Belediye başkanı adayı açıklandı, parti karıştı! Toplu istifa depremi

Denizli'de, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Buldan İlçe Yönetim Kurulu ile kadın ve gençlik kolları başkanları, mevcut Belediye Başkanı Mustafa Gülbay yerine Hikmet Şenözen'in aday gösterilmesinin ardından görevlerinden istifa etti.

Belediye başkanı adayı açıklandı, parti karıştı! Toplu istifa depremi

CHP Buldan'da, 2019 seçimleri için mevcut Belediye Başkanı Mustafa Gülbay yerine Hikmet Şenözen'in aday gösterilmesinden sonra toplu istifa açıklaması yapıldı.

Açıklamada şöyle denildi:

"KABUL EDİLEMEZ"

"Belediye başkan adayının açıklanmasını basından öğrenmiş bulunmaktayız. Atanan belediye başkan adayı konusunda yönetimle aynı fikirde olmalarına rağmen gerek il yönetimi, gerekse Genel Merkez yetkilileri tarafından, ilçe örgütünün fikri ve onayını almadan atama yapılması siyaseten örgütü yok saymaktır. Sanki yönetim aksi bir yönde hareket ediyormuş da oldubittiye getirmek gibi bir yol tutulması kabul edilemez. Zaten mevcut adayın kendi ekibiyle çalışmasının önünü açmak adına önceden istifa kararını değerlendirmiştik. Bu son durumdan sonra bu koltuklarda oturarak, bu il yönetimi ve Genel Merkez temsilcileriyle sağlıklı bir çalışma yapılamayacağı da aşikardır. Bu anlamda bir yıldır sürdürmekte olduğumuz yönetim kurulu üyeliği görevimizden istifa ederek sade üye olarak partimiz adına çalışmaya karar verdik. Ayrıca yönetim kurulumuz, Kadın Kolları Başkanımız Fatoş Özen ve Gençlik Kolları Başkanımızı Haldun Kabacan'ın da görevlerinden istifalarının değerlendirilmesi yapılarak kabul etmiştir. İstifalarımızı Genel Merkeze gönderdik."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
Denizli'nin Buldan ilçesi çok önemli CHP için kaybederlerse yandılar. Aman hemen mevcut başkanı aday gösterin yoksa Buldan'ın Türkiye geneline etkisi çok büyük olur. Sırf habere girilsin diye sansasyonel başlık atmakta üstünüze yok. Adam gibi haber yapın.
@turk36turk sanada haber beğendiremiyoruz ateş parçası
Tabanı yok sayarsan oturduğun yerden aday atarsan olacağı bu.
Tabanın partiye hizmet edenlerin görüşü alınmadan genel merkezden atama yapılıyor 6 okun birtanesi Halkçılık ama eser kalmamış.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler