Başbakan'ın taksisinden skandal çıktı

Geçtiğimiz hafta yaptığı seçim kampanyasıyla dikkatleri üzerine çeken Norveç Başbakanı'nın başı dertte. Başbakan'ın kullandığı taksiye binen bazı müşterilerin paralı aktörler olduğu ortaya çıktı.

Norveç Başbakanı Jens Stoltenberg'in başarılı olarak gösterilen seçim kampanyasından skandal çıktı.

Başbakan'ın Oslo sokaklarında taksicilik yaparak halkın nabzını tuttuğu kampanya çalışmasının önceden planlanmış olduğu ortaya çıktı.

Norveç gazetesi Verdens Gang, kampanyada Başbakan'ın kullandığı taksiye binen 14 kişiden 5'inin sıradan müşteri değil profesyonel aktörler olduğunu yazdı. Aktörlere çekim için 65 Euro ödendiğini belirten gazetenin haberine yalanlama gelmedi.

Filmi çeken reklam ajansı ise durumu kabul etti. Ajanstan, mümkün olduğu kadar farklı gelir gruplarından fikir alabilmek için böyle bir yola başvurduk açıklaması geldi.

Açıklamada, "Aktörler İşçi Partisi için bir çekim yapılacağını biliyordu ancak şoför koltuğunda başbakanın oturacağından habersizdi" denildi.

Aynı zamanda İşçi Partisi lideri olan Başbakan da, çekimde oyuncuların yer aldığını sonradan öğrendiğini belirtti.

dünyadan haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 23 yorum
Böyle başlıklarla Başbakanımızı yıpratmak istemeniz gayet normal. Yarım akıllı çapulcu site. Başlığa ülkenin ismini neden yazmıyorsunuz?
kömürü yiyip makarnaylamı ısınıyorsun ?
Ne saçmalıyorsun :) Norveç Başbakanının taksi sürdüğünü çoğu kişi biliyor, daha haberin içine girmeden Türkiye olmadığı belliydi. Bu arada bizim başbakanın taksisi mi var :)
dunkof
EMİRHAN OLUM BAK GİT SEN ÖNCE GÜNDEMİ TAKİP ET BAŞBAKAN TAKSİCİLİK YAPARMI TÜRKİYEDE SEN NEYİN KAFASINI YAŞIYOSUN
akp den öğrenmiştir. parayla mitinglere insan toplaması gibi.
Sana kaç para verdiler mitinge gitmen için
geyik kafanı kumdan çıkar biraz :)
ismindende okunduğu gibi harbi alageyiksin olm sen onlar parayla topluyorda gezide dağıtılan yiyeceklerin parası nerden geliyor eeeeeeyyyyy amcık ........ daha sana çok şey yazardım ama dilim varmıyor demokrasiden bahsediyorsunuz ortalığı yakıp yıkıyorsunuz sokayım sizin anlayışınıza
aktorlede olsa bilerek bilmiyerekde olsa demekki bir basbakan taksicilik yapabiliyor bizim bosbakan zirhli vede bir polis ordusuyla geziyor utanmadan
Siyaset yapmış adam neye şaşırcaz. Adam siyasetci. Siyasette böyle şeyler hep olur.
Güvenlik icabı taksiye yabancıları alacak değil.
siyaset bu...riskler önceden yok edilmiş ve halkda kandırılmış oluyor, hiç olmazsa ata binip düşenler gibi rezil olmamıştır.
Türkler bunu hep yapıyor
oda birşeymi sizbizim iftar sofralarına bakın mübarek başkalarına laf söyleme masası sanki
eee neolmuş bizim meclis takside aynı
adamlar işi çözmüşler ülkeyi yöneten işçi partisi bizim ülkedeki işçilerde kendini patron sayıyor patron partisine oy veriyor.
Başlığa bak hizaya gel sadece r.t.e yi yıpramaya yönelik başlık ayıptır taa norvec le başbakanımızın ne alakası var neyse bereket biz biliyoruz başbakanımızın taksisi yok gemicik denseydi belki! (:
sami.aslan58 kömür kafalı diyecem kömür hakaret makarnaya kurban ol diyecem makarnasız kalası bu ülkede makarna-kömür sizin gibilerin akıl besini yatıp yuvarlanıp komplo üretmek sizin marifetiniz olduğu gibi kendi ürettiği komplolara fügüran olmak ona inanmakta sizin gibilerin yaşam tarzı makarna-kömür siz böyle inanın. (bu günlerde madurları oynayanlarda komplo teorileri ile kendi dostlarına kay kay yapanlaer)
YILLARDIR ŞUNU GÖRÜYORUZKİ TOPLUMUZDA DÜNYADA HALKI TAM ANLAMIYLA DÜŞÜNEN BAŞBAKAN YOK.BİR BAŞBAKANIN GÖREVİ SADECE ÜLKENİN VERGİLERLE ULUSAL İŞLERLE MADDİYATLA İLGİLENMEK DEĞİLDİR .NİTEKİM BAŞBAKAN (ZİNADAN TUTUNKİ BİLGİSAYAR OYUNLARINA KADAR, UYUŞTURUCU SORUNLARINA KADAR EKOLOJİK SORUNLARA KADAR;)TOPLUMUN MANEVİ SORUNLARIYLADA İLGİLENMELİDİR.DUYARLI OLMALIDIR ÖYLE BİR BAŞBAKAN VARMI SİZCE ŞU CİHANDA.BENCE YOK.PUTİN BİRAZ İYİDİ ONUNDA NE OLDUĞU BELLİ DEĞİL.BİR GÜN İYİ BİR GÜNDE KÖTÜ..ODA TUHAF.
ULAN İÇ KIMLINDE NE YAZIYOR SENIN TÜRKLER DERKEN GAVAT YEDINIZ TASA SICA SICA ADINIZ KÜRT KALDI NEFRET EDIYORUM SIZDEN KARA FATMA GIBISINIZ ERMENI TUUHUMU SENI
neresi skandal bunun Allah aşkına saçma sapan başlıklar atıyorsunuz gayette güzel bir şey yapmışlar .
SİYASETÇİLERİN HAYATI PİSLETMEK....
Diğer Haberler