Bekir Bozdağ'dan sert tepki! 'Dini, reyting için kullanıyorlar'

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bozdağ, "Sahte bal satıyorlar, arasında din anlatıyorlar. Sahte bazı maddeler satıyorlar, arasında başka şeyler anlatıyorlar. Cinsel bazı objeler satıyorlar, arkasından önünden din anlatan insanlar. Buralara çıkıp televizyonlarda din anlatanlara da buradan sesleniyorum, kendinizi bu tüccarlara kullandırmayın" dedi.

BAŞBAKAN Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Haymana'da düzenlenen 34. İl Müftüleri İstişare Toplantısı'nda konuştu.

Bozdağ, "Cumhurbaşkanımızın imanını, ihlasını, amelini, Kuran'a ve sünnete sadakatini, Allah ve Resulüne olan sevgisini ve bağlılığını, gerektiğinde bunlar için canını feda etmekten çekinmeyecek bir imana sahip olduğunu kimse tartışamaz. Kimsenin bunu tartışmaya hakkı yoktur" dedi.

Bozdağ, teröristlerin Kuran-ı Kerim'e patlayıcı tuzaklamasına ilişkin "Bunlara 'din düşmanı' dediğimizde bazı zavallılar ayağa kalkıyor, bazı hocalar bunlarla beraber alternatif cuma namazları kılıyor, kıldırıyorlar. Onlara sesleniyorum, bu alternatif cuma namazı kıldırdığınız, önüne geçip durduğunuz alçaklar kitabımız Kuran-ı Kerim'in içerisine bombaları koyuyorlar, Kuranları ayaklar altına alıyorlar ve insanları Kuran'ın içindeki bombalarla şehit ediyorlar" diye konuştu.

'DİN REYTİNG İÇİN KULLANILACAK BİR MALZEME DEĞİLDİR'

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bozdağ, "Din bir magazin konusu değildir. Fazla reyting için kullanılacak bir malzeme hiç değildir" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 16 yorum
Böyle başa böyle tarak,sizde dini siyaset için kullaniyorsunuz.
Ne yapsın adamlar. Baktıklarki siyaset v.s. her yerde dini kullanmak işe yarıyor onlarda bir de biz kullanalım demişler.
Din üzerinden ticaret yapana da siyaset yapana da nalet olsun. çok
Sizde hep din konuşuyosunuz
Yasaklayın O zaman,ne duruyorsunuz? Yasaklamıyorsanız demekki işinize geliyor sayın Bakan
Yıllardır oturup izlediniz ve hiç bir itirazda bulunmadınız? Hayırdır seçim yaklaşırken bu ne hassasiyet?
Bize niye şikayet ediyorsunki, hükümet sensin, istediğini içeri atıyorsun, istediğini batırıyorsun, madem böyle gücün var , hükümet olarak durdur bu madrabazların faaliyetini.
İlk defa bekir bozdağ a katılıyorum, sahte reklamlarda hep sakallı hacı görünümlü insanlar, köylü yüzü güleç teyze ve allah razı olsun cümlesi. Yok kargo bedava, yok 250 liraya satılan ürünün 2 tanesi 90 lira. Toplum bilinçli olmalı ama. Yinede bekir beye şunu sormak istiyorum izniyle. Bu dinsizler, neye güvenerek ve ne zamandan beri piyasalarda (!)
sattirma kardesim hersey elinizde adam otunan çöpunen tv lerde köşelik oluyor burdan ahkam kesmeyin
AYNI SİZ İŞTE HEP DİN ÜZERİNDEN SİYASET YAPTINIZ NE BEKLİYORDUNUZ..
devlet ne için var vatandaşını korumak ,için değil mi neden engel olmuyorsunuz kanunda siz yasada sizlersiniz .laf la olmuyor icraat gerek en ağır cezaları uygulayın halkın sağlığı ile oynayanlara
EEEE SEN NE İŞ YAPIYON ORADA .SORMASI AYIP.
al birini vur ötekine yada kendilerine
sahte olduğunu bildiğiniz şeyi neden sattırıyorsunuz diye kimse sormuyor ben soruyorum kardeşim sahte olan bir ürünü neden sattırıyorsunuz neden bunlara izin veriyorsunuz insanların sağlığıyla neden oynatıyorsunuz.
AYNI SİZ. SİZİ İLHAM ALMIŞLAR. SİZ DE DİNLE KANDIRIP KURANLA MEYDANLARA ÇIKIP CİMİLERDE İMAMLARI KULLANIP OY TOPLUYORSUNUZ. BU TAMAMEN SİZİN SUÇUNUZ....
ALLAH İNANCINDA SORUN OLANLAR DİĞERLERİNİ KEKLİYOR. AL SANA BEZ GİT CENNETE ALSA TERLİK YOK BU DUA DAHA TESİRLİ DİREK CENNET OLMADI KİBRİT KUTUSU OLMADI PANTOL CEBİ MİLLET ALLAH I DA KENDİ GİBİ SANIYOR KANDIRACAKLAR DİREK CENNETE GİDECEKLER.
Diğer Haberler