HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

SON DAKİKA | AFAD duyurdu! Bolu'da 4.2 büyüklüğünde deprem: Büyük depreme yol açar mı? Prof. Dr. Şükrü Ersoy canlı yayında açıkladı

Son dakika haberine göre Bolu'da bir deprem meydana geldi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), saat 01.03'te meydana gelen depremin büyüklüğünü 4.2 açıkladı. Canlı yayında depremle ilgili açıklama yapan Prof. Dr. Şükrü Ersoy, "Bu deprem hasar verebilecek bir deprem değil. Artçı da diyemeyiz. Büyük deprem oluşturabilecek fay çizgileri üzerine düşmüyor depremin merkez üssü" dedi.

SON DAKİKA | AFAD duyurdu! Bolu'da 4.2 büyüklüğünde deprem: Büyük depreme yol açar mı? Prof. Dr. Şükrü Ersoy canlı yayında açıkladı

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 01.03'te merkez üssü Bolu'da 4.2 büyüklüğünde deprem kaydedildi.

Depremin 7.31 kilometre derinlikte oluştuğu belirlendi.

Deprem, Düzce, Bartın, Karabük ve Zonguldak’ta da hissedildi. İlk belirlemelere göre herhangi bir olumsuzluk yaratmayan deprem, kısa süreli paniğe sebep oldu.

"ORADA BÜYÜK BİR DEPREM BEKLEMEM"

Canlı yayında depremle ilgili açıklama yapan Prof. Dr. Şükrü Ersoy şu ifadeleri kullandı:

Deprem sayılarında çok artış var. Türkiye'nin sadece deprem bölgesinde değil de 6 Şubat'ın etkilediği bölgenin dışında da depremler olmaya başladı. Bolu civarındaki depreme baktım. Tam Kuzey Anadolu fayının üzerine düşmüyor. Altında da önemli bir fay görünmüyor. Orada büyük bir deprem beklemem. Bolu'ya doğru gerginlik 99'dan sonra vardı. Doğu'ya doğru bir gerginlik vardı ama 4.2'nin büyük deprem olacağını düşünmüyorum. Diri faylar üzerine denk gelmiyor.

Bu deprem hasar verebilecek bir deprem değil. Artçı da diyemeyiz. Büyük deprem oluşturabilecek fay çizgileri üzerine düşmüyor depremin merkez üssü."

Express

En Çok Aranan Haberler