HABER

BMW tepki çeken paylaşımı için özür diledi!

BMW tepki çeken paylaşımı için özür diledi!

BMW Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile eleştirilerin hedefi oldu. Yaptığı paylaşımdaki sözler kullanıcılardan tepki görünce BMW, takipçilerinden özür dilemek zorunda kaldı.

Sosyal medya birçok üretici gibi otomobil üreticileri için de önemli. Hatta birçok üretici, yeni nesil otomobillerinin tanıtımlarını yapmadan önce ipuçlarını sosyal medya hesaplarından veriyorlar. BMW de sosyal medya hesabını kullanmayı seven üreticilerden biri. Alman otomobil üreticisi, yeni nesil tam elektrikli SUV'u iX'e dair geçtiğimiz hafta yaptığı Twitter paylaşımı ile ise gündemden düşmedi.

İŞTE BMW'NİN TEPKİ ÇEKEN PAYLAŞIMI

BMW iX ile kullanıcılarından tepki alan BMW, tepkilere karşı Twitter hesabından yaptığı paylaşımda ''OK Boomer, değişmemek için bahanen ne?" sözlerini kullandı. Ancak bu sözler, kullanıcıların daha da sinirlenmesine neden oldu. Kullanıcılar, söz konusu paylaşımın altına ardı ardına olumsuz yorum bıraktı. BMW sosyal medya ekibi ise kullanıcıların tepkisine karşı daha fazla kayıtsız kalamadı ve bir açıklama yayınladı.

BMW KULLANDIĞI SÖZLER İÇİN ÖZÜR DİLEDİ

BMW yaptığı açıklamada yaptıkları paylaşımın hatalı olduğunu kabul etti ve yaşananlar için özür diledi. Alman otomobil üreticisi açıklamasında ''Yaşınız ne olursa olsun sizi duyuyoruz. Hedefimiz böyle bir internet şakası ile kalpleri kırmak değildi. Oldukça engebeli olacak mobilite dünyasının geleceğinde bizlere katılacağınızı umuyoruz.'' ifadelerini kullandı.


Geri Dön