Bayrampaşa'da 4 katlı binada yangın: 4'ü çocuk 7 yaralı

Bayrampaşa'da gece saatlerinde 4 katlı bir binanın en üst katında henüz bilinmeyen bir nedenle çıkan yangın korku dolu anların yaşanmasına neden oldu. Alev alev yanan daireye itfaiye ekipleri sokakların hem dar hem de düzensiz park eden araçların olmasından dolayı ilerlemekte güçlük çekti. Yangında mahsur kalan 4'ü çocuk 7 kişi, kurtarılarak hastaneye kaldırıldı. Yaralılardan 3’ünün durumunun ağır olduğu öğrenildi.

Yangın, saat 02.00 sularında Bayrampaşa Vatan Mahallesi Engin sokaktaki 4 katlı bir binada meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, binanın çatı katından henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Çıkan yangın nedeniyle ev birden alevler içinde kaldı. Evde yaşayan 4’ü çocuk 7 kişi mahsur kaldı. Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine itfaiye, polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Ancak sokaklardaki hatalı park sonucu itfaiye yangına ulaşmakta zorluk çekti.

Yangından mahsur kalan ve çocuk olan P.K., G.K, K.K, E.K, alt komşu Koray Güllüoğlu isimli vatandaş tarafından evin arka balkonundan kurtarıldı. Babaanne Fatma K., anne Nehir K., ile baba Dursun K., itfaiye ekipleri tarafından ön balkondan çıkarıldı.
Dumandan etkilenerek yaralanan 4’ü çocuk 7 kişi ilk müdahaleleri ambulansta yapıldı. Yapılan müdahalenin ardından 7 yaralı çeşitli hastanelerde tedavi altına alınırken, baba Dursun K., babaanne Fatma K., ve çocuk olan E.K’nin durumlarının ağır olduğu öğrenildi.

2

"FELAKET OLDU"

Yangının bir felaket olduğunu ve itfaiyenin hatalı parklardan dolayı ulaşmakta zorluk çektiğini belirten Vatan Mahallesi Muhtarı Hikmet Özbir, "Yangının nasıl çıktığını bilmiyorum. Alevler başladı, alevler başlayınca biz de sokağa döküldük. Ambulansı ve diğer yerleri aradık. Tabi yolların dar oluşundan dolayı itfaiye biraz geç kaldı. Alevler yükselince telaşa kapıldı insanlar. Sokaklarda arabalar yan yana duruşundan dolayı itfaiye giremedi. 7 kişi mahsur kaldı, 7 kişi de oradan çıkarıldı. Son durumları, inşallah Allah onlara şifa verir. Yangın felaket oldu, çünkü çatı derbeder bir çatıydı. Alevler çıkınca, insanlar camlara vurdu. Alt kapı kilitliydi, insanları alamadık. Alt kiracımızı var o almaya çıktı. Onda şuan bir şey yok” dedi.

20181207_2_33799915_39663800_Web

"ÇIĞLIKLARI DUYDUK"

Çocukları evin arka balkonundan kurtaran alt komşu Koray Güllüoğlu, “Bir anda oldu. Ben de yarım saat oldu eve geldim. Bir gürültü, sonra çığlıkları duyduk. İlk anda yukarı çıkmaya çalıştım. Sonra bir şeyler yıkıldı, alamadık ilk önce. Sonra çıkardık. Öbür çocukları evin arka balkonundan, benim kattan çıkardık. Sonra itfaiye diğerlerini ön taraftan aldı” diye konuştu.
Yangının çıkış nedeni araştırılıyor.

(İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Bu yangın nedeniyle itfaiyenin olay mahalline ulaşamamasının suçluları başta İSTANBUL VALİSİ,İŞTANBUL B.ŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI,B.ŞEHİR MECLİS ÜYELERİ,BAYRAMPAŞA BEL.BAŞKANI,BELEDİYE MECLİS ÜYELERİDİR. Neden mi:Bir yerleşim yerinin mülki idarecisi o şehir ve mahallin her türlü emniyetini sağlamakla mükelleftir. B.Şehir bel.başkanı ise şehrin planlamasından ,yolların açık olmasını sağlayacak şehir idaresinin seçimle gelmiş başıdır. B.ŞEHİR ,B.PAŞA bel.Başkanı da bizzat o ilçenin başkanı olmasıyla sorumlu olandır.Keza B.PAŞA Meclis üyeleri de aynı sorumluluğu taşıyanlardıır. YASA BÖYLE DİYOR.
@ilhansafa Yasayı önemseyenmi var kuralsızlık hırsızlık almış başını gidiyor son 15 senede
orada duran arabalar başka mahalleye ait değil herhalde, itfaiye gelene kadar koordineli bir şekilde çıkaramadılar dimi arabaları ve o çarpık yapılaşmaya izin veren sayın yöneticiler sizi de tebrik ederiz.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler