır. Bu anlayışta zengin fakirden, beyaz siyahtan, şehirli köylüden, erkek kadından daha üstün değildir. Birisinin başına gelen kötü bir hadiseye sevinmek insanlıktan nasibini almamaktır.

Değil bir insanın bir canlının ölümüne bile sevinmek ilkel kalmış ruhun tezahürüdür. Böyle bir davranışın bizim inancımızda yeri yoktur. Peygamberimizin, ‘kardeşinin uğradığı felaketi sevinçle karşılama. Allah onu rahmetiyle o felaketten kurtarır da seni de derde uğratır’ diye buyuruyor. Yüreği burkulan ailelere sabır ve başsağlığı dilemeyi beceremeyenler hiç değilse susmalıdır” diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 35 yorum
millet açlıktan yokluktan sinir krizleri geçirirken kızın biri dünyanın en pahalı şehrine BEKARLIĞA VEDA PARTİ vermeye gidiyor hemde özel jetiyle. bizde türk halkı olarak yasmı tutalım???
@tolgabey200706 Kardeşim yas tutma ancak ALLAH rahmet eylesin diyebilirsin... Kim bu dünyada ne yapıyorsa hesabını ALLAH a verecek... Biz yargı makamı değiliz...
@tolgabey200706 nasıl müslümansınız Berkin elva öldü ona kulp, bu öldü buna kulp
kimse kimsenin cenazesine üzülmek zorunda değildir. bu holdingin patronuyla yakın ilişkileri varsa onu bilemem sayın başbakanın. yoksa birkaç yıl önce ankarada yılbaşı partisi veren gençler doğalgazdan zehirlendiğinde akp bürokratı ego genel müdürünün açıklamasına (çıplaklardı ve sarhoşlardı vs ) bir cevap vermemişlerdi
üfff en güzel örnek olmuş.onlarda gençti.tutarlı olmak gerekir.
allah rahmet eylesin de bu nedir arkadaş gundemden düşmüyor yok şu gelinliği giyecekti yok şu arkadaşı gelmeyecekti yok uçak yapılsa ölmeyecekti... Hayattaki en adil şey herkesin bir gün ölecek olmasıdır
sadece başbakanı degıl.. ınsanlıktan nasıpsız bu hayvanlar mılletıde bıktırdı..kendılerı şerefsızın önde gıdenı ama ölusu dırısı kımseyıde beğenmezler...
doğru söylemiş bu sefer.
Boşbakan konuştu
sayın başbakanımız ; Gereği yapılsın bu iğrenç mesnetsiz yorumları yazanları savcılık gereğini yapsın .
@bjk12386 SENİN HAKKINDA SAVCILIK GEREĞİNİ YAPIYOR..
Ateş püskürene kadar yorumları yapanı tespit et ve ceasını ver. Bimere bildiriyoruz bildiriyoruz bir bk olduğu yok.
bimer nedir?mahkememi?
İnsanlar istediğimiz gibi yaşamak zorunda değil. Ayrıca kendi doğrularımız ne kadar doğru kim nekadar biliyor. Bir müslümana düşen ölen kişi kim olursa olsun arkasından kötü konuşmamaktır en azından ben büyüklerimden bınları duyarak büyüdüm. Bu gibi konuşmaları yapan insanlarla sanırım aynı dinden değilim.
Açıklamayı nerenizle okuyorsunuz bilmiyorum ama kimse yas tutun demiyor ama illa bişey söyleyecekseniz aileye başsağlığı ölüye rahmet dileyin diyor yani azıcık insanlık biraz gayret edin başarabilirsiniz
Neden kızıyor ki? İnsan kendi eserine kızar mı hiç ? Toplumu bu hale son 15 yılda getirenler kim ki? Hadi ordan, hadi ordan derdi yasamıs olaydı eğer Süleyman Demirel.
kendide çok ah aldı oğlu kumar masasında milletin parasını eziyor korkuyor tabi oda
Akparti seçmenleri bu açıklamaya çok kırılacak, çok.
ramazanda beş yıldızlı siyasî iftar yemeği verilmesin derse binali abimiz kızmasın.islâmda hiç olmayan gösteriş,böbürlenme olmasın yoksullara yapılan yardımın fotoğrafları çekilip özellikle yayınlanmasın.sokak iftarları yerine bütün bir yıl,yoksul ailelere reklàm yapmadan yardım edilsin dersek,daha büyük abi de kızarmı?gösteriß bilerek yapılıyorsa islâmda yoktur diyelim nokta.
Hiç bir demecini dinlemem bile, ama bu sözlerinde haklı.
gittikler yer ülkemizin zltını oyan BAE değilmi?
Sayın başkan dolar ve euro artışından da bahsedin hakla beraberseniz ve halka karşı samimi olmak istiyorsanız. Elbette kimse kimsenin acısına sevinmemeli. bu etik değildir. Ama buna benzer çok durum Türkiye 'de yaşanıyor. Buzdolabında saklanan cesetlere küfredeni bile var bu ülkede. Ölen çocuğun annesini yuhalatan faniler de gördü bu üç beş günlük hayat. Ancak başımızdakiler olarak önceliklerinizi samimi bir şekilde görmek istiyoruz. Birşeyleri bahane edip sağa sola bağırmanızı değil. Pedegojik olarak çocuğuma zarar verdiği için korkudan televizyonu açamıyoruz. Hep bağıran büyükler geriyor biz
SEN İŞİNE BAK VEZİR. PADİŞAHLIK GELDİ T.C. 1 KHK YÜZ BİNLER İŞSİZ KALIYOR VEYA KADRO ALIYOR. YAZIK T.C. AZİZ VATANDAŞLARINA SÖZÜM ANLAYAN İNSANLARA ZATEN ANLAMAYAN EŞEKLERE SÖZÜM YOK
zoruna mı gitti baş - bakan neden çünkü sizde haram para yiyorsunuz trilyonluk ihaleleri fesatla alıyorsunuz oğlun kumar - karı kız batağında demi bizi bu güzel TÜRKİYE mi bu hale getirenleri Allahıma havale ediyorum o en güzelini bilir ve yapar GÖRÜYORSUNUZ SÖZE GEREK YOK . . .
yaptığımız yorumlardan başbakan değil, bizler sorumluyuz. o rahmet diliyor diye bende dileyecek değilim, fakir ekmek parası bulamazken, belediye otobüsüne zar zor binerken, zengin bilmemneyinin keyfine jetle gidiyorsa, ölüsüne acırsam allah benden o tarafta hesap sorsun. bende cevabını yapıştarayım." Bu kadar adaletsiz dağıtırsan, insanların birbirine lanet okuması, zenginin fakire fakirin zengine kin beslamesi doğaldır" diyeyim.
Keşke bu açıklamayı maddi durumuna bakılmaksızın herkes için yapabilseniz. ve bu tebayı yaratan siz siniz.
sana bi sorsaydık herşeye burnunuzu sokmayın .
15 yıldır o yobaz anlayışdan beslendiniz ve siz de o yobaz anlayışı besledinşz sayın başbakan, şimdi çıkmış da neyden şikayetçisiniz?
takdiri ilahi diyelim Allah rahmet eylesin yani dünya malı dünyada kalır hepimiz 2 metrelik bi çukura girecez hak yiyen ah alanada cezayı Allah verir sevap işleyenede Allah karşılığını verir önemli olan bu dünyadan kimsenin ahını almadan göçüp gitmek
Üzülmüyorumda,rahmette dilemiyorum,umursamıyorumda. Milletin üzüntüsü derdi kederi geçim sıkıntısı onların ne derece umurunda ise onların bu bok yoluna gitmesinin 100 katıda benim umursuzluğumda!
Başbakan tamam olenlere Allah rahmet,ailelerine sabır versin'de.tek derdimiz bumu bak bugünde içerde 3 dışarda 1 şehidimiz var.bosbakan,onlar ülke savunmasında şehit oldu,bekarlığa veda partisine özel uçakla gitmediler...
başbakan doğru söyledi, berkin elvan için de aynı şeyler geçerli
Yemişim hümanistliği şunu bunu. Üzülmüyorumda,rahmette dilemiyorum,umursamıyorumda. Milletin üzüntüsü derdi kederi geçim sıkıntısı onların ne derece umurunda ise onların bu bok yoluna gitmesinin 100 katıda benim umursuzluğumda! İş patronların çocukları olunca siyasilerde bir yalakalık yarışı başladı.
Sayın başbakan acılı ailelere tabiki sabırlar diliyoruz. ama milletin bu siteminin büyük bir kısmı gelir eşitsizliğinden kaynaklıdır. bunu da sebebe sizin hükümet politikalarınızdan doğan adaletsizilikdir. esas sitemler aslında ülkedeki adaletsizlik ve ekonomik çöküşdendir. ölen ailelelre tekrar sabırlar dilerim
fakirin ölmesinin ne önemi var ki?? önemli olan, zengin ölmesin...Fakir yaşasa ne, yaşamasa ne???Mesela bu rahmetli bayanların her günü bir fakirin 10 yıllık yaşamı gibi...ayrıca ülkeye parasal katkılarını saymıyorum bile...Başbakan haklı...doğru söylemiş.
Diğer Haberler