Beyaz Saray'dan 'yeni çelik tarifesi' açıklaması! Tarih verdiler!

ABD hükümeti, Türkiye'den ithal ettiği çelik üzerindeki gümrük tarifesi oranını iki katına çıkararak yüzde 50'den uygulamaya 13 Ağustos'ta başlayacağını duyurdu.

Beyaz Saray'dan 'yeni çelik tarifesi' açıklaması! Tarih verdiler!

Beyaz Saray tarafından Başkan Donald Trump'ın imzasıyla yayımlanan açıklamada, "Çelik ithalatını daha da azaltmak ve yerli kapasite kullanımını artırmak için 13 Ağustos'tan başlayarak Türkiye'den ithal edilen çelik üzerindeki gümrük tarifesini yüzde 50 oranında uygulamanın gerekli ve uygun olduğuna karar verdim." ifadesi kullanıldı.

ABD Ticaret Bakanlığından yapılan ve Bakan Wilbur Ross'un ifadeleri aktarılan yazılı açıklamada ise "Başkan Trump, Türkiye Cumhuriyeti'nden ithal edilen çelik üzerindeki gümrük tarifesi oranını yüzde 25'ten yüzde 50'ye yükseltti." bilgisine yer verildi.

TRUMP DUYURMUŞTU

Trump, cuma sabahı kendi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, ABD'nin Türkiye'den ithal ettiği çelik ve alüminyum üzerindeki gümrük tarifesi oranlarını iki katına çıkartarak bu ürünlere sırasıyla yüzde 50 ve yüzde 20 gümrük vergisi uygulamak için talimat verdiğini bildirmişti.

AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 41 yorum
Anlaşılan Reis Tramp ı çok kızdırmış, valla eğer reis kızarsa Tramp ı incirlikten de kovar. İsrail e uyguladığı dikiş proresini ABD ye de uygular, yeterki İran, Rusya pes etmesin. Reisi arkadan vurmasınlar. Tayyip bey e şunu sattı bunu sattı diyoruz ama adam yıkılmadı ve ayakta kimse de yıkamıyor. Şu an düşünüyorum da iyiki de seçilmiş, Muharrem abi olsaydı şu an halimiz haraptı.
Allahtan İnce Cumhurbaşkanım, CHP hükümet değil. Şimdi siz def çalıyordunuz. Her yerde isyanlar vardı.
Ülkeyi bu hale getiren ince dimi. 16 yıldır yöneten ince dimi...uçağını düşürüp gidip özür dileyen ilk başta emri ben verdim deyip sonra pilota kadar suç atan ince dimi...
RTE BİTİRDİ BİZİ !
2000 ker oncesi hatirlamayacak kadar bebesin galiba.eskide ne vardiki de batti acaba
@safir4410 2000 öncesini çok iyi hatırlıyorum rahat ol sen. koyun olmaktan ise bebe olmak her zaman daha iyidir ..
@safir4410 ne dış güçler vardı ne türkiye cumhuriyeti Allah sana ömür vermiş ama hafıza da fikir de eksik.
@safir4410 eskiden telekom şeker fabrikaları botoş petlas tüpraş tütün fabrikaları tekel milli piyango daha sayısız fabrikamız yerli değerlerimiz vardı yukardakilerin hepsi yahudilere ve yerli yahudi kırması yandaşlara satıldı yukarıdaki fabrikalardan bir tanesi bile Türke satılmadı hepsi ya yahudi ya yahudi uşağına satıldı 2000 den önce TÜRKİYENİN DEV SANAYİ KURULUŞLARI VARDI
elinizden geleni ardina koymayin allah bizimle bu aziz milletle son soze daima biz soyleriz
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler